Sergantieji žvyneline priversti su liga grumtis visą gyvenimą. Itin svarbu, kad gydymas būtų kuo efektyvesnis ir turėtų kuo mažesnį šalutinį poveikį.
Žvynelinė (psoriazė) – kol kas neišgydoma odos liga. Šiuo metu populiariausia ją gydyti ultravioletiniais spinduliais, tačiau šis metodas tinka ne visiems – sergant kai kuriomis kitomis ligomis, vartojant vaistus tokio gydymo būdo tenka atsisakyti.
200 žuvelių sanitarių
Šiuo metu Lietuvoje siūlomas gana egzotiškas būdas įveikti šį susirgimą – gydymas Turkijos žuvelėmis. Turkijos žuvelių (garra rufa) gimtinė yra Turkija ir Sirija. Tačiau medicininiais tikslais jos veisiamos ir veterinarų tikrinamos Vakarų Europos žuvų veislynuose. Žuvys sanitarės yra visaėdės, šia jų savybe ir buvo pasinaudota norint pagelbėti žvyneline sergantiems žmonėms.
Gydymo būdas yra paprastas – žmogus panardinamas į talpyklą, kurioje knibžda iki 200 žuvelių. Jos tuoj pat apspinta visą kūną ir švelniai nuėda žvynelius.
Procedūros metu žmogus jaučia malonų kutenimą, vėliau, kai pleiskanėlių gerokai sumažėja, oda tampa plona ir jautri, jaučiamas lengvas dilgčiojimas.
UAB „Sine lite”, siūlančios šį gydymo metodą, direktorius Arturas Šulcas sako, kad šis gana efektyvus gydymas pagrįstas natūraliu žuvų maitinimosi ciklu. Kai kurie mokslininkai teigia, kad žuvelės ne tik nuėda žvynelius, bet ir dezinfekuoja odą. Tačiau tai nėra galutinai įrodyta.
Be to, žuvelės daro odai mikromasažą, aktyvinantį kraujo apytaką, slopinantį uždegiminius procesus.
Pasak pašnekovo, šis metodas tinka gydyti žvynelinę bet kurioje kūno vietoje, išskyrus galvos odą. Mat tam reikėtų nusiskusti plaukus ir su nardymo įranga išbūti valandą po vandeniu. Tai sunkiai įmanoma. Į vandenį su žuvelėmis galima panardinti tik rankas ar kojas.
A.Šulcas sako, kad šią procedūrą reikia atlikti du kartus per dieną – ryte ir vakare po valandą. Toks gydymo kursas trunka apie keturias savaites.
Vėliau procedūras kartoti tenka labai skirtingu dažnumu (kaip ir gydymą ultravioletiniais spinduliais). Vieniems ligos požymiai neatsinaujina pusmetį, kitiems metus ar daugiau – nelygu susirgimo forma ir žmogaus organizmo ypatybės.
Saugumo garantijos
Kadangi yra teorinė ir praktinė galimybė žuvims kontaktuoti su paciento krauju, prieš šias procedūras būtina pateikti pažymą, ar žmogus neserga ir nėra sirgęs hepatitu, sifiliu ir AIDS. Nors nėra iki galo įrodyta, kad žuvelės galėtų pernešti šiuos virusus, tačiau norint garantuoti visišką pacientų saugumą to reikalaujama.
Kol trunka gydymas, t.y. apie keturias savaites, talpykla su žuvelėmis būna ligonio namuose. Po kiekvieno paciento ji dezinfekuojama, keičiamas vanduo ir dedami nauji vienkartiniai filtrai. Vanduo kas kartą valomas biologiniu, mechaniniu ir ultravioletinių spindulių vandens filtrais.
Tinka ir vaikams
Pašnekovas sako, kad labai dažnai šį gydymo metodą pasirenka sunkiomis formomis sergantys, daug ką išbandę, bet teigiamo rezultato nesulaukę žmonės. Šis metodas patrauklus dar ir tuo, kad nesukelia jokio neigiamo šalutinio poveikio. Be to, gydyti Turkijos žuvelėmis galima net ir mažus vaikus, svarbu, kad jie nebijotų žuvyčių.
A.Šulcas sako, kad dažniausiai gyvių prisilietimams esti jautrios moterys. Todėl prieš pasirenkant šį gydymo metodą joms patartina įmerkti į akvariumą ranką, pažiūrėti, ar nebaisus mažųjų sanitarių kutenimas.
Gydymo kurso metu negalima vartoti alkoholio, aštrių pikantiškų prieskonių, česnako, mat tai kenkia žuvelėms.
Gydymo poveikis dažniausiai pastebimas po poros savaičių, kartais būklė pablogėja ir tik vėliau pagerėja – kiekvieno žmogaus organizmas į šią procedūrą reaguoja skirtingai. Tik itin retais atvejais nebūna jokio poveikio. A.Šulcas sako, kad sunku prognozuoti galutinį rezultatą, kaip, beje, ir gydant kitais metodais.
Pasak pašnekovo, šios žuvelės nedaro stebuklų, tačiau dauguma pacientų džiaugiasi puikiais rezultatais.
nu jo, paskui tos zuveles mirsta ir zmones neissimoka uz sia „malonia”paslauga. Aferizmas ir tiek.
liga neisgydoma taip , ir si procedura neisgydys tik siek tiek palengvins susirgimo forma, tai gali ir tie patys vaistai ir maisto derinimas . sladziai ,astriai , riebiai , kava , spiritiniai gerimai 🙂 viska apribojus galima ir be zuveliu apsieti.