Jau keturioliktą rugsėjį Alytaus „American English School” kviečia vaikus ir suaugusiuosius, nusprendusius pradėti mokytis anglų kalbos ar tobulinti jos įgūdžius.
Alytiškiai investuoja į ateitį
„Kada reikėtų vaiką atvesti į mūsų mokyklą? Turbūt tada, kai tėvai pastebi, kad jų atžalos žinios neatitinka bendro klasės lygio, atsirado spragų, o galbūt pasikeitė mokytojas ir sumažėjo reikalavimai”, – pataria septyniuose Lietuvos miestuose veikiančios privačios anglų kalbos mokyklos VšĮ „American English School” Alytaus filialo direktorė Irena Mazaliauskaitė.
Anglų kalbos dėstymo metodika „American English School” paremta tuo, jog klausytojai skirstomi į grupes pagal žinių lygį. Jis nustatomas kursų pradžioje atliekant testus. Mokymas tokiose grupėse, anot pašnekovės, yra kur kas veiksmingesnis.
I.Mazaliauskaitė džiaugiasi, kad Alytuje vis daugėja pirmaklasių, tą patį rugsėjį pradedančių lankyti ir mokyklą, ir „American English School”.
„Iš kitų filialų išsiskiriame pradinių klasių moksleivių gausa, džiugu, kad Alytuje daugėja jaunų išsilavinusių šeimų, laiku investuojančių į vaikų ateitį”, – sako direktorė.
Mokykloje dirbančios dėstytojos pastebi, jog būtent pradinukai vėliau tampa stropiausiais mokiniais. Mokslas „American English School” – nuoseklus ir tęstinis, todėl nuo abėcėlės pradėję jos moksleiviai turi visas galimybes pasiekti C1 lygį.
Remiantis neseniai atliktais tyrimais, Rytų Europos 12 metų moksleivių žinios turėtų atitikti A1 pagal CEF, o 18-20 metų jaunuolio – C1 lygius.
Mokestis nesikeičia
Alytaus „American English School” (šiuolaikiškai įrengtos mokyklos klasės įsikūrusios stiklinio pastato trečiame aukšte, Naujojoje g. 3) lanko nemažai paauglių. Direktorės teigimu, ribine daugeliui tampa šešta bendrojo lavinimo mokyklos klasė, kai dėl žinių spragų nerimauja jau ne tik tėvai, bet ir pats moksleivis.
„Šiemet pasiūlysime naujovę – 6-10 klasių mokiniams užsiėmimai truks ne akademinę, bet astronominę valandą, kad nepritrūktų metų pasirengti anglų kalbos egzaminui”, – sako I.Mazaliauskaitė ir primena, kad naujovės laukia ir abiturientų: pagaliau oficialiai pripažinus, jog dalis valstybinio anglų kalbos egzamino užduočių yra C1 („Advanced”) lygio, kuris vidurinėje mokykloje nedėstomas, aukštesniųjų klasių moksleiviams siūlomas intensyvesnis kursas.
„Ši naujovė reikalinga ir naudinga abiturientams, tačiau už mokslą moka tėvai, taigi labai norėtųsi, kad kuo daugiau mūsų bendruomenės žmonių turėtų galimybę ja pasinaudoti”, – sako I.Mazaliauskaitė.
Beje, mokestis už mokslą šiais metais nesikeičia: akademinės valandos kaina – 10 litų, aukštesniųjų klasių moksleiviams – 12 litų.
Mokslas grupėje – tarsi sportinės formos palaikymas
Mokslas „American English School” vyksta grupėse po dešimt mokinių.
„Iš praktikos galiu patvirtinti akivaizdžią grupinio darbo naudą: ateidamas į pamokas žmogus kaskart laiko savotišką egzaminą, kalbant sporto terminais, nuolatos turi palaikyti tinkamą formą. Ateityje šie įgūdžiai padeda įveikti egzaminų stresą”, – įsitikinusi direktorė.
Šiuo metu įstaigoje dirba 13 kvalifikuotų anglų kalbos dėstytojų. „Darbą mūsų mokykloje dėstytojos dažnai įvardija kaip geriausią kvalifikacijos kėlimo būdą. Kitaip nei bendrojo lavinimo įstaigose, pas mus dirbančios dėstytojos mokymo programas pritaiko konkrečiai grupei”, – pasakoja I.Mazaliauskaitė.
Kiekvienų mokslo metų pabaigoje išklausiusiesiems atitinkamą kursą išduodamas pažymėjimas, liudijantis pasiektą lygį.
Anot pašnekovės, „American English School” sertifikatus vertina ir darbdaviai, ir aukštosios mokyklos, nes jie nusako realiai pasiektą užsienio kalbos žinių lygį.
Valgome karčius vaisius
Pavasarį Alytaus „American English School” iniciatyva moksleiviai galėjo pasitikrinti anglų kalbos gramatikos žinias mokyklose.
Jaunimo platinimo tarnyba padėjo išdalyti, surinkti ir perduoti rezultatus suinteresuotiems moksleiviams. Akcijoje dalyvavo apie 600 mokinių. Daugiau kaip 400 nurodė, kurioje klasėje mokosi. Testo rezultatai nedžiugino: vos vienoje įstaigoje daugumos vaikų žinios atitiko reikalaujamą tos klasės žinių lygį, kitose tokių moksleivių – vienas kitas grupėje.
Mokyklinės mokinių anglų kalbos žinios kelia nerimą ir tėvams, rugsėjo išvakarėse praveriantiems Alytaus „American English School”.
„Belieka apgailestauti, kad prieš keletą metų daugumos miesto mokyklų (išskyrus Dzūkijos vidurinę, kurioje pirmoji užsienio kalba – prancūzų) vadovai pasidavė visuomenės spaudimui ir pirmąja užsienio kalba pasirinko anglų, neturėdami tam nei tinkamos materialinės bazės, nei kvalifikuotų mokytojų. Niekam ne paslaptis, kad pradinėse klasėse anglų kalbą dėsto asmenys, neturintys specialaus pasirengimo. Nenuostabu, kad tokių darbų vaisiai yra kartūs”, – sako I.Mazaliauskaitė.
Prastėjančią padėtį liudija ir Alytaus „American English School” kontingentas: prieš dešimtmetį mokytis ateidavo gabiausieji, norintys pagausinti žinias, o maždaug prieš penkerius metus pagalbos pradėjo ieškoti ką tik iškepti gimnazistai, neįveikiantys žinių barjero, kuris anuomet Jotvingių gimnaziją skyrė nuo įprastų vidurinių, o šiandien žinių spragas karštligiškai pildo visų miesto mokyklų moksleiviai.
„Prastos vaikų žinios verčia susimąstyti: ko verta mūsų švietimo sistema, jei vaikai ne tik anglų kalbos, bet ir kitų dėstomųjų dalykų turi mokytis du kartus – per pamokas ir po pamokų?” – svarsto įstaigos direktorė.