Veidrodis – paslaptingiausia interjero detale

Be veidrodžio, ko gero, neišsiverčia niekas. Sakoma, kad jame atsispindi šeimininko siela. Taigi renkantis veidrodį svarbu ne tik jo dydis, forma ar kaina. Nemažai žmonių dar paiso ir prietarų.

Prieš porą šimtmečių atsiradę veidrodžiai iki šiol apipinti įvairiais prietarais. Jiems priskiriama magiška galia nešti sėkmę ar nesėkmę iki šiol įsitvirtinusi kai kurių žmonių sąmonėje. Esama namų, kur visai nėra veidrodžių. Kiti ne tik nepraleidžia progos pasistaipyti prieš veidrodinę vitriną, bet ir neatsispiria pagundai savo namus papuošti gigantiškais veidrodžiais.

Veidrodžių pasirinkimas didžiulis – formą, spalvą, dydį kiekvienas renkasi pagal savo išmonę bei piniginės storį. Nepigiais aksesuarais puošiami prieškambaris, miegamasis, svetainė, virtuvė, vonios kambarys ir net tualetas.

Gražūs veidrodžiai – ne pigūs

Kambariui skirti veidrodžiai vidutiniškai kainuoja nuo šimto iki tūkstančio litų. Vonios kambario veidrodžiai – nuo 40 iki maždaug 600 litų. Kuo didesnis ar įmantresnis veidrodis, tuo ir jo kaina didesnė. Brangiausi – kelis tūkstančius kainuojantys antikvariniai ir juos imituojantys veidrodžiai.

Pardavėjų teigimu, žmonės veidrodžius renkasi ne tik pagal kainą, vadovaudamiesi savo skoniu ar atsižvelgdami į kambario interjerą, bet ir tikėdami prietarais. Žmonės kruopščiai renkasi veidrodžio dydį, formą, kad tilptų, kur reikia, neatspindėtų, ko nereikia.

Kruopščiai renkasi vietą

Nemažai gyventojų tiki, kad geriausia, kai veidrodis atspindi gražius daiktus – esą taip kambaryje palaikoma teigiama energija. Tinkama veidrodžiui vieta – koridorius. Čia jis sugeria neigiamą įeinančiųjų energiją ir neleidžia jai pasklisti po visą būstą. Dažnai veidrodžiai kabinami kampuose, nišose, langų neturinčiuose kambariuose, lauke.

Vieną priešais kitą, prieš langus, duris senoliai ir fengšui mokslo šalininkai veidrodžių kabinti nerekomenduoja. Geriau, kad veidrodyje neatsispindėtų lova, vonia, praustuvas, klozetas.

Įskilusio, nešvaraus ar nuo metų patamsėjusio veidrodžio geriau namie nelaikyti – jo atspindimas vaizdas būna iškreiptas, esą skleidžia prastą energiją.

Populiarūs tonuoti

Veidrodžius gaminančios ir jais prekiaujančios įmonės „Stalma” darbuotoja ponia Jolanta sako, kad paklausūs ir maži, ir dideli veidrodžiai. Atsiranda ir pageidaujančiųjų veidrodžiais puošti visą ar bent didesnę dalį kambario sienos. Itin dideliais veidrodžiais dažniausiai mėgstama puošti miegamąjį.

Klientų fantazijai nėra ribų – žmonės užsisako ne tik tradicinių geometrinių, bet ir netaisyklingų, įmantrių, pavyzdžiui, lašo, debesėlio, formų veidrodžius. Vienodai populiarūs tiek skaidrūs, tiek tonuoti veidrodžiai. Pastarieji gali būti pilko, rudo, žalsvo ar kitokių atspalvių.

Pasak pašnekovės, populiariausi veidrodžiai – be rėmų, nelabai išsiskiriantys iš paviršiaus, kuriame bus pakabinti. Labai gražūs, bet sunkiausiai priderinami prie šiuolaikiško interjero – veidrodžiai mediniais rėmais. Todėl juos renkamasi rečiausiai.

Ir voniai, ir miegamajam

Pasak bendrovės „Emira” projektuotojo pono Osvaldo, dažniausiai tenka gaminti tradicinių formų – stačiakampius, kvadratinius veidrodžius. Pirkėjams labiausiai patinka neįrėminti ar veidrodžiai su metaliniais aliuminio, bronzos ar kitos natūralios spalvos rėmais.

Didelius, tonuotus veidrodžius paprastai renkasi jaunesni žmonės. Tokie veidrodžiai vizualiai didina kambarį.

Pašnekovai tikino, kad šiuolaikiniai veidrodžiai nebijo drėgmės, todėl tą patį veidrodį galima kabinti tiek vonios kambaryje, tiek miegamajame. Veidrodį prižiūrėti paprasta – tereikia jį nuvalyti skudurėliu su kitiems stiklo gaminiams skirta priemone.

Kai kuriose parduotuvėse prekiaujama tik vonios kambariui skirtais veidrodžiais. Tačiau, anot pardavėjų, jie nuo paprastų beveik niekuo nesiskiria – nebent paprastesniu dizainu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.