Paskolų brokeriai – kas jie?

Šalies rinkoje paskolų brokeriai – gana nauja profesija, o tokias paslaugas teikiančioms bendrovėms – taip pat nauja sritis. Taigi kada mums gali būti naudingi paskolų brokeriai? Kokiais įgūdžiais ir žiniomis remiasi šie specialistai?

Mūsų šalyje vis labiau populiarėja finansinio tarpininkavimo sritis. Didėjant Lietuvos kredito įstaigų konkurencijai bei paskolų mastui, atsiranda ir daugiau finansinių tarpininkų.

Paskolų brokeris, veikdamas kaip nepriklausomas tarpininkas tarp kliento ir banko, rūpinasi geriausių paskolos sąlygų suteikimu klientui. Būdamas profesionalus finansininkas, paskolų brokeris gerai išmano bankuose sudaromų kredito sutarčių subtilybes, taikomus įkainius, žino apie bankų vykdomas akcijas, nuolat seka kreditų rinkos naujienas, jos pokyčius. Klientui ši paslauga yra naudinga tuo, jog paskolų brokeris padės surinkti bei tinkamai parengs visus paskolai gauti reikalingus dokumentus, pateiks juos bankams, praneš apie bankų pasiūlymus ir padės išsirinkti optimaliausią ir geriausiai kliento poreikius atitinkantį pasiūlymą. Klientas galės sužinoti įvairių bankų siūlomas kreditavimo sąlygas, gauti naudingų patarimų. Labai svarbu ir tai, jog sutaupoma daug laiko.

Iš kur ši naujovė atėjo į Lietuvą? Kiek šalyje yra tokias paslaugas teikiančių bendrovių? Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis tokias paslaugas teikiantį tarpininką?

Paskolų tarpininkai veikia daugelyje pasaulio šalių. Lietuvoje tarpininkauti tarp banko ir kliento pradėjo nekilnojamojo turto agentūros, statybinės kompanijos. Atskirų įmonių, kurios pasiūlytų profesionalias paskolų brokerio paslaugas, dar nėra daug.

Kokiais atvejais geriausia kreiptis į paskolų brokerį?

Šiuo metu mūsų pagrindinės tarpininkavimo kryptys yra fizinių asmenų paskolos būstui pirkti ar statyti; būstui remontuoti, – įkeičiant nekilnojamąjį turtą, bei refinansavimas. Imantiesiems kreditą ilgam svarbiausia jaustis saugiam ir nesibaiminti, kad nesugebėsi įvykdyti prisiimtų finansinių įsipareigojimų. Klientui į paskolų brokerį verta kreiptis kiekvienu atveju priimant sprendimą dėl paskolos gavimo. Mažiau patyrusiam bankiniuose reikaluose klientui sunku suprasti daugelį paskolos sutarties sąlygų, juolab palyginti jas su konkurentų siūlomomis kredito sutarties sąlygomis. Paskolų brokeris tai atlieka kvalifikuotai. Iš pažiūros nereikšmingos sutarties detalės vėliau gali tapti labai svarbios. Daug laiko sugaištama aplankant daugelį bankų, yra sudėtinga palyginti skirtingų bankų pasiūlymus. Manome, kad paskolų brokeris naudingas visada, kai klientui reikalingas nešališkas patarimas. Iš tiesų palūkanų normos augimas kelia nerimą paėmusiesiems kreditus. Savo klientams paskolų brokeris gali patarti fiksuoti palūkanų normą ar sudaryti didžiausios palūkanų normos pasirinkimo sandorį.

Nuo ko priklauso užmokestis paskolų brokeriui? Kiek jam reikėtų sumokėti už paslaugas?

Klientui paskolų brokerio paslauga nieko nekainuoja, nes šias paslaugas teikianti bendrovė gauna komisinį atlygį iš bankų. Bankai, siekdami geresnio savo veiklos efektyvumo nekurdami naujų darbo vietų, suinteresuoti kai kurias funkcijas perleisti „tretiesiems“ asmenims.

Per kiek laiko vidutiniškai paskolų brokeris gali padėti sutvarkyti paskolai gauti būtinus dokumentus, išanalizuoti bankų pasiūlymus ir pateikti visa tai klientui?

Šiuo metu bankai stengiasi kuo greičiau pateikti pasiūlymus dėl paskolos suteikimo sąlygų. Jei brokeriai bendradarbiauja su daugeliu šalyje veikiančių bankų, tai vidutiniškai užtrunka dvi dienas.

Kadangi paskolų brokerio paslauga Lietuvoje – nauja veikla, yra šiokios tokios rizikos, kad darbas ne visada bus atliktas profesionaliai. Kaip galėtumėte nuraminti klientą, kad šis gali pasitikėti tarpininku?

Profesionalus paskolų brokeris atstovauja kliento, o ne banko interesams. Paskolų tarpininkai brangina savo vardą, siekia turėti kuo daugiau klientų, jų paklausa didėja tik dėl rekomendacijų.

Jūsų prognozės, susijusios su paskolų brokerių veikla šalyje?

Kreiptis į paskolų brokerį jau seniai yra įprastas ir savaime suprantamas dalykas tokiose šalyse kaip Amerika, Didžioji Britanija, Airija. Tose šalyse paskolų brokeriai tarpininkauja išduodant ne mažiau kaip 60 proc. paskolų. Netgi mūsų kaimyninėje Latvijoje tai nėra naujiena – daugiau nei trečdalis paskolų ten suteikiama padedant paskolų brokeriams. Manau, abejoti, ar paskolų tarpininko paslauga reikalinga Lietuvoje, tikrai neverta. Manau, mums pavyks įsiklausyti į kliento poreikius ir rasti tinkamus sprendimus, kad žmogus galėtų pasikliauti mumis ir rekomenduotų kitiems. Tikime paskolų brokerių ateitimi Lietuvoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Paskolų brokeriai – kas jie?"

  1. Silvija

    Tikrai paskolų brokeriai ir jų paslaugos yra jau savaime suprantamas dalykas, senokai jau ne naujiena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.