IBM pristatė naują saugumo programinę įrangą, įdiegiamą į kitų programuotojų kuriamas taikomąsias programas, taip programų kūrėjams suteikdama stipresnes pozicijas kovai su „hakeriais”, asmeninių duomenų vagimis ir internetinių išpuolių organizatoriais. Saugumo įrankiai programuotojams nieko nekainuos. Tai naujausios IBM pastangos kovoti su įsilaužėliais, kurie kenkia ir stambiam, ir smulkiam verslui.
Saugių taikomųjų programų ir sistemų kūrimas, gamyba ir valdymas yra iššūkis organizacijoms visame pasaulyje. Naująją IBM programinę įrangą programuotojai ir taikomųjų programų gamintojai galės gauti pačioje programų kūrimo pradžioje ir taip daug paprasčiau padidinti savo produktų saugumą bei apsisaugoti nuo atakų iš anksto, o ne kaišyti saugumo skyles, atrastas jau po atakų.
Naujosios technologijos leidžia vartotojams automatiškai vystyti saugesnes taikomąsias programas, nes saugumo sprendimai yra įdiegiami į IT infrastruktūrą ir užkoduotą verslo informaciją be žmogaus įsikišimo. O tai sutaupo kompanijoms nemažai laiko ir lėšų.
Saugumas išlieka svarbiausia organizacijų veiklos tema. Apie 60 proc. JAV verslo tiki, kad kompiuteriniai nusikaltimai jiems yra pavojingesni už įprastus nusikaltimus. FTB duomenimis, kompiuteriniai nusikaltimai JAV organizacijoms 2005 m. padarė nuostolių už 62 mlrd. dolerių. Viena sudėtingiausių problemų yra tai, kad dauguma programų turi saugumo trūkumų ir organizacijos nuolat gaudo pro tuos trūkumus prasmukusias grėsmes, užuot iš anksto „užrakinę duris” įsilaužėliams.
Pristatomas IBM programas galima rasti „alphaWorks” tinklapyje www.alphaworks.ibm.com. Tai IBM iniciatyva inovacijoms ir besivystančioms technologijoms. IBM per „alphaWorks” turi realų grįžtamąjį ryšį iš kitų programuotojų, kurie gali prisidėti, vystant naujausias technologijas bei patobulinti naujausius sprendimus. 2005 m. 32 „alphaWorks” technologijos tapo IBM produktų dalimi arba papildė atvirojo kodo programas.
Naujausių IBM saugumo technologijų sudėtyje yra tokios programos kaip „IBM Secure Shell Library for Java”, automatiškai užkoduojanti iš vieno kompiuterio kitam perduodamą informaciją, ir „Security Workbench Development Enviroment for Java” (SWORD4J), lengvai pritaikoma prie „Java” standaro taikomųjų programų ir padidinančių jų atsparumą įsilaužimams.