Prokurorai V.Uspaskichui ruošia antrankius

Ilgai kentusių Viktoro Uspaskicho įžūlias patyčias Lietuvos pareigūnų kantrybė trūko.

Tris kartus į apklausą šį politiką kvietę, tačiau jo taip ir nesulaukę prokurorai nutarė paskelbti bėglio paiešką.

Teismas leido suimti Rusijoje jau kelis mėnesius besislapstantį Darbo partijos įkūrėją.

Įtartiną Darbo partijos finansinę veiklą tiriantys prokurorai kol kas neatskleidžia, kokiam laikui V.Uspaskichas galėtų būti suimtas.

„Dabar kalbėti apie šią informaciją nenorėčiau. Daroma tai, kas reikia ir būtina“, – „Lietuvos rytui“ vakar sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vadovas Algimantas Kliunka.

„Lietuvos ryto“ žiniomis, laiškas su teisinės pagalbos prašymu jau išsiųstas Rusijos prokurorams, tačiau atsakymo iš Maskvos dar nesulaukta.

Kaip jau įprasta tokiais atvejais, Rusijos generalinė prokuratūra prašymų dėl teisinės pagalbos nekomentuoja.

Nebylūs Maskvos prokurorai buvo ir vakar „Lietuvos ryto“ paklausti apie V.Uspaskicho paiešką.

Ketinama pateikti įtarimus

Prokurorai V.Uspaskichui į Kėdainius buvo išsiuntę tris kvietimus atvykti į apklausą.

Visus juos priėmė ir pasirašė milijonieriaus žmona Jolanta Blažytė.

Ko buvo iškviestas V.Uspaskichas – liudyti ar išklausyti kokių nors jam pateiktų kaltinimų, Generalinės prokuratūros pareigūnai iki šiol neatskleidė.

Tačiau vakar tapo akivaizdu, kad politikas šiame tyrime tikrai nėra liudytojas, nes įstatymai nenumato galimybės skelbti liudytojų paieškos.

Už neatvykimą į apklausą be pateisinamos priežasties liudytojams yra numatyta tiktai piniginė bauda arba areštas iki vieno mėnesio.

Gali būti, kad šią bylą tiriantys prokurorai jau turi surinkę pakankamai įrodymų apie nusikalstamą V.Uspaskicho veiklą ir jam yra parengę kaltinimus.

Tokiu atveju jie galėjo priimti nutarimą dėl bėglio paieškos ir kreiptis į teismą dėl suėmimo.

Vilniaus prašymus ignoruoja

Rusijos prokurorams tai – jau antras pastaruoju metu lietuvių pateiktas prašymas, susijęs su V.Uspaskichu.

Maskva iki šiol nėra atsiuntusi atsakymo į du Generalinės prokuratūros prašymus leisti mūsų šalies teisėsaugininkams išsiaiškinti, ar V.Uspaskichas iš tiesų mokėsi Maskvos G.Plechanovo akademijoje, ar jam buvo išduotas šios mokyklos diplomas.

Rusijos teisėsaugininkai tvirtino, esą jų įstatymai nenumato baudžiamosios atsakomybės už dokumentų klastojimą.

Į Vilniaus paaiškinimus, kad tai numatyta ir Rusijos, ir Lietuvos įstatymuose, jie tik numojo ranka.

Patarė skambinti į Maskvą

Praėjusį šeštadienį Darbo partijos vairą perėmęs Kęstutis Daukšys vakar nenorėjo kalbėti, ar V.Uspaskicho paieška galėtų dar labiau pakenkti partijos įvaizdžiui: „Neturiu oficialios informacijos, kad jis yra ieškomas, todėl nieko komentuoti negaliu“.

Jis taip pat teigė neturįs nuomonės, kodėl V.Uspaskichas vengia pasikalbėti su prokurorais.

„Skambinkite jam ir klauskite“, – pasiūlė K.Daukšys, tarsi nežinotų, kad bėglys į telefono skambučius iš Lietuvos neatsako.

Kviečia atvykti pasikalbėti

Pastarąjį kartą partijos kolegos V.Uspaskicho balsą, sklindantį iš palubės, girdėjo praėjusį šeštadienį vykusio suvažiavimo metu.

V.Uspaskichas dar kartą pareiškė, kad nenori turėti jokių reikalų su Lietuvos teisėsauga: „Aš gyvenu Rusijoje, Maskvoje, bute. Adresas visiems žinomas, nurodytas deklaracijose. Nuo nieko nesislapstau, normaliai vaikštau be jokios apsaugos ir dirbu, pats vairuoju mašiną.

Kam reikia, gali atvažiuoti ir pasikalbėti. Bet tegul dalyvauja ir Lietuvos, ir kitų valstybių žurnalistai, tarptautinių organizacijų atstovai – tam, kad nepavyktų provokacija“.

Susikompromitavęs veikėjas pranašavo: laikas parodys, jog Darbo partija yra skaidri politinė jėga, o jis pats – nekaltas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.