Indijos musulmonai vakar valandas laukė eilėje, kad galėtų duoti savo kraujo per sprogdinimus Mumbajaus geležinkelyje nukentėjusiems hinduistams.
Tai retas solidarumo pavyzdys šiame nesutarimais tarp dviejų religinių bendruomenių nuo seno garsėjančiame mieste.
„Mums nesvarbu, ar kraujas atiteks hinduistui, ar musulmonui, jeigu tik mes galime jiems padėti”, – sakė vienas iš kelių dešimčių vyrų musulmonų, laukiančių eilėje prie Sidarto ligoninės kraujo banko.
Daugelis dėl antradienio mirtinų išpuolių, per kuriuos žuvo daugiau nei 180 žmonių ir dar daugiau nei 700 buvo sužeista, kaltina islamistų kovotojus, kurie kovoja prieš Indijos valdžią ginčytiname Kašmyro regione.
Dėl šios kovos tarp Mumbajaus hinduistų ir musulmonų mažumos seniai tvyro įtampa, kartais perauganti į riaušes.
Mumbajuje, kuriame su priemiesčiais gyvena apie 17 milijonų žmonių, pastarąjį dešimtmetį bombos sprogdinamos dažnokai. 1993-iaisiais per seriją tokių sprogimų žuvo daugiau kaip 260 žmonių.
Pastarieji išpuoliai paprastai buvo priskiriami musulmonų grupuotėms, kerštaujančioms už musulmonų žūtį po to, kai hinduistų fanatikai sunaikino XVI amžiaus mečetę Šiaurės Indijoje.
Tačiau mečetės „Islamia Arabia” šeimininkas paša Mianas Šeichas laikosi kitos pozicijos. Jis atvėrė Jogešvario priemiestyje netoli vieno iš antradienio sprogimų vietos esančios mečetės duris visiems nukentėjusiems, siūlydamas jiems pastogę ir maistą.
Indijos radikalios hinduistų partijos „Shiv Sena” lyderiai prisipažino, kad juos nustebino musulmonų reakcija.
Apžvalgininkai ir bendruomenių lyderiai sako, kad malšinti dešimtmečius trunkančius hinduistų ir musulmonų nesutarimus padeda vis gerėjantis gyvenimo lygis ir kylanti šalies ekonomika.
Mumbajaus ligoninėse gydomos sprogdinimų aukos sako, kad jiems nesvarbu, kokio tikėjimo žmonės jiems aukoja kraują.