Lietuva – Turkija 74:76

Pirmosios pasaulio krepšinio čempionato rungtynės Lietuvos rinktinei virto tikra drama. Antano Sireikos auklėtiniai C grupės varžybose, Hamamatcu „Shizuoka” arenoje, po atkaklios kovos 74:76 (17:19, 23:25, 19:12, 15:20) pralaimėjo Turkijos rinktinei.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo lietuviai – tritaškį įsūdė A.Macijauskas, galingu dėjimu krepšinio konstrukciją sudrebino R.Javtokas, du taškus pelnė K.Lavrinovičius. Puiki pradžia – 7:1.

Po šalto dušo turkai atsigavo – tritaškį pataikė K.Pekeris, taikliai atakavo E.Ilyasova, baudas realizavo S.Erdoganas. Turkijos rinktinė pirmą kartą priekyje – 10:9.

Turkai įsibėgėjo – du taškus su pražanga pelnė K.Gonlumas.

Gyvybės puolimui įkvėpė D.Songaila, pelnęs 6 taškus iš eilės. Suvalkiečio dėka rezultatas lygus – 17:17.

Antrojo kėlinuko pradžioje savo šou tęsė D.Songaila, pelnęs dar du taškus. Jam dvitaškiu pritarė D.Lavrinovičius.

Turkų gretose iniciatyvos ėmėsi I.Kutluay – taiklus tritaškis, dvitaškis su pražanga.

Lietuvos vyrai nepasidavė – tritaškį pataikė S.Jasaitis, dvi baudas realizavo L.Kleiza. 28:25 – priekyje A.Sireikos auklėtiniai.

Džiaugsmą puolime temdė skylės gynyboje – K.Gonlumas, prametęs antrąją baudą, pats atsikovojo kamuolį ir pelnė dar du taškus. Lygu – 30:30.

Bėdos gynyboje tęsėsi – tritaškį pataikė E.Ilyasova, dėjimu su pražanga turkų atsarginių žaidėjų suolelį pažadino K.Gonlumas. Netrukus dvitaškį su bauda pataikė aktyviai žaidęs E.Ilyasova, taikliai atakavo S.Erdoganas. Turkai priekyje – 41:34.

Pirmasis iš letargo miego pabudo A.Macijauskas, pelnęs 4 taškus iš eilės. Paskutinę kėlinuko sekundę tritaškį pataikė E.Arslanas.

Trečiojo kėlinuko pradžioje fantastišką tritaškį pataikė I.Kutluay, du taškus įmetė K.Pekeris ir turkai pavojingai atitolo 50:42.

Pagaliau A.Macijauskas prisiminė turįs taiklią rankelę -„Kalašnikovas” įsūdė du tritaškius, pelnė dvitaškį. Taikliu metimu jam pritarė D.Songaila ir Lietuvos rinktinė priekyje – 55:54.

Sėkmingą kėlinuką triuškinančiu dėjimu užbaigė R.Javtokas.

Ketvirto kėlinuko pradžioje dvitaškį po rezultatyvaus G.Gusto perdavimo pelnė S.Jasaitis.

Turkai atsakė taikliais E.Ilyasova ir I.Kutluay tritaškiais, dviem E.Kurtoglu dvitaškiais ir varžovai priekyje – 69:63.

Lietuviai klydo – iš po krepšio nepataikė D.Songaila, L.Kleiza,D.Lavrinovičius. Pastarasis puolime dar prarado kamuolį. Lemiamu momentu lietuvius gelbėjo A.Macijauskas – taiklus tritaškis, du baudos metimai. 72:71 – Lietuva priekyje. NBA nuskriaustas talentas sugrįžo?

Sezonas NBA padarė savo – paskutinę kėlinio minutę A.Macijauskas suklydo – praradęs kamuolį, prasižengė prieš E.Arslaną. Šis pataikė abi baudas. 76:74 priekyje Turkijos rinktinė.

Paskutinis D.Lavrinovičiaus metimas – netaiklus…

Lietuvos rinktinė paskutinį kartą su Turkija jėgas išbandė 2005 metų Europos čempionate. Tąsyk stipresni buvo lietuviai – 87:75.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , .

8 atsiliepimai į "Lietuva – Turkija 74:76"

1. mantvix

🙁 gavom gal labiau stengsis kitom rungtynem bus agresivesni ir pan. siaip labai gaila kad pries tokia turkija gavom ka dar kalbek ki laukia australija brazilija….. 😕

2. Aurimas

manau, kad su australija, brazilija bus lengviau.
    sunki pradzia – laiminga pabaiga.
    geriau pralaimeti pradzioj, negu lemiamose

3. ruslanas

reikia z.ilgausko ir jesikeviciuas,tada galim pakovot del medaliu, o dabar, tai jei i pusfinali papulsim bus gerai:)

4. alvidas

kova yra kova, o kamuolys apvalus, kazkam sypsosi fortuna, o kai kam parodo uzpakali, gal ir ggerai taria aurimas , geriau pirmose nei lememose

5. Nerijus17

Ai, nieko cia tokio…tik 2 tashkais su turkais pirmose rugtynese…cia lietuviam tik apshilimas 8)

6. Mili

nu grybu grybai tie lietuviai

7. LARK

🙂 Tai ko daugiau tiketis, jei musiskius dazniau per TV matyt su „Svyturio” bonka nei su kamuoliu! – gal istikro taip yra? Vistiek karstai tikiu i busimas pergales

8. Sirgalė

Nenorėkim, kas visada grįžtų su medaliais. Komanda yra atjauninta. Bet jau tiek daryti klaidų…