Pasaulio futbolo čempionato finale kovos Prancūzijos ir Italijos rinktinės

Antrosiose pasaulio futbolo čempionato pusfinalio rungtynėse, Miuncheno „Allianz” stadione, Prancūzijos rinktinė 1:0 (1:0) įveikė Portugalijos futbolininkus ir pateko į finalą.

Prancūzai pasaulio futbolo čempionate susikaus su Italijos futbolininkais, kurie vakar (07 04) 2:0 įveikė Vokietijos rinktinę.

Iki šiol Prancūzija planetos futbolo čempione buvo tik kartą (1998), Italija – tris (1934, 1938 ir 1982 metais).

Nuo rungtynių pradžios aikštėje užvirė atkakli kova – rinktinės apsikeitė pavojingomis atakomis – Portugalijos rinktinės vartams grasino Florentas Malouda, Prancūzijos – Deco ir Maniche’as, tačiau jų smūgiai tikslo nepasiekė.

Pirmuoju ir vieninteliu įvarčiu džiaugėsi prancūzai – 33 minutę puolėją Thierry Henry baudos aikštelėje pargriovė Portugalijos rinktinės gynėjas Ricardo Carvalho. Teisėjas iš Urugvajaus Jorge Larrionda skyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo Zinedine’as Zidane’as.

Antrojo kėlinio pradžioje, 49 minutę, pavojingais smūgiais Portugalijos rinktinės vartininko Ricardo budrumą patikrino T.Henry ir Franckas Ribery.

Netrukus, 52 minutę, pavojingai atakavo Portugalijos rinktinės puolėjas Pauleta, tačiau kamuolys praskriejo greta virpsto.

Portugalai kovojo iš paskutiniųjų – 75 minutę, po C.Ronaldo baudos smūgio, Prancūzijos rinktinės vartininkui Fabienui Barthezui nesugavus kamuolio, dar kartą smūgiavo Luisas Figo, tačiau kamuolys praskriejo virš vartų.

Rezultatą išlyginti 90 minutę galėjo Portugalijos rinktinės gynėjas Fernando Meira, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju išrinktas Lilianas Thuramas.

Geltona kortelė parodyta Ricardo Carvalho (83 min., Portugalija); Louisui Saha (87 min., Prancūzija). Rungtynes stebėjo 66 000 žiūrovų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , .