Užsieniečiai į Palangą vilioti savo šalyse

Palangos turizmo informacijos centre vasarą pasitaikydavo dienų, kai lankytojams prie centro durų tekdavo lūkuriuoti eilėse.

Intensyviausias buvo rugpjūtis. Nors galutiniai rezultatai dar nesuvesti, tačiau, remiantis išankstiniais duomenimis, paskutinį vasaros mėnesį čia sulaukta apie 10 tūkst. lankytojų – porą tūkstančių daugiau nei pernai.

Liepos mėnesį interesantų būta 6,5 tūkst. (tūkstančiu daugiau nei pernai), iš jų apie 2 tūkst. sudarė užsieniečiai. Mažiausiai žmonių centre lankėsi birželį – tik 2,5 tūkst., iš jų lietuvių – 800.

Užsieniečių daugiau nei mūsų tautiečių kurorte būta tik vasaros pradžioje, kitais mėnesiais, remiantis statistika, daugiau atvykdavo lietuvių.

Per dieną Palangos turizmo informacijos centre (TIC) vidutiniškai apsilankydavo apie 300 lankytojų. Gražesniu oru jų skaičius išaugdavo visu šimtu ir daugiau.

Pasak TIC vadybininkės Egidijos Smilingienės, kartais lankytojams tekdavo laukti ir eilėje už durų, nes užplūdę lankytojai paprasčiausiai netilpdavo nedidelėje patalpoje.

Kad ir kaip būtų keista, anot vadybininkės, intensyviausi būdavo pirmadieniai. Lankytojų srautai išaugdavo ir artėjant savaitgaliui.

Daugiausia turistų sulaukta iš Latvijos, Baltarusijos, Estijos, Rusijos. Pavyzdžiui, baltarusių šiemet lankėsi keturis kartus daugiau nei pernai. Manoma, kad tam įtakos turėjo Minske atidaryta centro atstovybė.

Palangos TIC iš viso turi penkias atstovybes: Taline, Rygoje, Sankt Peterburge, Kaliningrade ir Minske.

Šią vasarą didžiuliai reklaminiai plakatai, kviečiantys atvykti į vasaros sostinę, pasirodė Rygoje, Minske ir Sankt Peterburge. Rezultatų ilgai laukti nereikėjo – daugiau turistų sulaukta būtent iš šių miestų.

Palangoje taip pat lankėsi vokiečiai, suomiai, švedai, norvegai. Daugiau nei pernai atvyko belgų.

Tarp retesnių turistų E. Smilingienė paminėjo keliautojus iš Naujosios Zelandijos, Čilės, Egipto, Kinijos, Turkijos. Pavyzdžiui, liepą buvo atvykę penki kinai ir trys turkai. Šią vasarą lankėsi ir vienas žmogus iš Timoro salos.

„Lengviau pasakyti, iš kur nebuvo atvykę, nei išvardyti centre pabuvojusių turistų šalis“, – sakė vadybininkė.

Užsieniečiai teiraudavosi, kaip rasti Gintaro muziejų ir kur apsigyventi. Lietuvius taip pat domino nakvynė bei vietos, kurias būtų galima aplankyti toliau nuo kurorto.

Palangos TIC dar nelinkęs baigti sezono, nes lankytojų gana daug sulaukiama ir šį mėnesį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.