Apskrities valdininkai išsigando smarkaus lietaus

Klaipėdos apskrities viršininko administracijos (KAVA) Civilinės saugos departamentas suskubo apsidrausti nuo galimai neigiamų smarkaus lietaus pasekmių.

Departamentas, reaguodamas į meteorologų pranešimus, vakar paprašė apskrities savivaldybių atstovus pasirengti ekstremaliai situacijai ir informuoti apie tai gyventojus. Toks žingsnis nustebino ir sinoptikus, ir šio sprendimo vykdytojus.

Įrodinėja nemiegantys

KAVA Civilinės saugos departamento vadovas Stanislovas Kučinskas „Vakarų ekspresui“ teigė atitinkamų veiksmų ėmęsis gavęs oficialų pranešimą iš Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHT) prie Aplinkos ministerijos. Iš Vilniaus atskriejusiame oficialiame rašte parašyta, kad spalio 4-osios naktį ir trečiadienį laukiama stipraus lietaus – 15-49 milimetrų per 12 valandų.

„Jeigu meteorologai mums siunčia oficialų raštą, vadinasi, apie tai būtina informuoti ir gyventojus. Jeigu nereaguotume, tai po to žurnalistai parašys, kad apskrities Civilinės saugos departamentas užmigo. Negalime nuo žmonių slėpti informacijos, jog sulauksime smarkaus lietaus. Tiesa, meteorologai pranešė, kad smarkiai lis pietiniuose ir rytiniuose Lietuvos rajonuose, tačiau juk vakarinė dalis – visai šalia“, – aiškino S. Kučinskas.

Sūkurys – iš Prancūzijos

Apie uostamiestyje paskelbtą pasiruošimą galimai ekstremaliai situacijai vakar išgirdusi LHT Meteorologinių prognozių skyriaus sinoptikė Juzefa Pečiurienė tik atsiduso: „Ko čia panikuoti? Mes to ir bijojome. Gaila, kad apskrities valdininkai ne visai įsigilino į gautą informaciją, gal jie nėra labai gerai susipažinę su Vyriausybės patvirtinta tvarka?“

Pašnekovės teigimu, žadamas smarkus lietus (15-49 mm per 12 valandų) neatitinka Vyriausybės patvirtinų stichinės nelaimės kriterijų. Juolab kad ateinančią parą pajūryje lis tiek pat, kaip ir praėjusią parą. O skelbti ekstremaliai situacijai reikia, kad iškristų didesnis nei 50 mm kritulių kiekis.

Anot jos, artimiausią parą iš Prancūzijos Lietuvos link atslinkus žemo slėgio sūkuriui lis smarkiai, bet tik šiek tiek daugiau nei 15 mm per 12 val.

Apsidraudė?

Apskrities civilinės saugos departamento prašymą vykdyti civilinės saugos parengties ekstremalioms situacijoms plane numatytas priemones gavęs Klaipėdos savivaldybės Civilinės saugos tarnybos vedėjas Vladas Kinderis stebėjosi savo kolegų sprendimu.

„Ekstremali situacija skelbiama tada, kai lyja itin smarkiai ir iškritusių kritulių kiekis siekia 50-80 milimetrų per 12 valandų. Todėl mes tik informuosime gyventojus, kad lis. Tegul žmonės dėl viso pikto žino, pasižiūri į šį perspėjimą ūkiškai, pavyzdžiui, vertingus daiktus aukščiau užkelia“, – mūsų dienraščiui sakė V. Kinderis.

Jo teigimu, šįkart Civilinės saugos departamentas, ėmėsi atitinkamų veiksmų tiesiog baimindamasis praėjusių metų įvykių, kai dėl potvynio uostamiestyje nukentėję žmonės kaltino valdininkus juos iš anksto apie artėjančią stichinę nelaimę neįspėjus.

„Matyt, sumanė apsidrausti, nors su gamta iš tikrųjų nepajuokausi“,- sakė V. Kinderis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.