Šeimą terorizuojančio svetimšalio teisėtvarkininkai nesustabdo

Vyrą užsienietį nusprendusios palikti 28 metų moters kūnas nusėtas mėlynėmis, o jos mažametę dukrą kamuoja hiperaktyvumo priepuoliai bei naktinės fobijos. Tai – psichologinio teroro ir smurto, kurį šeimos namuose sėja šeimos galva, pasekmės.

Klaipėdos psichologinės ir socialinės pagalbos centro direktorė Dalia Puidokienė piktinasi, kad skriaudžiamos mamos su vaiku likimas niekam nerūpi: „Užsienietį mūsų šalyje visi laiko Viešpačiu. Net smurtaujantį.“

Ore tvyranti baimė

Kad visa tai – ne prasimanymas, „Vakarų ekspresas“ įsitikino apsilankęs minėtame name.

Neigiamos emocijos ir baimė, regis, perpildė būstą. Įspūdį stiprino ir visą parą budintis privačios saugos tarnybos ekipažas, turintis apsaugoti namo gyventojas nuo netikėtai pasirodančio 1961 metais gimusio šeimos galvos Samio Almo.

Kol Eglė pasakoja savo liūdną gyvenimo istoriją, apsaugininkas praneša, kad artėja jos sutuoktinio mašina. Apie tai išgirdusios keturmetės Eglės dukros Vivijanos žvilgsnį sukaustė siaubas, ji pradėjo verkti ir šaukti bijanti „dedžio“ – Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) gimusi mergaitė periodiškai pasirodantį tėtį vadina angliškai.

Lauke stovėjo smulkaus sudėjimo, tamsaus gymio angliškai kalbantis vyriškis. Ranką prieš savo vaiko motiną pakeliantis ir dukros naktinių košmarų šaltiniu tapęs užsienietis, paklaustas apie savo žiaurų elgesį, pareiškė Eglės jau seniai nemylintis, o į Kalotę atvažiuojantis, nes tai – jo namas.

Jis perspėjo į namo vidų neįleisiąs nei žurnalistų, nei Eglės mamos Audros, kuri gyvena kartu po to, kai namo Kalotėje įsigijimo tikslu pardavė savo būstą Skuode ir investavo į jaunos šeimos gerbūvį.

„Čia yra mano namas. Kada noriu, tada ir atvažiuoju. Audra, važiuok į savo Skuodą, o jūs irgi esate laisvi, sutartis su jumis nutraukta“, – tarsteli apsaugininkams užsienietis, apsiginklavęs fotoaparatu ir diktofonu.

Nepatenkintas žiniasklaidos susidomėjimu svetimšalis, nusamdęs Klaipėdoje net kelis advokatus, ėmė gąsdinti policija ir net kalėjimu. Dar gerą valandą tūnojęs prie namo, galop svetimšalis mesteli užsiundysiąs šunį ir išvažiuoja. Prieš tai dar išrėkia, kad Vivijana – ne jo vaikas, ir pareikalauja DNR tyrimo.

Santuoka „iš reikalo“

Tokie incidentai, primenantys žiauraus psichologinio trilerio siužetą, anot Eglės, kartojasi nuolat. Ji prisipažįsta net nenumaniusi apie tokias baisybes, kai prieš šešerius metus jos gyvenimas pasikeitė.

Iš Skuodo kilusi jauna mergina baigė Kauno technologijos universitetą ir išvyko stažuotis į JAV. Ten ji netrukus susipažino su gerokai už ją vyresniu S. Almas. 2003-iųjų gegužę pora nusprendė susituokti, nes lietuvaitė po širdimi jau nešiojo naują gyvybę.

„Santykiai su Samiu ėmė blogėti mano nėštumo metu. Ne kartą pagavau jį meluojant, namuose atsirasdavo kažkokių lagaminų, kuriuos jis laikė užrakinęs. Galop juo ėmė domėtis FTB – Federalinis tyrimų biuras, o jis aiškino, kad tai neva susiję su jo buvusiu lakūno darbu, kurio jis neteko po Rugsėjo 11-osios tragedijos. Supratau, jog apie šio žmogaus praeitį nieko nežinau. Bet taip norėjosi, kad vaikas turėtų tėvą“, – mūsų dienraščiui pasakojo Eglė, kuriai santuoka su Sami buvo pirmoji, o jam – trečioji.

Pasibaigus vizai Eglė kartu su mažąja dukrele Vivijana susiruošė į Lietuvą: „Samis sakė, kad nevažiuočiau, kad geriau vykti į Kanadą, nes jis turi šios šalies pilietybę. Aš net nežinau, kokios jis kilmės: yra sakęs, kad dvidešimt metų gyveno Egipte, kitąkart tvirtino, kad yra libanietis…“

Karas dėl turto

Eglė sako, kad jos vyras, su kuriuo ji skiriasi savo iniciatyva, žino, ir kaip dokumentus klastoti, ir kaip įtikinamai meluoti.

„Prieš išvykstant iš Amerikos jis raštu sutiko, kad leidžia man pasiimti dukrą – tai patvirtinta pas notarą. O kai išvažiavau, apskundė mane policijai, neva aš vaiką pagrobiau“, – pasakojo Eglė.

Netrukus jai iš paskos į Lietuvą atvyko ir S. Almas. Moteris sako supratusi, kad jų santuoka – pasmerkta, todėl pernai pavasarį kreipėsi į Kretingos rajono apylinkės teismą su ieškiniu dėl santuokos nutraukimo, turto dalybų bei vaiko gyvenamosios vietos nustatymo.

O jau po mėnesio Lietuvos žiniasklaida mirgėjo rašiniais, kad S. Almas bandė pagrobti savo vaiką ir išvežti į Ameriką be motinos sutikimo.

Pasak Eglės, tai buvo tik vienas pirmųjų žiaurių išbandymų, kurių griebėsi užsienietis: „Viskas dėl namo. Jam neužtenka pusės, kaip teismas nusprendė. Jis nori priversti atiduoti jam viską.“

Eglė įsitikinusi, kad nekilnojamojo turto pardavimu ir pasipelnymu ypač suinteresuota nuolat Samį lydinti šviesiaplaukė mergina: „Ji prisistatinėja jo vertėja, tačiau jokių dokumentų neparodė. Ji elgiasi mano namuose kaip šeimininkė. Ta Inga iš Šilalės – jo naujoji auka.“

Skyrybos dar negalioja

Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas Erikas Jurgutis Eglės ir Sami Almas skyrybų bylą vadina neeiline. Anot jo, šių metų birželio 27-ąją paskelbtas skyrybų sprendimas iki šiol neįsiteisėjęs, nes abi pusės parašė apeliacinius skundus aukštesnės instancijos teismui.

„Kol kas pati Eglė neskuba susimokėti žyminio mokesčio. Kai tai bus padaryta, skundai su byla bus perduoti į Klaipėdos apygardos teismą“,- „Vakarų ekspresui“ sakė teisėjas.

Kol nesibaigė teisminės skyrybų peripetijos, susidoroti su sunkumais jaunai moteriai padeda Klaipėdos psichologinės ir socialinės pagalbos centro specialistės. Tačiau centro direktorė D. Puidokienė sako, kad to nepakanka – mamą su dukra būtina apginti ir nuo smurto.

„Paskutinįkart Eglė šaukėsi mūsų pagalbos rugpjūčio 15-ąją. Tądien tas užsienietis atvykęs vėl ėmė ją mušti. Kiekvienas jo vizitas išmuša iš pusiausvyros ir vaiką, kuris bijo miegoti naktimis. Išvydusi tėvą, Vivijana įsikimba į kojas ir ima šaukti, kad mes jos niekam neatiduotumėm. Tai kažkoks siaubas, kurio niekas neskuba sustabdyti. Kiek raštų prokurorams, policijai prirašyta… Ir nieko! Toks įspūdis, kad tarnybos užsiima tik susirašinėjimais“,- piktinosi centro vadovė.

D. Puidokienė sako nesuvokianti, kad Lietuva demonstruoja tokį didelį susirūpinimą dėl terorizmo, tačiau leidžia nebaudžiamai savivaliauti mūsų šalyje svetimšaliui: „Ką veikia ir kur žiūri policija? Juk jeigu taip elgtųsi lietuvis, jį seniai būtų patvarkę…“

Klaipėdos rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjas Romas Skomantas sako, kad tokie jau Lietuvos įstatymai.

„Kai kartą buvau nuvykęs į Kalotę, Eglė Almas prašė suimti smurtaujantį vyrą. Bet mes galime tai padaryti tik tada, kai asmeniui yra iškelta baudžiamoji byla ir jis yra įtariamasis. Priešingu atveju galime sulaikyti trims valandoms – daugiau nieko“, – apgailestavo pareigūnas.

Suteikė apsaugą

Vakar Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas Erikas Jurgutis, patenkino Eglės prašymą dėl laikinų apsaugos priemonių taikymo S. Almas atžvilgiu.

Iki aukštesnės instancijos sprendimo įsiteisėjimo, S. Almas neturi teisės lankytis name bei artintis arčiau nei 100 metrų prie Eglės bei Vivijanos.

Pirmąkart panašų sprendimą dėl laikinos apsaugos suteikimo teisėjas priėmė prieš metus, kai Klaipėdos rajono policijoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl aukščiau minėto incidento, kai S. Almas neva ketino pagrobti savo dukterį ir išvežti ją iš Lietuvos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Šeimą terorizuojančio svetimšalio teisėtvarkininkai nesustabdo"

  1. Paslaptis

    p. Natalija, jus kaip zurnaliste jokios neturite tolerancijos.Norint tokius straipsnius rasyti neuztenka isklausyti vienos puses?o p. Egle issijuosusi meluoja ir apsimeta vargsele auka.Geda! o is jusu reiktu atimti zurnalisto licencia jei tokia turite, as pasibaisejes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.