Po ekskursijos – mačas tik dėl garbės

Pasaulio čempionate Japonijoje Lietuvos rinktinę vežiojantis autobusas vakar, kaip įprasta, vėl sustojo prie komandos viešbučio Uravoje.

Tačiau sulaukęs jau pažįstamų aukštaūgių keleivių vairuotojas pasuko ne į sporto rūmus Saitamoje, o Tokijo link – į ekskursiją.

Lietuviai nusprendė, kad diena be kamuolio ir be varžovų žaidimo įrašų padės atsigauti po košmariško pralaimėjimo ketvirtadienį turkams.

Paskutinėms savo varžyboms planetos pirmenybėse – rytojaus dvikovai dėl 7-osios vietos su vokiečiais – mūsų šalies ekipa rengsis šiandien.

Komanda – prie šventyklos

Rinktinės palydovė čempionate Yuka per iškylą tapo gide. Pakeliui į seniausią Tokijuje Asakusos šventyklą japonė pasakojo lietuviams apie savo šalies istoriją ir dabartį.

Pro autobuso langus besidairantys krepšininkai pasirodė smalsūs klausytojai.

„Kiek Tokijuje gyventojų?“ – parūpo Kšyštofui Lavrinovičiui.

„Su priemiesčiais – apie 35 milijonus žmonių. Beveik trečdalis Japonijos gyventojų“, – atsakė Yuka.

Pusantros valandos pasigrožėję budistų šventykla, pripirkę suvenyrų artimiesiems, krepšininkai bei treneriai sugrįžo į viešbutį. Rinktinė vakar gyveno laisvu grafiku.

Pasikalbėjo iš širdies

Po dienos be krepšinio lietuviai bandys susitelkti mačui su vokiečiais. Ar pasaulio čempionatą baigsi septintas, ar aštuntas – nedidelis skirtumas. Tačiau rytojaus varžybos lietuviams – savigarbos reikalas.

Ketvirtfinalyje beviltiškai nusileidusi Ispanijai, pirmajame mače dėl 5-8 vietų mūsų šalies komanda gavo dar skaudesnį smūgį.

Jauni turkai be traumuoto savo lyderio Ibrahimo Kutluay per paskutinę minutę likvidavo 7 taškų atsilikimą, išplėšė pratęsimą, o per jį sutrypė sutrikusius lietuvius.

Vakare po šio pralaimėjimo, kurį Antanas Sireika pavadino skaudžiausiu savo gyvenime, komanda susėdo viešbučio kambaryje.

Vyrai nesiginčijo, nesisvaidė priekaištais. Tiesiog kalbėjosi apie tai, kas slėgė širdį ir kodėl čempionato pabaigoje rinktinę ištiko krizė.

„Treneri, jūs niekuo dėtas, pralaimėjome mes patys“, – A.Sireikai sakė žaidėjai.

Ore liko tvyroti tik nebylus klausimas: gal rinktinė Japonijoje būtų sužaidusi kitaip, jeigu toks pokalbis būtų įvykęs anksčiau.

Paskutinė proga pakelti galvą

Rytoj Lietuvos krepšininkai turės paskutinę progą įrodyti, kad geriausiųjų aštuonete jie nėra blogiausi.

Varžovė – Vokietijos rinktinė. Pasak Kęstučio Kemzūros, drausminga ekipa, savo gretose turinti Dirką Nowitzki.

„Jis – daugiau kaip pusė rinktinės“, – sakė A.Sireikos asistentas.

213 cm ūgio vokietis per mačą vidutiniškai pelno 24 taškus ir atkovoja beveik 10 kamuolių.

„Privalome atsitiesti ir kovoti, – kalbėjo K.Kemzūra. – Laimėsime ar pralaimėsime – kitas klausimas. Bet pagaliau turime parodyti, ką iš tikrųjų galime“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , .

1 atsiliepimas į "Po ekskursijos – mačas tik dėl garbės"

  1. valdovas

    Nowitzkis tai tikras patriotas vienas tempia visa rinktine ir neatsisako vaziuot i cempionatus, nepalyginsi su musu Sarais ir Ilgauskais. Ir tikrai geriau zaidzia nba nei musiskiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.