Japonija svarsto galimybę įkurti ambasadą Lietuvoje

Japonija planuoja didinti savo ambasadų užsienyje skaičių ir svarsto galimybę įkurti ambasadą Lietuvoje. Šiuos ketinimus susitikime su Ūkio ministerijos sekretoriumi Gediminu Rainiu aptarė Japonijos užsienio reikalų ministerijos Bendrųjų reikalų skyriaus direktorius Toyohisas Kozukis (Toyohisa Kozuki).

G.Rainys patikino, kad Japonijos ambasados įkūrimas Lietuvoje būtų didelė garbė Lietuvai ir nauda verslui. „Nors ir dabar Lietuvos ir Japonijos verslininkų ryšiai yra intensyvūs, tačiau, kaip rodo praktika, neretai prireikia tarpininko, kuris atsakytų į verslo atstovus dominančius klausimus, padėtų praktiniais patarimais, nurodytų reikalingus kontaktus. Be to, ambasados dėka plėtotųsi mokslininkų bendradarbiavimas, jaunimo mainai, kultūriniai projektai – šie dalykai taip pat turi pozityvios įtakos šalių ekonominiams ryšiams“, – sakė Ūkio ministerijos sekretorius.

T.Kozukis pritarė, kad ambasados nebeatlieka tik tradicinio, klasikinio vaidmens kaip diplomatinės atstovybės, o vis daugiau dėmesio skiria ekonomikos ir investicijų klausimams.

Planuojama, kad sprendimas dėl Japonijos ambasados steigimo Lietuvoje bus priimtas šių metų gruodį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.