Per slaptą operaciją – pareigūnų šėlsmas

Antradienį Valstybės saugumo departamento (VSD), prokurorų ir greitojo reagavimo rinktinės „Aras“ atlikta slapta operacija, per kurią buvo demaskuota šaunamaisiais ginklais prekiaujanti grupuotė, neapsiėjo be klaidų.

„Lietuvos ryto“ duomenimis, pareigūnai vidurdienį, stebint miniai žmonių, Kėdainiuose nutvėrė ir stipriai sužalojo niekuo dėtą Profesinio rengimo centro darbuotoją 46 metų Bronių Š.

Sulaikymo metu be priežiūros buvo palikta trejų metų vyro duktė, kuri iki šiol yra sukrėsta ir jai reikia psichiatrų pagalbos.

Nukentėjęs kėdainiškis, kuriam buvo sulaužyta ranka, jau apskundė pareigūnų veiksmus. Jis ketina reikalauti kompensacijos už patirtą žalą.

Nors sulaikymo operacijai vadovavęs VSD darbuotojas pripažino savo klaidą, tačiau iki šiol vyriškio net neatsiprašyta.

Jėga ištraukė iš mašinos

Į pareigūnų gniaužtus kėdainiškis pateko antradienį per pietus, kai kartu su dviem savo mažametėmis dukterimis atvyko į „Senukų“ prekybos centrą nusipirkti buto remontui reikalingų statybinių medžiagų.

Apsipirkęs vyriškis sėdo į automobilį ir ketino važiuoti. Tačiau staiga pripuolė keli kaukėti automatais ginkluoti žmonės ir ėmė šaukti: „Gult ant žemės! Šausim!“

Bronius Š. nespėjo atsitokėti, kai kaukėti žmonės jį ištraukė iš mašinos, paguldė ant žemės ir iš už nugaros uždėjo antrankius.

Tempdami iš automobilio, pareigūnai kėdainiškiui stipriai užlaužė ranką. Vėliau paaiškėjo, jog buvo sulaužytas alkūnės sąnario kaulas.

„Tuomet jokio skausmo nejutau. Tik ausyse skambėjo baisus mašinoje sėdinčių dukterų klyksmas“, – prisiminė Bronius Š.

Vietoj skambučio – pašaipos

Antrankiais surakintą kėdainiškį pareigūnai nuvedė į kitą mašiną ir liepė nekelti galvos.

Kai automobilis pajudėjo nuo „Senukų“ prekybos centro, Bronius Š. ėmė prašyti, kad kas nors paskambintų žmonai ir ją įspėtų, jog mašinoje vienos liko mažametės dukterys.

Tačiau niekas šių prašymų neišgirdo. Pareigūnai dar pasišaipė: „Tu toks sunkus, kad net mašina netraukia“.

Bronių pavadino Aidu

Privažiavus Pašilių sodus, Bronių ėmė kamantinėti be kaukės mašinoje buvęs Valstybės saugumo departamento pareigūnas. Jis sulaikytąjį vadino Aidu ir reikalavo parodyti, kur jo sodo namas.

Tačiau vyriškis paaiškino, kad jis – ne Aidas ir Pašiliuose neturi jokio sodo. Tuomet buvo liepta parodyti, kur yra tėvų sodo namas.

Toks klausimas Bronių dar labiau suglumino, nes jo abu tėvai jau daugiau kaip aštuoneri metai yra mirę.

Tik tada saugumietis Broniui leido pakelti galvą. Įsižiūrėjęs į veidą, pareigūnas kažkam paskambino ir pasakė, kad sulaikytasis neatitinka apibūdinimo.

Mergaites parvedė praeivis

Po to Bronius buvo parvežtas atgal. Jo mašinos durys buvo praviros, ant sėdynių mėtėsi piniginė ir dokumentai. Mergaičių jau nebuvo – paaiškėjo, kad kažkoks jų verksmo sugraudintas praeivis parvedė namo.

Pareigūnas Broniui nieko neaiškino, tepasakęs: „Čia – Valstybės saugumo departamento operacija. Apie tai sužinosi iš žiniasklaidos“.

Kėdainiškis dar bandė skųstis, jog dėl pareigūnų veiksmų jo dukterys patyrė traumą, tačiau saugumietis atrėžė: „Nupirk saldainių, ir viskas bus gerai“.

Netrukus prie automobilio pribėgusi Broniaus žmona dar bandė paklausti pareigūno pavardės. Tačiau šis nieko nepasakė – trenkė mašinos durimis ir nuvažiavo.

Bijo dėl dukters sveikatos

Po šio įvykio Bronius visą dieną šoko būsenos išgulėjo lovoje.

Nuo jo neatsitraukdama nuolatos verkė smurtą mačiusi trejų metų duktė. Ji vis kartojo, kad tėtį banditai veš į mišką ir sušaudys.

Vėliau Bronius pajuto skausmą rankoje. Medikai nustatė, kad lūžo kaulas, ir sugipsavo.

Tačiau labiausiai kėdainiškis išgyvena dėl dukters, kurią vakar vedė pas psichoterapeutą.

Pažįstami gydytojai vyriškį jau išgąsdino, kad dėl patirtos traumos mergaitei gali išsivysti epilepsija ar kitos ligos.

Daug laimėti nesitiki

Vyriškis jau apsilankė ir pas advokatą ir apskundė pareigūnų veiksmus prokuratūrai. Jis nesitiki ką nors laimėti, tačiau nori, jog į panašias istorijas nepatektų kiti žmonės, kad tokio smurto nematytų vaikai.

„Suprantu, kad pareigūnų darbe visko būna, pasitaiko ir klaidų. Tačiau tuomet bent reikia turėti sąžinės ir atsiprašyti. Nieko panašaus iš operacijai vadovavusio saugumiečio nesulaukiau“, – „Lietuvos rytui“ sakė Bronius Š. Savo pavardės jis nenorėjo sakyti, nes bijo pareigūnų keršto.

Atstovas detalių nežino

VSD atstovas Vytautas Makauskas vakar „Lietuvos rytui“ sakė visų operacijos detalių nežinąs, tačiau iki šiol nebuvo girdėjęs, kad dėl pareigūnų kaltės nukentėjo niekuo dėtas žmogus.

„Bandysiu pasiaiškinti, kas ten įvyko. Tačiau iš savo patirties žinau, kad dažnai pareigūnų veiksmus skundžiantys žmonės mėgsta sutirštinti spalvas“, – sakė V.Makauskas.

Veikė tarptautiniu mastu

Kaip vakar rašė „Lietuvos rytas“, antradienį vykusios operacijos metu Kėdainiuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje buvo sulaikyti šeši ginklų kontrabandos organizatoriai bei vykdytojai. Rasta 116 šaunamųjų ginklų.

Per tyrimą, vykusį nuo praėjusių metų pabaigos, iš viso sulaikyta 15 Lietuvos ir ES šalių piliečių, konfiskuoti 64 pistoletai bei 280 tūkst. svarų sterlingų.

Lietuvoje buvo gaminami bei perdaromi ginklai, kurie gabenti į Didžiąją Britaniją. Ten jau ne vienerius metus gyvenantys lietuviai juos parduodavo britams.

Prieš kelias savaites Mančesterio karališkasis teismas ilgas laisvės atėmimo bausmes skyrė Lietuvos teisėsaugai gerai žinomiems klaipėdiečiams – nužudyto policininko sūnui 27 Mariui Renkei, jo bendrininkui 25 metų Antanui Vaišnorui ir trims Didžiosios Britanijos piliečiams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , .

4 Responses to Per slaptą operaciją – pareigūnų šėlsmas

 1. x

  eilini kartą nukentėjo nekaltas žmogus ir dar vaikai. reikia nedelsiant skųsti LR Žmogaus teisų komitetui, vaiko teisų tarnyboms ir į teismą būtinai, jei žmogui užteks kantrybės ir pinigų teismams.

 2. DK

  🙁 baisu

 3. tadas

  Kokia cia teisine valstybe blogiau ne prie sssr metodai tie patys 🙁

 4. Taip mano nikas buvo ARAS bet po sio ivykio.......

  As didziavausi ARU bet db ziauriai nusivyliau suprasciau jeigu butu pasirupine mergaitemis ir ne butu tyciojesi is zmogaus ZIAURU

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.