Plaukikų ketvertas finale – šeštas

Kaunietis R.Gimbutis Europos čempionate pasiekė naują Lietuvos rekordą

Budapešte (Vengrija) vykstančiame 29-ajame Europos plaukimo čempionate vakar estafetės 4 po 100 m laisvu stiliumi finale dalyvavo Lietuvos vyrų komanda ir užėmė šeštąją vietą.

Finale plaukė lėčiau

Lietuvių ketvertas – kauniečiai Rolandas Gimbutis, Saulius Binevičius, Vytautas Janušaitis ir šiaulietis Paulius Viktoravičius – kvalifikaciniame estafetės 4 po 100 m laisvu stiliumi plaukime distanciją įveikė per 3 minutes 20,13 sekundės ir buvo septinti.

Greičiausiai plaukė Rusijos (3:16,98) atstovai, aplenkę Švedijos (3:17,10) ir Vokietijos (3:18,20) plaukikus. Mūsiškiai į priekį praleido ir Prancūzijos (3:18,25), Didžiosios Britanijos (3:19,01) bei Italijos (3:19,06) rinktines.

Finale mūsiškiai plaukė lėčiau – 3:22,40. Europos čempionais tapo italai (3:15,23). Sidabrą iškovojo rusai (3:16,47), bronzą – prancūzai (3:16,53). Toliau išsirikiavo švedai (3:17,01) ir vokiečiai (3:18,21). Britų ir olandų komandos buvo diskvalifikuotos.

Taupė jėgas estafetei

R.Gimbutis dalyvavo ir kvalifikacinėse 50 m peteliške plaukimo varžybose. Jo rezultatas – 24,48 sekundės. Tai – naujas Lietuvos rekordas (buvo 24,82 sek.). Rolandas užėmė 15-ąją vietą ir buvo įgijęs teisę dalyvauti pusfinalyje, tačiau jame nestartavo.

„Iškart po šio pusfinalio R.Gimbučio laukė estafetinis plaukimas, su kuriuo siejome didelis viltis, o patekti į 50 m peteliške finalą būtų buvę labai sudėtinga.

Todėl, pasitarę su pačiu sportininku, pasiūlėme jam pataupyti jėgas estafetei ir nedalyvauti plaukimo peteliške pusfinalyje. Rolandas sutiko”, – sakė „Kauno dienai” Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) generalinis sekretorius Gintautas Bartkus.

50 m peteliške plaukimo lyderiu tapo ukrainietis Sergejus Breusas – 23,75 sek. 35-asis tarp 51 dalyvio buvo kaunietis Emilis Vaitkaitis, pagerinęs asmeninį rekordą – 24,90 sek. (buvo 25,31 sek.).

Į kitą etapą nepateko

Į kitą varžybų etapą vakar nepateko penki mūsiškiai, nors du iš jų pagerino asmeninius sezono rezultatus.

Vilnietis Mindaugas Jurgelis 400 m laisvu stiliumi nuplaukė per 4 min. 03,02 sek. (asmeninis šio sezono rekordas; 36-oji vieta tarp 37 dalyvių), o klaipėdietis Pavelas Suškovas 100 m nugara įveikė per 56,62 sek. (21-oji vieta tarp 38 dalyvių).

100 m krūtine plaukė kauniečiai Edvinas Dautartas (1 min. 03,86 sek., asmeninis šio sezono rekordas; 44-oji vieta tarp 61 dalyvio) ir Aurimas Valaitis (1 min. 03,99 sek.; 46-oji vieta) bei anykštėnas Giedrius Titenis (1 min. 04,54 sek.; 53-ioji vieta).

Šiandien Alfredo Hajošo plaukimo komplekse jėgas išmėgins kauniečiai Rugilė Mileišytė (100 m laisvu stiliumi), V.Janušaitis (200 m kompleksinis plaukimas), vilniečiai Jekaterina Kiseliova (100 m krūtine) ir M.Jurgelis (200 m laisvu stiliumi) bei panevėžietis Paulius Andrijauskas (200 m kompleksinis plaukimas).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , .