Lazerinės akių korekcijos – rizika regėjimui

Vis daugiau jaunų trumparegių susidomi galimybe prastą regėjimą koreguoti lazeriu. Tačiau akių ligų gydytojai į tokio pobūdžio operacijas žiūri pesimistiškai ir vadina jas brangia jaunų žmonių klaida.

Vilniaus akių ligų klinikos gydytojos – mikrochirurgės Linos Socevičienės teigimu, kasmet žmonių, kurie lazeriu koreguoja savo akis, vis daugėja.

„Taip yra todėl, kad žmonės lieka patenkinti operacijos rezultatais. Apie tai sužinoję artimieji, draugai ar pažįstami paseka jų pavyzdžiu”, – teigė gydytoja L. Socevičienė.

Lazerinė korekcija – ne visiems

Akių ligų gydytojų teigimu, lazerinės akių korekcijos metu yra keičiamas ragenos kreivumas ar gaubtumas. Ši visiškai neskausminga operacija atliekama dviem metodais.

Pasak gydytojos L. Socevičienės, šios opercijos nėra atliekamos visiems norintiems.

„Viskas turi būti labai gerai apsvarstyta ir pamatuota. Operacija daroma neatsižvelgiant į žmogaus amžių, tačiau vaikams tokio tipo korekcijos netaikomos ir nerekomenduojamos. Svarbiausias operacijos kriterijus – trumparegystės stabilumas. Operacijos lazeriu taip pat atliekamos ir toliaregiams, tačiau tokių operacijų mano praktikoje pasitaikė mažiau. Jaunų toliaregių, norinčių atsikratyti akinių, skaičius mažesnis, be to, toliaregių operacijos yra techniškai sudėtingesnės nei trumparegių”, – aiškino gydytoja.

Operacija lazeriu trunka vos 15 – 20 minučių. Akių ligų gydytojos teigimu, nors rega visiškai atsikuria po poros savaičių, ligonis vos išėjęs iš operacinės mato geriau nei prieš operaciją.

„Atliekant lazerinę akių korekciją yra šiokia tokia rizika, kurią stengiames sumažinti iki minimumo. Tokios operacijos yra labai individualios, kaip pakis žmogaus regėjimas – 100 procentų nenuspėsi. Dažniausiai komplikacijų nebūna jokių, nebent akių sausumas. Kartais rezultatas nebūna visiškai toks, kokio norime, lieka nedidelis „pliusas” ar „minusas”. Jei žmogus lieka nepatenkintas, operacija gali būti kartojama”, – pasakojo L. Socevičienė.

Gali apakti

Anot Klaipėdos ligoninės 1-ojo akių ligų skyriaus vedėjos Virginijos Vazbienės, jauni žmonės dažniausiai nežino, kas jų laukia po lazerinių akies operacijų. Norint tokiu būdu koreguotis akis nereikia turėti ligoninės ar poliklinikos siuntimo, todėl pacientas dėl operacijos tariasi su suinteresuotais privačių klinikų gydytojais.

„Tai komercinės, iš dalies kosmetinės operacijos, kurios koreguoja ne akių ligą, o ydą. Tačiau kad ir kaip gerai žmogus jausis save pamatęs be akinių, kad ir koks jis tada bus gražus ir gerai matys, kad ir kaip džiaugsis operacija, kuri dažniausiai neturi jokių komplikacijų, tokiu būdu koreguoti akis nepatarčiau. Kol žmogus jaunas, tol viskas gerai – techniškai gerai atlikus operaciją, trumparegystei pasikartoti beveik neįmanoma, tačiau sulaukus keturiasdešimties, viskas gali pakrypti kitokia linkme”, – teigė V. Vazbienė.

Gydytojos teigimu, yra nedidelė tikimybė, jog žmogus, patyręs akių korekciją lazeriu, vyresniame amžiuje gali prarasti regėjimą.

„Objektyvūs gydytojai nerekomenduoja tokių operacijų. Visų pirma, senatvėje bus sunku išsirinkti akinius. Ne vienam, sulaukusiam 40-50 metų, tenka operuoti kataraktą. Prieš tokią operaciją, norint parinkti dirbtinio lęšiuko dydį, specialiu aparatu išmatuojamas ragenos kreivumas bei akies ašies ilgis. Jeigu ragena jau būna keista lazeriu, tai aparato apskaičiavimai bus klaidingi. Tokiu atveju kataraktos operacija nesibaigs sėkmingai. Jei senatvėje susergama glaukoma, matuodami akies spaudimą, gausime gerą, bet neteisingą jo dydį. Žmogus gali skaudžiai nukentėti, jei spaudimas iš tiesų yra per aukštas. Dėl lazeriu atliktų operacijų gydytojas gali nepamatyti tokių ligų ir žmogus gali apakti”, – nuogastavo V. Vazbienė.

Geriau rinktis lęšius

V. Vazbienė regėjimą patartų koreguoti kitomis priemonėmis.

„Trumparegystę koreguoti labai paprasta be įsikišimo į akies obuolį. Akis yra be galo svarbus žmogaus organas, tad vargu ar verta į jį lįsti dėl grožio. Jei žmogus nori ne tik gerai matyti, bet ir „negadinti” savo išvaizdos akiniais, tada jis gali rinktis kontaktinius lęšius. Nors tai ir svetimkūnis, akies pažeidimo tikimybė yra nedidelė, kontaktiniai lęšiai yra laidūs orui, be to, šiais laikais akis galima „maitinti”, lašinant įvairiausius lašiukus, net jų neišsiėmus”, – patarė V. Vazbienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Lazerinės akių korekcijos – rizika regėjimui"

  1. ausra

    as uz lesius. nors ir nematau puikiai, bet su lesiais jauciuosi gerai. niekas nepriverstu darytis korekcijos. beje, jei tai butu labai jau geras ir patikimas isgyjimo budas, visi japonai seniai jau butu pasidare tokias operacijas. o dabar ju 8 i6 10 vaiksto su akiniais. kodel? todel, kad zino, kad nieko gero ateityje nesulauks, o tik pablogins.

  2. Lina

    🙄 puiku kad papasakojama apie riziką, galbūt mažiau jaunimo paklius ant šios meškerės.

  3. blandynka

    Visada galvodavau kad kuria diena sviesiu akinius ir kontaktinius lesius i sali ir pasidarysiu akiu korekcija lazeriu, bet po komentaru kuriuos radau internete ir po sio straipsnio sia operacija atidesiu maziausiai 10-ciai metu 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.