„Dingę“ paslaptys

Ar prisimenate serialo „Dingę“ paskutinę pirmojo sezono seriją? Pagaliau serialo herojai atvėrė slėptuvę džiunglėse ir… nieko. Juoda skylė. Kad sužinotume tęsinį, turėjome laukti šios savaitės.

Šio serialo, kuris dar šiais metais apdovanotas „Auksiniu gaubliu“ kaip geriausias draminis serialas bei Aktorių gildijos už geriausią grupės vaidybą, antrąjį sezoną kas savaitę pradeda rodyti Lietuvos televizija.

Vaikai – salos paslaptis?

Visame pasaulyje žmonės, laukdami naujų serialo dalių, tiesiog apimti „lost“ manijos („Lost“ – angliškas serialo pavadinimas).

Jau nuo pirmųjų serijų buvo aišku, kad serialo herojai išsigelbėjo po lėktuvo katastrofos ir į negyvenamą salą pateko neatsitiktinai. Dar įdomiau, ar ta sala tikrai negyvenama.

Sakoma, kad rašant scenarijų nemažai atsižvelgta į Williamo Goldingo knygą „Musių valdovas“, kurioje pasakojama, kaip aviakatastrofą išgyvenę vaikai (nuo 5 iki 13 metų) atsiduria negyvenamoje saloje, . Be suaugusiųjų jie vieni turėjo išgyventi, tad du vyriausieji ėmėsi vadovauti, kad tik visi išliktų.

„Dingę“ herojai turi panašių savybių kaip ir romano veikėjai: vienas yra neįgalus, kitas – charizmatiškas lyderis, trečia kenčia nuo astmos priepuolių.

Apskritai žmonės spėlioja, ar serialo paslaptis nėra vaikai. Galbūt būtent jie yra tie Kiti, įsikūrę saloje. Gal tik dėl to dingo Voltonas, o paslaptingoji saloje klaidžiojanti Ruso tikina, kad jie atėmė dar visai mažą jos dukrą. Būtent apie Kitus antrąjį sezoną bus daugiausia kalbama.

Filosofiniai herojai

ABC televizijai, kuri ir kuria šį serialą, „Dingę“ atnešė didelę sėkmę – jau pirmuosius epizodus žiūrėjo beveik 20 mln. žiūrovų. Tačiau būta ir investicijų: pirmojo sezono įvadinė dviejų valandų serija kainavo rekordiškai daug – 10 mln. dolerių. Tai viena didžiausių sumų televizijų istorijoje. Vien už skrydžius iki Havajų, kur vyko filmavimai, bei kitas transporto išlaidas teko sumokėti 250 tūkst. JAV dolerių.

Kai Europoje pradedamas rodyti antrasis sezonas, Amerika laukia spalio, nes prasidės naujausios trečiojo sezono dalys. Žadama jose atskleisti dar daugiau paslapčių: kodėl Lokas buvo suparalyžiuotas, paaiškinti, ką reiškia Džeko tatuiruotės, ir pagaliau – kokios paslaptys slypi negyvenamoje saloje.

Kritikai aiškina, kad „Dingę“ sėkmė slypi kūrėjų fantazijoje: jie painioja filosofiją (seriale galima aptikti ne tik Johno Locke’o, bet ir Jeano Jacques’o Rousseau, Davido Hume’o idėjų), religiją, literatūrą (Charles’io Dickenso kūrybą ir knygą „Alisa Stebuklų šalyje“), antikinius simbolius. Spėliojama, ar tik neatsitiktinai seriale pasiskolinti Loko ir Ruso vardai.

Sakoma, kad kiekviena atskleista paslaptis šiame seriale užmena dar daugiau mįslių. Tad žiūrovas tiesiog privalo susikurti savo paaiškinimus. Daugelis mano, kad viska, kas vyksta seriale, yra tik žmogaus pasąmonės vaizdiniai. Kiti sako, kad herojai simbolizuoja vienintelius po apokalipsės išlikusius žmones.

Beveik be žvaigždžių

„Dingę“, anot jo kūrėjų Damono Lindelofo ir Carltono Cuse’o, atspindi utopinį politinį modelį. „Damonas yra žydas, o aš – katalikas. Rašydami scenarijų mudu labai ilgai diskutavome apie gyvenimo prasmę, požiūrį į viską, kas mus supa. Šio serialo herojai dingo pačia plačiausia šio žodžio prasme. Pagrindinė serialo tema – tai, kokią prasmę kiekvienas herojus teikia savo asmeniniam gyvenimui“, – aiškina C.Cuse’as.

Įspūdį, kad „Dingę“ yra tarsi tam tikras socialinis modelis, dar sustiprina tai, kad dauguma serialo kūrybinės grupės narių studijavo sociologiją vien tam, kad geriau suprastų žmonių santykius: Džekas tapo lyderiu vien dėl savo kaip mediko sugebėjimų, tad žmonės juo pasitiki. Tačiau dėl to neišvengia konfliktų su Loku ir Sojeriu, tad antrąjį serialo sezoną bus kabama apie tokias problemas kaip karas, valdžia, moralė ir teisingumas, teritorijos pasidalijimas.

Beje, kalbant apie Džeką, šis vaidmuo buvo siūlomas „supermenui“ Michaelui Keatonui. Tačiau pagal pirminį scenarijų Džekas turėjo mirti. Tad kai scenarijus buvo pakeistas, M.Keatonas atsisakė vaidinti. Taigi nuo to laiko „Dingę“ kūrėjai labai didžiuojasi, kad seriale nėra žvaigždžių. Tiesa, čia vaidina paties Tomo Cruise’o pusbrolis.

Paslaptingasis loterijų kodas

Dar viena stiprioji šios istorijos vieta – gamta. Čia viskas tikra: paplūdimys, džiunglės, vandenynas. Viskas buvo filmuojama Oahu saloje, Havajų salyne. Vaizdai iš praeities buvo atkurti Havajų sostinėje Honolulu ir jos apylinkėse, pasinaudojant tikrais ten stovinčiais pastatais. Tam, kad aktoriai vaidintų kuo įtikimiau, kai kurios filmavimo aikštelės nuo jų buvo slepiamos. Į jas aktoriai būdavo vedami užrištomis akimis, o raištį nuo jų nurišdavo tik kamerai pradėjus filmuoti. Pavyzdžiui, scena, kai Džekas, Keitė ir Čarlis aptinka medžiuose piloto kabiną, buvo nufilmuotos be kartojimo, aktoriams pirmą kartą išvydus šį vaizdą.

Specialiai serialui sukurtose interneto svetainėse žmonės gali užduoti klausimus serialo kūrėjams. Pavyzdžiui, žiūrovai niekaip nesupranta, kodėl storasis Harlis negyvenamoje saloje niekaip nesuplonėja. Sakoma, kad atsakymas paaiškės antrąjį sezoną. Kuždama, kad būtent paslaptingojoje slėptuvėje „Dingę“ herojai pamatys vaizdajuostę, kurioje užfiksuota, kokie eksperimentai vyksta saloje.

Nebus pamiršta ir skaičių magija, ką vis dėlto reiškia kodas 4 8 15 16 23 42, slėptuvėje taip pat jo prireiks. Beje, su šiais skaičiais Harlis išlošė loterijoje ir nuo tada jam ėmė nesisekti. Nors dar neaiški jo prasmė, Amerikoje pastebėtas tikras antplūdis žmonių, lošiančių loterijose būtent šiais skaičiais.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Žiniasklaida su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.