Nakties lenktynės erzina

BIG automobilių stovėjimo aikštelėje spiegiančios padangos, riaumojantys varikliai ir garsi muzika veda iš kantrybės aplinkinių daugiabučių namų gyventojus.

Policijos ir prekybos centro administracijos bendros pastangos bejėgės prieš naktines jaunimo šėliones automobiliais.

Įkvėpė filmas

Praėjusį penktadienį apie vienuoliktą vakaro prekybos centro BIG automobilių stovėjimo aikštelėje jau pradėjo rinktis jaunuoliai su automobiliais. Iš viso suvažiavo apie šimtą automobilių.

Dažniausiai išskirtinis čia suvažiavusių automobilių požymis yra pertvarkyti duslintuvai. Taip automobiliai garsiau riaumoja.

Po švilpuko norintys dalyvauti drage vorele išriedėjo link Tarptautinės jūrų perkėlos prie nebaigto statyti jachtų uosto.

Naktį ši maždaug kilometro ilgio riaumojanti vora atrodė įspūdingai.

Maždaug valandą Perkėlos gatvėje jaunuoliai varžėsi lenktynėse. Tai rungtis, kurioje stengiamasi kaip galima greičiau įveikti nustatyto ilgio, dažniausiai apie 400 metrų, tiesų kelio ruožą. Lenktyniauja po du automobilius.

Jaunuoliai teigia, kad uostamiestyje šios lenktynės tapo labai populiarios po kino teatruose pa-rodyto filmo „Greiti ir įsiutę”.

Tai filmas apie jaunimo gaujas, paprastus automobilius paverčiančias tikromis lenktyninėmis mašinomis.

Herojus, norintis tapti lyderis ir būti gerbiamas, turi laimėti dragą.

Linksmybės penktadienį

Nesižavintys dragu liko aikštelėje. Skambant muzikai jaunuoliai stoviniavo aplink automobilius ir gurkšnojo gėrimus.

Apžiūrėjo vienas kito automobiliuose atliktus patobulinimus. Kiti aikštelės viduryje „piešė saulutes” ar šiaip „degino” padangas.

Linksmybes kiek sumažino į aikštelę atvažiavęs policijos ekipažas. Jis jaunuolių buvo sutiktas švilpimu.

Po vidurnakčio aikštelė aptuštėjo, bet ją vėl papildė grįžusieji iš lenktynių. Juos iš lenktynių trasos Perkėlos gatvėje išbaidė atvažiavęs policijos ekipažas.

Įprastai linksmybės vyksta iki trečios ar ketvirtos ryto. Į aikštelę prie BIG jaunuoliai susirenka ir šeštadienį, bet jau mažiau.

Kelia smalsumą

Šį realybės šou stebėjo ne tik aplink su dviračiais besisukinėjantys paaugliai, bet ir vyresnio amžiaus žmonės.

Kitapus gatvės esančiuose daugiabučiuose namuose gyvenanti Aldona teigė, kad į aikštelę atėjo iš smalsumo.

„Nuolat būdavau pažadinama iš miego cypiančių padangų, garso signalų. Gulėdavau lovoj ir vis kirbėjo mintis nueiti pažiūrėti, ką jie ten veikia. Pirmas įspūdis neigiamas. Išgertus butelius teškia ant žemės, rėkauja, „skuta” padangas be reikalo. Bet aš juos suprantu. Nusiperka automobilius, nori pasirodyti prieš draugus, pasidalinti naujienomis, atsipalaiduoti. Turiu pasakyti, kad šiuolaikinis jaunimas intelektualesnis. Jei susipyksta, vienas kitą iškeikia, ir tuo baigiasi. Neteko matyti muštynių. Prieš penkiolika metų susipykę paleisdavo kumščius į darbą”, – pasakojo Aldona.

Moteris stebėdamasi apžiūrinėjo itin išpuoštus automobilius su mirksinčiomis lemputėmis ant duslintuvo galo ir automobilio apačioje.

Jaunuoliams – užkardos

Šios jaunimo šėlionės visiškai nepateisinamos ir įgrisusios yra prekybos centro BIG vadovei Loretai Totoraitienei.

Ji teigė, kad per jaunimo šėliones gadinama asfalto danga, rytais automobilių stovėjimo aikštelėje randama krūvos šiukšlių, pridaužyta butelių.

Šlapimu aplaistomos ir prekybos centro sienos. Nukenčia ir šalia esanti „Čili pica”, į kurios tualetą veržiasi jaunuoliai. Prekybos centrui teko padidinti išlaidas aplinkai tvarkyti.

„Kreipėmės pagalbos į policiją, bet ji tegali bausti už viešosios tvarkos pažeidimą, išvežti girtus. Jaunuoliai gudrauja. Kuris nors pralekia per raudoną šviesoforo signalą, policijos ekipažas nusiveja chuliganą, o likusieji aikštelėje jau siautėja neprižiūrimi”, – pasakojo L.Totoraitienė.

Automobilių stovėjimo aikštelėje buvo pastatyti specialūs borteliai. Tačiau šias kliūtis jaunuoliai išdaužė.

Anot direktorės, bandant rasti išeitį ketinama toje vietoje, kur renkasi jaunimas, atidaryti kartingų trasą. Taip nebeliktų jiems reikalingos erdvės.

„Kitais metais planuojame skirti pinigų ir visoje aikštelėje įrengti bortelius, pasodinti medelių. Tai yra privati teritorija. Galbūt viena iš išeičių galėtų būtų įrengti užkardas ir drausti įvažiuoti nuo vidurnakčio iki šeštos valandos ryto”, – svarstė L.Totoraitienė.

Bijo prašyti

Dragų problemą bandyta spręsti dar prieš dvejus metus, kai miesto politikai, policija ir lenktynių entuziastai susėdo prie bendro stalo.

Tąkart paaiškėjo, kad Klaipėdoje nėra tinkamos vietos rengti legalias lenktynes.

Tam turi būti ne mažiau kaip 400 metrų ilgio dviejų juostų atitvertas kelias. Lenktynes turėtų prižiūrėti policija.

Ieškant išeities kaip pavyzdys galėtų būti prieš savaitę surengti legalūs dragai per „Horn grand prix” lenktynes Palangoje.

Savivaldybės Transporto tarnybos vedėjas Saulius Gudavičius mano, kad legalias lenktynes galėtų būti realu surengti ir Klaipėdoje.

Anot jo, tinkamai paruoštas tam galėtų tikti Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje esantis platus kelias.

S.Gudavičius stebėjosi, kad dragų mėgėjai skundžiasi, jog nėra trasos, tačiau į savivaldybę nėra nė karto oficialiai kreipęsi.

„Tam ir yra savivaldybė, kad į ją kreiptųsi su prašymais, o mes jau žiūrime, kaip tą norą įgyvendinti. Prašymą dragų mėgėjai turėtų adresuoti savivaldybės Saugaus eismo komisijai”, – sakė S.Gudavičius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.