Aukso medalį iškovojo tik K.Navickas

Tauragėje įvykusiame atvirajame Lietuvos badmintono čempionate dalyvavo 24 šalių atstovai. Vienintelį aukso medalį mūsų rinktinei iškovojo kaunietis Kęstutis Navickas.

Trenerio Juozo Špelverio auklėtinis pusfinalyje 2:0 (21:15, 21:15) įveikė slovėną Nejcą Boljką, o finale per 27 minutes 2:0 (21:15, 21:12) – ispaną Pablą Abianą.

K.Navickas savo tarptautinio reitingo sąskaitą papildė 1253,12 taško. Šią savaitę paaiškės naujoji kauniečio pozicija Tarptautinės badmintono federacijos (IBF) klasifikacijoje. Rugsėjo 7-osios duomenimis, jis buvo 86-ojoje vietoje, o P.Abianas – 54-ojoje.

Du apdovanojimus iškovojo kita Kauno atstovė Akvilė Stapušaitytė.

Ji su latve Kristina Sefere tapo moterų dvejetų varžybų vicečempione (lemiamame susitikime 1:2 – 10:21, 21:15, 14:21 pralaimėjo rusėms Jelenai Černiavskajai ir Anastasijai Prokopenko), o vienetų turnyre pelnė bronzą (pusfinalyje 0:2 – 15:21, 15:21 pripažino būsimos čempionės slovėnės Majos Tvrdy pranašumą).

Trečiąją vietą užėmė ir kaunietės Rasos Šulnienės bei portugalės Anos Mouros ir klaipėdietės Kristinos Dovidaitytės bei estės Kati Tolmof duetai.

Vyrų dvejetų ir mišrių dvejetų varžybose lietuviai liko be medalių.

Lietuvos badmintono federacijos (LBF) prezidentas J.Špelveris buvo patenkintas nacionalinės komandos lyderių K.Navicko ir A.Stapušaitytės pasirodymais.

„Tikiuosi, kad Kęstutis ir Akvilė iškovos kelialapius į Pekino olimpines žaidynes”, – teigė J.Špelveris.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , .