Užkratą – į šiukšliadėžę

Nors miesto savivaldybė yra patvirtinusi sveikatai pavojingų šiukšlių išvežimo taisykles, realybėje gyventojai šiomis atliekomis kratosi kaip išmano.

Užsienyje senus galvaninius elementus, gyvsidabrio turinčias lempas ir net akumuliatorius žmonės meta į specialiai tam pritaikytus šiukšlių konteinerius. Klaipėdoje rūpinamasi tik sudužusių termometrų utilizavimu – išbėgusį gyvsidabrį surenka gyventojų iškviesti ugniagesiai.

Visuomenės sveikatos centro bendrosios higienos gydytojas Rimantas Giedraitis sakė, kad sveikatai pavojingomis buitinėmis atliekomis reikėtų laikyti tik medicininius termometrus.

„Todėl tik termometrui sudužus reikėtų kviesti priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistus, kurie gyvsidabrį surenka. Jokiu būdu negalima šios medžiagos rinkti patiems, ypač dulkių siurbliu – jo viduje medžiaga įkaista, garuoja, todėl kyla pavojus sveikatai”, – aiškino medikas.

Jis sakė, kad dėl galvaninių elementų žmonėms jaudintis nereikėtų, nes jų gamybai šiais laikais gyvsidabris beveik nenaudojamas.

„Sutinku, turėtų būti centralizuotas tokių atliekų surinkimas, bet kol kas jis nėra numatytas”, – apgailestavo R.Giedraitis.

Savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Daiva Berankienė tikino, kad pagal patvirtintas taisykles namų valdos turėtų ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius iš gyventojų surinkti pavojingas atliekas.

Paklausta, kaip gyventojai turėtų sužinoti apie panašias akcijas, D.Berankienė atsakyti negalėjo. „Mes tik tvirtiname taisykles, o namų valdos pačios sprendžia, kaip informuoti gyventojus ir kaip surinkti šiukšles”, – sakė ji.

UAB „Paslaugos būstui” vadybininkė Laima Gedvilienė „Klaipėdai” prisipažino apie tokias taisykles išgirdusi pirmąkart. Pasak jos, apie D.Berankienės minėtas akcijas šios namų valdos nieko nežino.

„Jeigu mūsų darbuotojai pamato stambias atliekas – padangas, išmestus baldus – pasistengia, kad jos būtų nedelsiant išvežtos. Tačiau dėl smulkių, bet pavojingų medžiagų išvežimo nieko negirdėjome”, – aiškino L.Gedvilienė.

Ji sakė, kad namų valdos vos spėja iškuopti savavališkai išmetamas didelių gabaritų šiukšles. „Iki minčių apie ekologiją mūsų visuomenei dar reikėtų paaugti”, – prasitarė L.Gedvilienė.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė neslėpė – jeigu mieste būtų aptiktas didelis pavojingų medžiagų kiekis, jos būtų surinktos ir utilizuotos.

„O smulkioms atliekoms juk konteinerių daug nepastatysi, – įsitikinusi valdininkė. – Jeigu gyventojas toks sąmoningas ir nori neteršti aplinkos, jis ras kur tas šiukšles išmesti”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga su žyma , , , .

1 atsiliepimas į "Užkratą – į šiukšliadėžę"

  1. LitRec

    uab LitRec isveza is imoniu naudotas padangas perdirbimui. Visoje Lietuvoje.
    utilizacija@gmail.com
    tel/f ax.:(37) 207369
    mob 864968806

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.