Balsių malūno savininko gyvybė – ant plauko

Žinomo Pasvalio verslininko bei rajono savivaldybės Tarybos nario, vietos socialliberalų lyderio 42 metų Rimo Želvio gyvybei gresia pavojus. Vakar apie 10 valandą jis patyrė insultą. Pasvaliečio likimas priklausys nuo sostinės medikų.
Iki šiol kraujotakos sutrikimais medikams nesiskundęs R.Želvys prastai pasijuto išgėręs energijos teikiančio gaiviojo gėrimo. Jo keli pavaldiniai pastebėjo, kad uždarosios akcinės bendrovės „Pas Rimą“ savininkas staiga pabalo, ėmė skųstis stipriais galvos skausmais smilkiniuose, silpnumu.

Pavaldinys puolė gelbėti

Ilgai nedelsdamas R.Želvio vairuotojas darbdavį automobiliu nugabeno į Pasvalio ligoninės Priėmimo skyrių. Medikai jam diagnozavo išeminį kraujo išsiliejimą į smegenis.

Ligonio būklė prasta – paralyžiuota kairioji kūno pusė. PB žiniomis, insulto ištiktas pacientas buvo sąmoningas, tačiau kalba nerišli, jis nejautė kairiosios veido pusės, rankos, kojos.

Medikai įvardija dvi insulto rūšis: hemoraginį ir išeminį. Hemoraginis, kai kraujas išsilieja į smegenis dėl padidėjusio kraujospūdžio trūkus kraujagyslei. Išeminis, kuris įtariamas ištikęs žinomą pasvalietį, insultas įvyksta dėl aterosklerozės arba susidariusių kraujo krešulių, vadinamųjų trombų.

Pastarasis insultas galėjo būti dėl antsvorio, kadangi R.Želvys sveria per 100 kilogramų, arba, medicinos darbuotojų manymu, dėl per mažo skysčių vartojimo karštymečiu.

Panoro gydytis sostinėje

Po trijų valandų, praleistų Pasvalio ligoninėje, R.Želvys, jo artimųjų prašymu, Greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo išvežtas į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas. Jis buvo paguldytas į Neurologijos skyrių.

Pasvalio medikai spėja, kad R.Želviui ant operacinio stalo gultis nereikės, bus taikomas konservatyvusis – terapinis – gydymas. Kitaip tariant, jo normalias gyvybines funkcijas bus stengiamasi atstatyti vaistais.

Neatmetama versija, jog po kraujo išsiliejimo į smegenis vėliau pasireikš išliekamieji ligos požymiai. Tikimasi geriausio. Viliamasi, jog apmirusi smegenų dalis per kažkurį laiką visiškai atsistatys.

Žmonių mylimas už dosnumą

R.Želvys Pasvalyje yra žmonių mylimas ir gerbiamas. Jis niekada nėra atsisakęs finansiškai paremti skurdžiai gyvenančių rajono gyventojų, miesto senelių namų, Grūžių vaikų globos namų. Ypač Kalėdų ar Velykų progomis.

Jis yra garsiojo Balsių malūno savininkas. Maždaug prieš metus kartu su broliu Pasvalio centre, Vytauto Didžiojo aikštėje, atidarė originalaus interjero kavinę „Arka“ su rūsiu. Pastarajame renkasi „Rotary“ klubui priklausantys turtingi krašto žmonės, aukojantys pinigų ugdymo, mokslo, sveikatos įtaigoms, neturtingų jaunuolių studijoms. Jo nuosavybė – ir miesto viešbutis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

2 Responses to Balsių malūno savininko gyvybė – ant plauko

  1. kristi

    Gaila gero zmogaus, sveikatos jam, stiprybes

  2. aaa

    draugo tevas.. blt gaila 😐

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.