Klinikų vadovas atsisako dalies pareigų

Seimo Antikorupcijos komisijai J.Pundzius aiškinosi ir dėl savo užsienio kelionių

Nelaukdamas etikos sargų verdikto, kuris turėtų būti paskelbtas kitą savaitę, Kauno medicinos universiteto klinikų vadovas Juozas Pundzius tyliai mažina užimamų pareigų sąrašą. Vakar jis buvo iškviestas į Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės, nagrinėjančios galimas korupcijos apraiškas sveikatos sistemoje, posėdį. Čia J.Pundzius iš dalies pripažino, kad kai kurie postai bei narystės visuomeninėse organizacijose galėjo sudaryti prielaidas interesų konfliktui.

Postų sąrašas trumpėja

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) iniciatyva pradėtas tyrimas dėl Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) vadovo J.Pundziaus užimamų postų ir neseniai jos priimtas sprendimas dėl viešųjų ir privačių interesų supainiojimo, matyt, palaužė jo norą ir toliau savo rankose išlaikyti didelę įtaką.

Seimo Antikorupcijos komisijos sudarytos darbo grupės posėdyje jis vakar teigė, jog dabar eina tik ketverias pareigas. „Esu KMUK generalinis direktorius ir dar dirbu šioje įstaigoje chirurgu. Taip pat man liko dvejos visuomeninės pareigos – vadovauju Nacionalinei sveikatos tarybai (NCT) bei esu Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) tarybos narys”, – sakė J.Pundzius.

Prieš porą savaičių, VTEK sprendimui sudrebinus jo nepajudinamą autoritetą, KMUK vadovas atsisakė Lietuvos universitetų senatų pirmininkų konferencijos prezidento pareigų. Neseniai pasitraukė ir iš Kauno medicinos universiteto senato pirmininko posto, pasišalino iš Sveikatos apsaugos ministerijos kolegijos narių bei KMUK Chirurgijos klinikos vadovo posto.

KMUK generalinis direktorius pripažino, kad tuo pačiu metu vadovauti ligoninei ir vienam jos padaliniui buvo ne visai suderinami dalykai, galėjo kilti interesų konfliktas. Tačiau jis įtikinėjo darbo grupę, kad visos kitos pareigos buvusios tik visuomeninės ir suteikusios tik patariamojo balso teisę priimant sprendimus.

Tačiau darbo grupės vadovui Rimantui Dagiui kilo abejonių, ar išties Nacionalinė sveikatos ir PSDF taryba nepriima svarbių sveikatos sektoriui sprendimų. Tada J.Pundzius ėmė aiškinti, jog į NCT jį išrinko slaptu balsavimu, vienbalsiai net 15 žmonių, taip rodydami jam didelį pasitikėjimą. „Tai mane įpareigoja toliau dirbti”, – sakė NCT pirmininkas. Jis neigė, kad jo balsas turi lemiamą įtaką ir PSDF taryboje.

Aiškinosi dėl užsienio kelionių

Galimas korupcijos apraiškas sveikatos sektoriuje tiriančios darbo grupės posėdyje KMUK vadovas sulaukė ir daugiau nemalonių klausimų. R.Dagys domėjosi, ar pagrįstai kartu į užsienio komandiruotes su J.Pundziumi vyko ir jo žmona. Apie tai neseniai rašė „Kauno diena”.

„Nesu pasirengęs atsakyti, nes neatsimenu visų komandiruočių. Be to, ne tiek jau daug jų buvo, važiuoju tik į kokį dešimtadalį renginių, į kuriuos gaunu kvietimus. Gavau jūsų raštą, peržiūrėsime dokumentus ir tada atsakysime išsamiai”, – tikino tai padarysiąs, kaip ir priklauso, per dvi savaites, nors darbo grupė prašė paskubėti.

J.Pundzius aiškinosi į kai kurias išvykas žmoną vežęsis tik dėl to, kad to reikalavo protokolas. Jis spėja, kad prie komandiruočių buvo priskaičiuotos ir kai kurios jo privačios kelionės atostogauti. Tai paaiškės peržiūrėjus dokumentus.

Darbo grupės nariai paprašė pasiaiškinti ir dėl neseniai „Kauno dienoje” aprašyto fakto, kad J.Pundzius darė spaudimą komisijos nariams renkant Kauno Raudonojo Kryžiaus (dabar – Centro) klinikinės ligoninės vadovą, proteguodamas į šias pareigas savo bendramokslį, dabartinį savo pavaldinį KMUK Valdymo tarnybos direktorių Edmundą Varpiotą.

„Aš tokio atvejo neprisimenu”, – kiek padvejojęs paneigė įtarimus KMUK vadovas.

Kaltos tik senos bėdos?

Posėdyje vėl buvo prisimintos Kauno onkologijos ligoninės prijungimo prie KMUK aplinkybės. J.Pundzius tikino, kad šis sprendimas buvęs pagrįstas. Esą jau dabar pagerėjo paslaugų kokybė, o sutvarkius infrastruktūrą, dar labiau išplėtojus ambulatorines paslaugas, dienos stacionarą, įsteigus paliatyvios onkologijos skyrių, pastačius du naujus linijinius greitintuvus, teigiamos permainos garantuotos.

„Viską sutvarkius sistema veiks puikiai. KMU Onkologijos klinikos ir Onkologijos ligoninės pagrindu bus sukurtas stiprus Onkologijos centras, kuris bus lygiavertis lyderis su Vilniaus universiteto Onkologijos institutu”, – neslėpė ambicijų KMUK generalinis direktorius.

Darbo grupės vadovas R.Dagys stebėjosi, kodėl tada taip skundžiasi pacientai, kurie teigia, kad paslaugos nuo jų nutolo, padidėjo eilės. Ir parašų tūkstančiai surinkta, kad pacientai nepatenkinti ligoninių sujungimu. „Kai kurie žmonės rašosi po bet kuo, nesuprasdami esmės”, – pareiškė J.Pundzius.

Jis pripažino, kad kai kurios pacientų pretenzijos pagrįstos, tačiau tai esą lėmė senos bėdos: „Užvakar buvome susitikę su draugijos „Alma” narėmis. Jų priekaištai daugiausiai susiję su senomis ydomis. Bandome padėtį keisti, spręsti problemas, bet ne viskas iš karto pavyksta, pasitaiko nesklandumų, klaidų”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.