Kompaktiška masonybės istorijos santrauka

Leidykla „Alma littera” išleido glaustą pasaulinio masonų judėjimo istoriją – Polio Nodono (Paul Naudon) studiją „Masonai” (vertė Inga Litvinavičienė ir Vilius Litvinavičius). Knygoje ieškoma atsakymo į klausimus, kokia yra tikroji masonų organizacijos istorija, kokios jos doktrinos, pagrindinės apeigos, ritualai, simboliai ir jų reikšmės. Remiantis masonų pavyzdžiu, aptariama ezoterinių judėjimų reikšmė ir įtaka šiuolaikiniam pasauliui.

Masonų organizacija pašaliečių smalsumą pradėjo kurstyti vos atsiradusi. Nors apie masonus parašyta daugybė įvairiausių knygų, apie jų judėjimą, kurio gyvavimo pradžia siejama su Didžiosios ložės įsteigimu Londone 1717 m., vis dar žinome nedaug. Masonus ligi šiolei gaubia paslapties, keisčiausių negandų bei prielaidų šydas, apie juos tebekuriamos legendos.

Domėjimasis masonybe kyla bangomis, kurios sutampa su įvairių šalių visuomeninio politinio gyvenimo ritmais. Socialiniu ir politiniu požiūriu palyginti ramiais visuomenės raidos tarpsniais masonai mažai kam terūpi, bet kai užklumpa krizė, domėjimasis išauga. Paskutiniaisiais dešimtmečiais dėl itin sparčios globalizacijos įvairių šalių visuomenės išgyvena vertybių perkainojimą. O tai yra ne kas kita, kaip vertybių sistemos krizė, kurios neišvengė ir Lietuva. Toji krizė ypač skausminga, nes susijusi su pokomunistinės visuomenės raidos ypatumais, provokuojančiais žmonių susipriešinimą. Kai socialiniam stabilumui kyla grėsmė, jos priežasčių ir paaiškinimo dažnai ieškoma metafizikoje. O masonybė šiuo požiūriu – kuo tinkamiausia terpė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.