Izraelis nekantriai laukia sekmadienio. Rytoj prie Tel Avivo vyks šios šalies gražuolės 26 metų Linor Abargil ir Lietuvos krepšininko 30 metų Šarūno Jasikevičiaus vestuvių antroji dalis.
Pirmas pokylis surengtas užvakar XV a. dvare Ispanijoje. Jį sergėjo apsaugininkai su vilkšuniais.
Santuoką garsi pora užvakar įteisino taip pat Ispanijoje – nedidelio Manleu miestelio civilinės metrikacijos skyriuje. Ceremoniją stebėjo tik artimiausi jaunavedžiams žmonės.
Teigiama, jog jaunieji sudarė vedybų sutartį, apibrėžiančią Š.Jasikevičiaus ir L.Abargil turtinius santykius.
Vartai atsivėrė ne visiems
„Reikia virsti nematomam arba turėti paukščio sparnus, kad ką nors čia nufotografuotum”, – prie „Herdad Mitjans” dvaro žvalgėsi Ispanijos sporto dienraščio „El Mundo Deportivo” fotografas Manelis.
Į Viladekavalso miestelyje, 30 km nuo Katalonijos sostinės Barselonos, esantį dvarą – ten buvo švenčiamos vestuvės – jaunųjų limuzinas bei svečių autobusas atvažiavo 19 val. 45 min.
Kiek vėliau į puotą atvyko dar keli svečiai, tarp kurių buvo ir NBA rungtyniaujantis Katalonijos krepšininkas Pau Gasolis. Jis kartu su Š.Jasikevičiumi yra vilkėjęs „Barcelona” klubo aprangą.
Susirinkusių žurnalistų iš Lietuvos, Izraelio ir Ispanijos apsauga neprileido net prie vartų – jie liko gatvės, vedančios į dvarą, apačioje.
„Š.Jasikevičius anksčiau būdavo mielas su vietos spauda, aš nežinau, kas jį pakeitė”, – negalėjo patikėti fotografas Manelis.
Apie šventę – puse lūpų
„Barcelona” krepšinio klubo atstovas Oriolis Bonsomas patvirtino, kad puotoje dalyvavo krepšininkai, žaidę kartu su Š.Jasikevičiumi šioje komandoje.
Bet daugiau komentuoti O.Bonsomas atsisakė: „Tai – asmeninis krepšininko reikalas”.
Tą patį kartojo ir vestuvių puotą rengusi bendrovė „Beltxenea”.
„Man griežtai uždrausta bet ką pasakoti, – kalbėjo „Beltxenea” atstovė. – Galiu tik pasakyti, jog mūsų patiekalai yra vadinami tarptautine baskų virtuve”.
„Beltxenea” savo išskirtiniais patiekalais laiko omarų salotas, filė vyno ar trumų padaže bei braškių šerbetą su pipirais.
Pakvietė 500 svečių
Vakar būrys vestuvių svečių kartu su jaunaisiais persikėlė į Izraelį.
„Šaro ir Linor vestuves galima vadinti metų santuoka Izraelyje”, – apie Š.Jasikevičiaus ir L.Abargil santuoką kalbėjo daugybė Tel Avivo gyventojų.
„Lietuvos ryto” žurnalistams Izraelyje vienas taksi vairuotojas siūlė: „Jei vyktumėte filmuoti arba fotografuoti vestuvių, sutikčiau ir nuvežti jus kur reikia, ir net panešiočiau kamerą”.
Į 1998 m. „Mis pasaulis” L.Abargil ir krepšinio žvaigždės Š.Jasikevičiaus vestuvių antrąją dalį jaunosios tėvynėje Izraelyje yra pakviesta apie 500 svečių.
Maždaug pusę valandos kelio nuo Tel Avivo, ant Viduržemio jūros kranto esančiame „Stoa” pramogų centre, jaunieji užsakė pokylį. Salė puošiama klasikiniu praėjusio amžiaus 3-iojo dešimtmečio Europos stiliumi.
Atiduos duoklę Marokui
Kadangi L.Abargil šeima kilusi iš Maroko, puotos metu bus laikomasi ir šios Šiaurės Afrikos šalies tradicijų.
Jaunosios artimieji pasipuoš tradiciniais marokietiškais rūbais, pasiūlys paskanauti marokietiškų saldumynų ir šokti pagal marokietišką muziką.
Tikroje Maroko vestuvių ceremonijoje nuotakos rankos bei pėdos chna dažais būna išmargintos įvairiais ornamentais. Tokios laikinos tatuiruotės papuoš Š.Jasikevičiaus ir L.Abargil rankas.
Kadangi sekmadienį vyks ir pasaulio futbolo čempionato finalas, svečių patogumui planuota pastatyti didžiulius ekranus. Tačiau šios idėjos atsisakyta, nes rungtynės sujauktų vestuvių pokylį.
Gali tekti apsipjaustyti
„Žydu negimstama, žydu tampama”, – taip apie save kalba žydai.
Todėl išmanantys žydų vestuvių tradicijas teigia, jog Š.Jasikevičiaus ir L.Abargil civilinė santuoka Ispanijoje nebus pripažinta Izraelyje tol, kol jaunieji nesusituoks pagal žydų reikalavimus.
Kad lietuvį ir izraelietę sutuoktų rabinas bei įvyktų žydiškų vestuvių ceremonija, vadinamoji hupa, jaunasis turėtų tapti žydu.
Tam, kad išmoktų maždaug šešis šimtus su žydų tikėjimu susijusių įstatymų, daugybę papročių reikalavimų ir būtų apipjaustytas, prireiktų apie porą metų.
Rabinas gali užmerkti akis
Tiesa, pastaruoju metu Izraelyje vis dažniau jaunuosius sutuokia vadinamieji rabinai reformatai, kurie nepaiso kai kurių itin griežtų žydiškų vestuvių tradicijų.
Jaunosios tėvai yra labai tikintys ir gyvena pagal visus žydų papročius. Tad prieš vestuves Izraelyje buvo kalbama, kad sekmadienį Ga’asho kibuce garsią porą gali sutuokti rabinas reformatas.
Kitaip L.Abargil Izraelyje būtų laikoma netekėjusia mergina.
„Rabinas taip pasielgtų ne todėl, kad norėtų išgelbėti Linor reputaciją tikinčių tėvų bei tėvynainių akyse, o dėl to, kad ji nutarė ištekėti būtent už Izraelio numylėtinio Šaro”, – sakė „Lietuvos rytui” vienas izraelietis, artimas L.Abargil šeimai.
Tėvai puoselėja slaptą viltį
Abargil šeimos draugas spėja: tėvai palaimino Linor santuoką tik todėl, jog tikisi, kad Lietuvos krepšininkas kada nors taps žydu.
„Tituluota gražuolė Linor galėjo pasirinkti bet kokį vyrą, paskui ją būtų ėjęs ne vienas Izraelio turtuolis, tačiau ji pasirinko Šarą.
Tam prireikė nemažai pastangų, o galbūt ir ašarų, nes dažniausiai tikintys tėvai savo už nežydų tekančioms dukterims liepia rinktis juos arba vyrą.
Kažin ar be tikrai didelės meilės Linor būtų ryžusis ištekėti už Šaro”, – pasakojo „Lietuvos rytui” Abargil šeimos draugas.
VALIO ZYDAMS JIE IMA VIRSU ,KAD LIETUVOS VYRAI (GALIM JUOS VADINTI VYRAIS) BIJO KELTI SAVO VESTUVES SAVO SALYJE ,KAD ZYDELIAI NEISJUOKTU IR NESUZINOTU IS KOKIOS SALIES YRA .SALOM SARAI
PALAIKAU MINTI KOKS JIS JAU LIETUVIS 👿
👿 durnas! zydai valdo… ziauru jau…