Darbo partijos prie valdžios žadama neprileisti

Valdančioji koalicija su opoziciniais konservatoriais baigia dalytis postais Seime

Valdantieji socialdemokratai beveik susitarė su opoziciniais konservatoriais, kaip pasiskirstyti įtaka dabartiniame Seime. Konservatoriai turėtų gauti kelių Seimo komitetų ir komisijų vadovų pareigas, taip pat vieną parlamento vicepirmininko postą. Socialdemokratai patikino nelinkę nei parlamento vadovybėje, nei komitetų pirmininkų korpuse matyti nė vieno teisėsaugos akiratyje atsidūrusios Darbo partijos atstovo.

Vykdomas susitarimas

Vakar ryte su Seimo valdančiosios mažumos Vyriausybės vadovu, socialdemokratu Gediminu Kirkilu susitikę parlamento konservatorių vadovai tarėsi, kaip organizuoti darbą sekmadienį prasidėsiančioje Seimo rudens sesijoje. Vienas pirmųjų darbų – pasidalyti komitetų ir komisijų vadovų postus.

Per praėjusią sesiją kardinaliai pasikeitė politinė padėtis dabartiniame Seime. Buvusi valdančioji keturių partijų dauguma subyrėjo ir vietoje jos susiformavo socialdemokratų, valstiečių liaudininkų, liberalcentristų ir Pilietinės demokratijos partijos atstovų koalicija, turinti 55 parlamentarų balsus iš 141.

Prasidedant naujai sesijai turi būti iš naujo perskirstyti komitetų vadovų postai. Paprastai komitetams vadovauja valdančiosios koalicijos atstovai, tačiau dabar, kai ji neturi daugumos Seime, dėl šių dalybų tenka derėtis su opozicinėmis partijomis.

Taps vicepirmininku

G.Kirkilas patikino konservatorius Andrių Kubilių, Rasą Juknevičienę ir Ireną Degutienę, kad anksčiau valdančiajai koalicijai priklausiusi, tačiau dabar į opoziciją perėjusi Darbo partija negaus nė vieno komiteto ar komisijos pirmininko posto. Visus juos žada pasidalyti valdančiosios keturių partijų koalicijos ir konservatorių bei su pastaraisiais susitarimą dėl bendradarbiavimo pasirašiusio opozicinio Liberalų sąjūdžio atstovai.

Konservatorė Vida Marija Čigriejienė turėtų tapti naująja Sveikatos apsaugos komiteto pirmininke vietoje Darbo partijos atstovės Dangutės Mikutienės. Į opoziciją perėjusių socialliberalų atstovą Algirdą Monkevičių Etikos ir procedūrų komisijos vadovo poste turėtų pakeisti konservatorius Antanas Matulas.

Konservatoriams arba liberalams taip pat turėtų atitekti Audito komiteto bei Antikorupcijos komisijos pirmininkų pareigos.

Be to, iš Europos reikalų komiteto pirmininkų turėtų būti atleistas Darbo partijos prezidiumo narys Vydas Gedvilas. Jis gali prarasti ir Seimo vicepirmininko postą. Šios pareigos gali būti pasiūlytos Tėvynės sąjungos lyderiui A.Kubiliui. Gali būti, kad jis bus paskirtas ir Europos reikalų komiteto vadovu.

Gali tekti rinkti naują Seimo vadovą

Konservatoriai oficialiai pranešė, jog baigiantis jų susitikimui su G.Kirkilu „buvo sutarta, kad socialdemokratai bei mažumos Vyriausybė ir toliau derins svarbiausius veiksmus su Tėvynės sąjungos frakcija”.

Vėliau premjeras bendravo su Seimo Pirmininku Viktoru Muntianu. Jam buvo pareikšta parama dėl gresiančios interpeliacijos. Tačiau G.Kirkilas negalėjo garantuoti, jog visi be išimties valdančiosios koalicijos atstovai, taip pat konservatoriai slapto balsavimo dėl pasitikėjimo Seimo Pirmininku metu balsuos už jį.

Neoficialiomis žiniomis, socialdemokratai jau rengiasi galimam V.Muntiano nuvertimui iš Seimo vadovo pareigų. Tokiu atveju į parlamento pirmininkus turėtų būti siūlomas vienas socialdemokratų atstovų, greičiausiai Česlovas Juršėnas arba Justinas Karosas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.