Vokietija 2:0 įveikė Švedijos rinktinę ir pateko į ketvirtfinalį

Pasaulio futbolo čempionato pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse, Miuncheno „Allianz” stadione, Vokietijos rinktinė 2:0 (2:0) įveikė Švedijos futbolininkus ir pateko į turnyro ketvirtfinalį.

Rungtynių didvyriu tapo Vokietijos rinktinės puolėjas Lukas Podolski, pelnęs du įvarčius. Ketvirtfinalyje vokiečiai kovos su Argentinos – Meksikos poros nugalėtoju.

Vokiečiai nuo pat rungtynių pradžios šturmavo varžovų vartus – jau 4 minutę taikliai smūgiavo L.Podolski.

Netrukus puolėjas dar kartą atakavo pavojingai, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Pavojingu smūgiu atsakė ir Švedijos rinktinės gynėjas Henrikas Larssonas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo greta vartų.

Vokiečiai atakavo pavojingiau ir tiksliau – aktyviai rungtyniavęs L.Podolski 12 minutę, po tikslaus Miroslavo Klose perdavimo, antrą kartą nuginklavo Švedijos rinktinės vartininką Andreasą Isakssoną. Tai buvo jau trečiasis vokiečio įvartis pasaulio čempionate.

Vokietijos rinktinė nemažino tempo: pavojingai atakavo M.Klose, Michaelis Ballackas, Torstenas Fringsas, Bastianas Schweinsteigeris, tačiau jų smūgiai tikslo nepasiekė.

Švedijos rinktinės problemos nesibaigė – 35 minutę, gavęs antrą geltoną kortelę, aikštę buvo priverstas palikti Teddy Lučičius.

Puikią galimybę sušvelninti rezultatą turėjo H.Larssonas, tačiau 53 minutę Švedijos rinktinės puolėjas nerealizavo 11 metrų baudinio – po stipraus smūgio kamuolys praskriejo virš vartų.

Netrukus, 54 minutę, pavojingai atakavo M.Ballackas – jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą. Kamuolys į virpstą dar kartą atsitrenkė 83 minutę, po Berndo Snhneiderio smūgio.

Abiejų rinktinių futbolininkams buvo pavykę sukurti pavojingas atakas, tačiau rezultatas nepasikeitė – Juergeno Klinsmanno auklėtiniai keliauja į pasaulio čempionato ketvirtfinalį.

Visų rungtynių metu švedai atrodė itin blankiai ir pagal visus statistikos rodiklius nusileido Vokietijos rinktinės futbolininkams. Vokiečiai į vartus smūgiavo 24 kartus, švedai – tik 5.

Geltonos kortelės parodytos: T.Fringsui (27 min., Vokietija); T.Lučičiui (28 ir 35 min.), Mattiasui Jonsonui (48 min.), Marcusui Allbackui (78 min., visi – Švedija).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .