Žinomo mokslininko ir rašytojo Gintaro Beresnevičiaus našlę Auksę daužo likimo smūgiai.
Moteris neatsikrato įtarimų, kad jos vyras mirė ne sava mirtimi.
Sielvarto gniuždomą A.Beresnevičienę vyro laidotuvių dieną sukrėtė dar viena nelaimė.
Vakar apie 15 valandą prie Vilniaus laidojimo rūmų Beresnevičių dukterį Gintarę partrenkė automobilis.
Nelaimė atsitiko, kai iš šarvojimo salės jau buvo išneštas karstas, gėlės, vainikai ir katafalkas turėjo išvykti į amžinąją rašytojo poilsio vietą – Kauno Romainių kapines.
Vienuolikmetė Gintarė vijosi savo motiną ir nepastebėjo pro šalį važiuojančio automobilio „Renault Laguna”.
Atsitrenkusi į jį mergaitė pargriuvo ir susitrenkė galvą.
Atvykęs greitosios pagalbos automobilis šoką patyrusią paauglę nugabeno į ligoninę.
Apžiūrėję bei suteikę būtinąją pagalbą traumatologai Gintarę išleido į namus.
Mergaitei buvo būtina ramybė, todėl ji negalėjo dalyvauti tėvo laidotuvėse. Našlaitė dar liko devynmetė Agnė.
Kreipėsi į generalinį prokurorą
Tuo tarpu dėl G.Beresnevičiaus mirties aplinkybių verda aistros.
Paskelbę pirmines išvadas teismo medicinos ekspertai teigė, kad mokslininkas ir rašytojas mirė savo mirtimi – apsinuodijęs alkoholiu ir sutrikus širdies veiklai.
Tačiau tuo tiki toli gražu ne visi.
Grupė žinomų visuomenės veikėjų vakar viešai kreipėsi į generalinį prokurorą Algimantą Valantiną prašydami garantuoti, kad būtų visapusiškai ir objektyviai ištirtos G.Beresnevičiaus netikėtos mirties aplinkybės.
Be to, prokuroras paragintas kuo greičiau tyrimo rezultatus pateikti visuomenei.
Parkrito išlipęs iš mašinos
Žinomas publicistas, eseistas, religijotyrininkas 45 metų G.Beresnevičius mirė šeštadienį prieš vidurnaktį sostinės nakvynės namų „Sala” kieme.
Kaip rašė „Lietuvos rytas”, vyriškis susmuko išlipęs iš policijos mašinos. Pareigūnai jį čia atgabeno iš Rašytojų sąjungoje esančios kavinės „Trečias brolis”, kurioje jis neblaivus triukšmavo.
„Salos” budinti medikė bandė suteikti atvežtajam pagalbą, bet jau buvo per vėlu. Medikė ant jo veido matė įtartiną kraujosruvą.
G.Beresnevičius su savimi dokumentų neturėjo ir į morgą buvo išgabentas kaip neatpažintos tapatybės vyras. Artimiesiems apie nelaimę pranešta ne iškart.
Veidas buvo sužalotas
Iš Teismo medicinos instituto atgavusi vyro kūną našlė A.Beresnevičienė iš pradžių buvo net suabejojusi, ar tai jos sutuoktinis.
Mirusiojo veidas buvo neatpažįstamai pasikeitęs – smarkiai ištinęs, pakitusios jo proporcijos, kairioji pusė sužalota. Šio sužalojimo negalėjo užmaskuoti net storas pudros sluoksnis.
Oficialiai pranešta, kad išorinių smurto žymių ant G.Beresnevičiaus kūno nerasta.
Tačiau, našlės tvirtinimu, ekspertai ant kūno rado sužalojimų – nubrozdintos alkūnės, sumušta nugara. Jie moterį tikino, kad šie sužalojimai negalėjo būti mirtinai pavojingi. Mat nerasta nei lūžių, nei vidinio kraujavimo pėdsakų.
Paprašė išsklaidyti abejones
Spaudžiamas visuomenės, vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys nurodė Policijos departamentui atlikti tarnybinį patikrinimą dėl G.Beresnevičių į nakvynės namus gabenusių pareigūnų veiksmų.
„Visuomenei yra kilusių abejonių, keli signatarai kreipėsi į mane prašydami šias abejones išsklaidyti. Keletas aspektų nėra iki galo aiškūs ir dėl to pavedžiau atlikti patikrinimą.
Reikia atsakyti į visus klausimus – kas pakvietė policiją, kaip jis ten buvo gabenamas ir kokia tuo metu buvo jo sveikatos būklė, ar tai buvo užfiksuota, ar nereikėjo jo vežti į ligoninę”, – vakar BNS sakė ministras ir pabrėžė neturįs pagrindo abejoti pirminėmis ekspertų išvadomis.
R.Šukio teigimu, tai jokiu būdu nereiškia, jog jis turįs išankstinę nuostatą, kad dėmesys didesnis dėl to, kad tai yra susiję su žinomo asmens mirtimi: „Bet tos abejonės turi būti pašalintos. Arba jei jos pasitvirtins, turi būti imtasi priemonių, kad ateityje būtų išvengta netinkamo elgesio”.
Tikslios rašytojo mirties priežastys bus žinomos maždaug po mėnesio.