Teisėsaugos akiratyje – sporto rūmų architektas

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą sudomino Eugenijaus Miliūno ir Savivaldybės sandoriai

Vakar architektas Eugenijus Miliūnas Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) Kauno apylinkės skyriaus pareigūnams pateikė dalį dokumentų, susijusių su sporto rūmų projektavimu. Pareigūnai pas architektą studijoje apsilankė dar užvakar.

„FNTT mane tikrina pirmą kartą, todėl net nežinau, ką ir galvoti. Dabar nešu likusius dokumentus. Esu įsitikinęs, kad tai tėra eilinis patikrinimas”, – vakar „Kauno dienai” sakė E.Miliūnas.

Domino tik arenos reikalai

E.Miliūno studijoje pareigūnai pasirodė trečiadienį. Juos domino dokumentai, sutartys su Savivaldybe, susijusios su sporto rūmų Nemuno saloje projektavimu.

„Tuo metu aš skubėjau išvažiuoti, todėl net neįsivaizduoju, kokiu pagrindu pareigūnai atlieka šį tyrimą. Neturiu jokios informacijos”, – teigė E.Miliūnas.

Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Vygintas Abramavičius sakė, kad FNTT pareigūnų vizito nereikėtų sureikšminti.

„Sporto rūmai yra padidinto dėmesio objektas, todėl pareigūnų vizitas pas architektą per daug nenustebino. Visiems įdomu, kokias sutartis sudarė Savivaldybė ir kiek sumokėjo”, – teigė valdininkas.

FNTT Kauno apylinkės skyriaus viršininkas Kęstutis Žuromskas vakar teigė, kad patikrinimas dar tik prasidėjo, todėl nieko negali komentuoti.

„Mūsų tarnyba turi teisę atlikti tokį patikrinimą. Aišku, kad tai susiję su tam tikrais signalais. Tačiau dar turime peržiūrėti dokumentus ir tik tada priimti vienokį ar kitokį sprendimą. Dabar nieko negaliu pasakyti”, – teigė viršininkas.

Prieš keletą mėnesių pareigūnai buvo apsilankę ir Savivaldybėje. Tuomet buvo tiriama su Savivaldybės įmone „Kauno planas” susijusi veikla. „Kauno dienos” žiniomis, tada iš Savivaldybės paimti ir sporto rūmų projekto dokumentai.

Procesas trunka aštuonerius metus

Jau ne pirmus metus rengiamas Kauno sporto rūmų projektas apipintas įvairiausiais gandais. Po to, kai potencialūs prancūzų investuotojai pateikė savo sporto arenos Nemuno saloje viziją, kilo abejonių dėl E.Miliūno studijai sumokėtų milijonų litų.

„Kauno diena” pabandė išsiaiškinti, ar Savivaldybė kartu su architektu neiššvaistė mokesčių mokėtojų pinigų.

1998 metų spalio 22 dieną tarp Savivaldybės ir E.Miliūno studijos sudaryta sutartis dėl sporto rūmų projektavimo S.Žukausko gatvėje. Avansu architektui išmokėta 850 tūkstančių litų, o bendra užsakymo suma turėjo siekti 3,8 milijono litų.

2004 metais Savivaldybė patikslino sutartį ir nurodė, kad sporto rūmai bus statomi Nemuno saloje. „Tai, kas jau buvo suprojektuota, nepražuvo. Be to, Nemuno saloje architektui padaugėjo darbo, nes teko projektuoti infrastruktūrą. Kontrakto suma liko ta pati”, – teigė Statybos skyriaus vedėjas.

Sutartis sustabdyta

„Kauno dienos” žiniomis, Savivaldybė E.Miliūno studijai išmokėjo apie 2,6 milijono litų. Tačiau šiemet sutartis buvo sustabdyta. Savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Keserauskas ir architektas E.Miliūnas pasirašė sutartį, kurioje konstatuota, kad abi šalys viena kitai neskolingos.

Miesto politikams kilo abejonių, už ką iš Kauno biudžeto architektui atseikėta 2,6 milijono litų. Statybos skyriaus vedėjo teigimu, už šią sumą atlikti konkretūs darbai.

„Kai sporto areną nuspręsta statyti Nemuno saloje, projektas išskaidytas į dvi dalis. E.Miliūno studija suprojektavo ir salos infrastruktūrą: du tiltus, krantines, teritorijos planą ir komunikacijas. Infrastruktūros projektas parengtas ir už šiuos darbus atsiskaityta”, – teigė Statybos skyriaus vedėjas. Jis taip pat užsiminė, kad, pagal įstatymą, projektavimo darbai negali viršyti 5 procentų objekto sąmatos. „Šios ribos tikrai neperžengėme”, – tikino valdininkas.

Projektai viešai nepristatyti

Kauno architektai jau senokai kalba, kad sporto rūmų projektavimas tapo „gardžiu kąsneliu” ne tik architektui, bet ir kai kuriems Savivaldybės atstovams.

„Prieš aštuonerius metus Savivaldybės su architektu sudaryta 3,8 milijono vertės projektavimo sutartis pagal tuometines kainas – labai pelningas darbelis. Nemaža suma išmokėta ir avansu. O kas už ją padaryta? Tai, ką mes matėme, verta mažiau nei 200 tūkstančių litų”, – teigė vienas žymus Kauno architektas, nenorėjęs viešai skelbti savo pavardės.

Užsiminus, kad Savivaldybė 2,6 milijono litų E.Miliūno studijai sumokėjo už infrastruktūros projektą, architektui taip pat kilo abejonių, ar projektai tikrai yra parengti.

„Viešai jie nebuvo pristatyti. Tai, ką E.Miliūnas demonstruodavo, tėra eskiziniai variantai. Pagal tai, ką mes matėme, architektui buvo sumokėtas tikrai pernelyg „riebus kąsnelis”, – teigė jis.

Kalbinti architektai neslėpė, kad FNTT pareigūnų susidomėjimas sporto rūmų projektu nenustebino, nes to ir buvo galima laukti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.