Kovingumo lietuviams užteko. Pritrūko meistriškumo

Pergalės giesmes Kaune vakar traukė Škotijos futbolo aistruoliai.

2008-ųjų Europos čempionato atrankos B grupės antrosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė patyrė nesėkmę, 1:2 (0:0) pralaimėjusi Škotijos komandai.

Ryžtingas šturmas mačo pabaigoje neišgelbėjo Lietuvos futbolininkų, kurie pusantro kėlinio nerado jokių argumentų įveikti tiksliai ir drausmingai rungtyniaujančių varžovų.

Praleidę du įvarčius antrojo kėlinio pradžioje po Christiano Dailly ir Kenny Millerio smūgių (46-ąją ir 62-ąją min.), po gražuolio Dariaus Miceikos įvarčio 85-ąją min. lietuviai tik sušvelnino rezultatą.

Nors paskutinėmis rungtynių minutėmis lietuviai užspaudė varžovus, keliskart pavojingai smūgiavo, išlyginti rezultato nepavyko.

Pirmąjį atrankos mačą praėjusį šeštadienį Lietuvos futbolininkai svečiuose su Italija baigė lygiosiomis 1:1, o škotai namuose 6:0 sutriuškino Farerų salų ekipą.

Treneriai – apie rungtynes

„Rungtynės buvo įdomios, bet sėkmė galėjo labiau mums šypsotis, – po mačo teigė Lietuvos rinktinės treneris Algimantas Liubinskas. – Praleidome du ne visai pelnytus įvarčius, o patys nepasinaudojome keliomis progomis”.

Treneris dar pridūrė, kad futbolininkams atsiliepė nuovargis po kelionės į Italiją, trūko ir negalėjusių žaisti Edgaro Jankausko, Deivido Česnauskio.

„Esu labai patenkintas savo komandos žaidimu.

Pergalė prieš lietuvius išvykoje – itin svarbi, – kalbėjo Škotijos rinktinės strategas Walteris Smithas. – Lietuvos rinktinė manęs niekuo nenustebino – ji žaidė taip, kaip tikėjomės. Mes labiau troškome nugalėti, ir tai padarėme”.

Po pertraukos smogė dukart

Vos prasidėjus antrajam kėliniui tūkstantinė škotų aistruolių minia suklykė iš pasitenkinimo.

46-ąją min. po kampinio iš kairiojo krašto lietuvių gynėjai pražiopsojo Ch.Dailly, kuris smūgiu galva pasiuntė kamuolį į Žydrūno Karčemarsko ginamus vartus.

Lietuvos futbolininkai metėsi į atakas ir galėjo išlyginti rezultatą jau 56-ąją min. Tačiau be priežiūros paliktas Robertas Poškus iš 10 m smūgiavo virš vartų.

Rungtynių baigtį lėmė antrasis tikslus svečių smūgis.

Baudos aikštelėje kamuolį gavęs K.Milleris ramiai suklaidino gynėją ir iš kelių metrų įveikė Ž.Karčemarską.

Atsilikę dviem įvarčiais šeimininkai neiškėlė baltos vėliavos.

Nors svečiai vis rasdavo būdų vilkinti laiką, jiems nepavyko išsaugoti vartų sausų.

85-ąją min. po kampinio baudos aikštelėje kamuolys atšoko ką tik aikštėje pasirodžiusiam D.Miceikai, kuris pasiuntė jį į viršutinį vartų kampą įspūdingu smūgiu per save.

Kova – nuo pat mačo pradžios

Rungtynės prasidėjo pavojingais momentais prie abejų vartų.

Jau 2-ąją min. po lietuvių kampinio iš dešiniojo krašto T.Žvirgždausko smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos galva atmušė svečių ekipos gynėjas.

Atsakomojoje atakoje po škotų smūgio iš baudos aikštelės šeimininkus išgelbėjo vartininkas Ž.Karčemarskas.

Lietuviai uždirbo dar kelis kampinius, bet didesnių pavojų svečių vartams nekilo. Škotai atsakė kontratakomis, tačiau Lietuvos rinktinės gynėjai klaidų nedarė.

Šeimininkų gretose aktyviausiai rungtyniavo Mantas Savėnas, smūgiavęs kamuolį ne tik nuo kampinio, bet ir į varžovų vartus.

Abiejų komandų žaidėjai grūmėsi dėl kamuolio, negailėdami varžovų ir dažnai pažeisdami taisykles.

Iki pertraukos teisėjas iš Slovakijos V.Hrinakas net keturis kartus buvo išsitraukęs geltoną kortelę.

Škotijos rinktinės strategai jau iki pertraukos atliko du keitimus.

Rungtyniavo be D.Česnauskio

Mūsų šalies rinktinės treneris A.Liubinskas ketino pradėti rungtynes su škotais ta pačia sudėtimi, kuri šeštadienį Neapolyje iškovojo netikėtas lygiąsias 1:1 su planetos čempione Italija.

Tačiau trenerio planus pakoregavo saugo D.Česnauskio liga. Grįžusiam iš Italijos lietuviui pakilo temperatūra, o atlikus tyrimus paaiškėjo, kad nusilpo futbolininko imuninė sistema.

Tad vakar Kaune į aikštę vietoj D.Česnauskio įbėgo Mindaugas Kalonas, kuris drąsiai stojo į kovą.

Tribūnose – pusiausvyra

Mačą Kaune stebėjo 8,5 tūkst. žiūrovų, tarp jų abiejų ekipų gerbėjų buvo beveik po lygiai.

Stadione buvo matyti tik keletas laisvų vietų.

Škotijos rinktinės gerbėjai iš anksto buvo užsisakę 3,5 tūkst. vietų, dar kelis šimtus bilietų įsigijo savarankiškai atvykę škotai.

Dauguma lietuvių aistruolių nusipirko abonementus visoms šešerioms atrankos ciklo rungtynėms – jų buvo parduota apie 3 tūkst.

Kritikavo aikštę

Škotijos futbolininkai į Kauną atskrido antradienį ir po treniruotės S.Dariaus ir S.Girėno stadione pareiškė pretenzijas dėl aikštės dangos.

Škotų treneris Walteris Smithas stadiono veją vadino žiauriai bloga ir dėl to pateikė skundą UEFA atstovui.

„Tai panašu į motokroso varžybų trasą”, – sakė saugas Nigelas Quashie.

Mūsų šalies Futbolo federacijos ir stadiono vadovams teko teisintis, kad pastaruoju metu Lietuvoje dažnai lijo.

Kovos kitose arenose

Kai kurių kitų vakar vykusių atrankos mačų rezultatai.

A grupė. Azerbaidžanas – Kazachstanas 1:1, Armėnija – Belgija 0:1, Suomija – Portugalija 1:1.

B grupė. Ukraina – Gruzija 3:2.

C grupė. Norvegija – Moldova 2:0.

E grupė. Rusija – Kroatija 0:0, Izraelis – Andora 4:1.

G grupė. Bulgarija – Slovėnija 3:0.

* * *

Lietuva 1 (0) Škotija 2 (0)

Lietuva: Ž.Karčemarskas, M.Stankevičius, T.Žvirgždauskas, A.Skerla, R.Džiaukštas, M.Savėnas (50 min. T.Tamošauskas), S.Mikoliūnas (66 min. T.Labukas), M.Kalonas, A.Preikšaitis (81 min. D.Miceika), T.Danilevičius, R.Poškus.

Škotija: C.Gordonas, Ch.Dailly, D.Weiras, G.Caldwellas, G.Naysmithas, S.Pressley, D.Fletcheris, N.Quashie (43 min. K.Boydas), P.Hartley, J.McFaddenas (22 min. G.Alexanderis), K.Milleris.

Įvarčiai: Ch.Dailly (46), K.Milleris (62), D.Miceika (85).

Įspėti: T.Žvirgždauskas (9), A.Preikšaitis (14), K.Milleris (28), Ch.Dailly (39), G.Caldwellas (55), R.Poškus (61), M.Kalonas (77).

Teisėjas V.Hrinakas (Slovakija). Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas. 8500 žiūrovų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , .