Panevėžyje – IV Lietuvos tautinė olimpiada

Birželio 29-liepos 2 dienomis Panevėžyje vyks IV Lietuvos tautinė olimpiada. Jos renginiai šiandien pristatyti Panevėžio miesto savivaldybėje vykusioje spaudos konferencijoje.

Olimpiados metu Panevėžyje rungsis 10 sporto šakų – bokso, dziudo, graikų ir romėnų, laisvųjų imtynių, sunkiosios atletikos, krepšinio, rankinio, stalo teniso, tinklinio (salės), paplūdimio tinklinio – 19-25 metų atstovai. Taip pat vyks varžybos kituose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Trakuose. Iš viso olimpiados finalinėse rungtynėse dalyvaus apie 1200 šalies sportininkų, tarp jų 100 panevėžiečių.

Panevėžio miesto kūno kultūros ir sporto centro direktorius Bronislavas Pliavga informavo, kad olimpiada – miestui tekusi dovana už sportininkų laimėjimus, o kartu – ir naujos investicijos į sporto bazes: iš Kūno kultūros ir sporto departamento gauta 200 tūkst. Lt sporto bazėms atnaujinti, taip pat laukiama sprendimo dėl 740 tūkst. Lt finansavimo „Aukštaitijos“ sporto komplekso stadiono dangai pakeisti.

„Olimpiada jauniesiems šalies sportininkams itin svarbi tuo, kad bus patikrintas šalies olimpinis rezervas, galintis gauti kelialapius į 2012 metais Londone vyksiančią pasaulio olimpiadą“, – teigė B.Pliavga.

Kaip sakė Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Kastytis Vainauskas, rengdamasis tautinei olimpiadai Panevėžys iškėlė sau uždavinį susieti sportą ir kultūrą – organizuoti ne tik sportininkų varžybas, bet ir turiningą kultūrinę programą. Todėl birželio 30 dieną „Aukštaitijos sporto komplekso stadione vyks iškilmingas IV Lietuvos tautinės olimpiados finalinių varžybų atidarymas, kuriame bus uždegta olimpiados ugnis, koncertuos miesto kolektyvai, „Tikri vyrai“ – Ž.Žvagulis“, E.Kučinskas, G.Paškevičius, bus demonstruojama Panevėžio aeroklubo programa.

Kas 4 metus rengiama Lietuvos tautinė olimpiada pirmą kartą vyko Kaune 1994 metais. 1998 metais ji surengta Vilniuje, 2002 metais – Šiauliuose.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.