Klaipėdos universiteto (KU) katedrose trūksta vedėjų.
Šiuo metu paskelbtas konkursas trijų Socialinių mokslų fakulteto katedrų vedėjų vietoms užimti. Vedėjų reikia Socialinės geografijos, Komunikacijos ir Bibliotekininkystės katedroms.
Būtinybė ieškoti šioms katedroms naujų vedėjų iškilo tada, kai KU studentų sąjunga anksčiau joms vadovavusiems profesoriams Stasiui Vaitekūnui ir Viktorui bei Vytui Urbonams nusprendė neduoti sutikimo toliau vadovauti katedroms.
Pagal Lietuvos aukštojo mokslo įstatymą asmens, kuris sulaukęs 65 metų, dalyvavimas katedros vedėjo konkurse įmanomas tik gavus trijų universiteto bendruomenės dalių senato, tarybos ir studentų atstovybės pritarimą.
Kadangi Studentų sąjunga nepritarė tam, kad minėtieji profesoriai vadovautų katedroms, tenka ieškoti jiems pamainos.
KU Personalo skyriaus vadovė Jūratė Stančienė sakė, kad konkursas dar tik paskelbtas. Jis truks iki lapkričio. Tad kalbėti apie galimus pretendentus katedrų vedėjų vietai užimti dar ankstoka.
Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto dekanas Antanas Bučinskas sakė, kad kol nėra išrinkti nauji katedrų vedėjai, dviem katedroms jo prašymu sutiko laikinai pavadovauti buvę jų vedėjai – Komunikacijos – Vytas Urbonas, o Bibliotekininkystės – Viktoras Urbonas. Socialinės geografijos katedrai, kuriai anksčiau vadovavo šiuo metu sergantis KU senato pirmininkas S.Vaitekūnas, A.Bučinskas įkalbėjo laikinai pavadovauti docentę Angeliją Bučienę.
Neaišku, ar laikinai vadovaujantys katedroms dėstytojai sutiks dalyvauti konkurse vedėjų vietoms užimti, bet geresnių pretendentų už juos, panašu, kol kas nėra.
„Katedrai gali vadovauti ir asistentas. Tačiau kokia tada tai bus katedra? Geresnių vedėjų sunku rasti. Juk Komunikacijos katedros vedėjas V.Urbonas – vienintelis žurnalistikos profesorius šalyje, o S.Vaitekūnas tik vienas iš dviejų ar vienintelis socialinės geografijos profesorius”, – teigė dekanas.
KU studentų sąjungos prezidentas Vitalijus Kondratas pripažino, kad gal ir buvo paskubėta, nepritariant minėtųjų profesorių kandidatūroms katedrų vedėjų vietoms užimti.
„Mes nesame nusistatę prieš šiuos profesorius ir prieš vyresnius nei 65 metų amžiaus žmones. Tiesiog taip bandėme atkreipti dėmesį į tai, kad universitete trūksta jaunų dėstytojų. Jauni žmonės nenori likti dirbti universitetuose. Profesoriai neturi pamainos. Mes norėtume matyti jaunesnį universiteto personalą, todėl ir iškėlėme šią problemą”, – aiškino V.Kondratas.