Žinomų Lietuvos ir užsienio dailininkų „Bitės” meno erdvių” paveikslai dar dvi savaites džiugins Kauno miesto gyventojų ir praeivių akis. Iki birželio 18 dienos Kaune sukurti įspūdingo formato – net 15 kvadratinių metrų dydžio paveikslai bus eksponuojami Rotušės ir Nepriklausomybės aikštėse, vėliau persikels į pajūrį – Palangą ir Nidą. Antrus metus vykstantį „Bitės” meno erdvių” projektą inicijuoja bendrovė „Bitė Lietuva” kartu su žinomais Lietuvos dailininkais Audriumi Gražiu ir Vilmantu Marcinkevičiumi.
„Džiaugiamės, kad net ir permainingas oras nesutrukdė Kauno gatvėse gimti tikram menui. Kauniečių susidomėjimas projektu parodė, kad mums pavyko suteikti daugiau spalvų kauniečių bei miesto svečių gyvenimui”, – sako „Bitės” generalinio direktoriaus pavaduotojas privatiems klientams Žilvinas Kučinskas. Dešimt Lietuvos ir užsienio dailininkų didžiosiose Kauno aikštėse kūrė nuo gegužės 19 iki gegužės 31 dienos.
Šiais metais „Bitės” meno erdvės” sulaukė net keturių svečių iš užsienio. Lino Lago iš Ispanijos sukūrė paveikslą „Solo”, svečias iš Danijos Jacob Brostrup savo kūrinį pavadino „Pasaulis juostomis”, Heinz-Hermann Jurczek iš Vokietijos tapė „Elitinę topografiją”. Iš Austrijos miesto Linco, kuris 2009 metais kartu su Vilniumi taps Europos kultūros sostine, atvykusi Ingrid Niedermayr Kaune pratęsė miesto fragmentų seriją.
Iš užsienio šalių atvykę projekto dalyviai gyrė „Bitės” meno erdvių” idėją. „Paprastai pradėdamas tapyti, mėnesiui užsidarai dirbtuvėje ir atsiriboji nuo aplinkos, o čia iš karto jauti grįžtamąjį ryšį”, – pasakojo J.Brostrup. I. Niedermayr teigimu, tapymas didžiuliame formate paskatino iš naujo apgalvoti sukauptas žinias. „Kurdamas tokio formato darbą turi iš naujo atrasti tapymo manierą, nes iki tol susikurta technika čia nebetinka”, – sakė viešnia iš Austrijos.
Lietuvai projekte atstovavo kauniečiai Miglė Kosinskaitė, Audronė Petrašiūnaitė ir ekspresionistas Antanas Obcarskas, taip pat Jonas Gasiūnas, Marius Jonutis bei Gintaras Palemonas Janonis. A.Obcarskas savo darbu „Linijinė struktūra” teigia, kad ir tiesi linija yra visavertė meno išraiškos priemonė, G. P. Janonis kūriniu „Paprastas gyvenimas” perteikė namų sienų sugertą patirtį, M.Kosinskaitės „Aukso amžius” atgaivino Kauno tarpukario dvasią. A.Petrašiūnaitė pristatė poetinės tematikos paveikslą „Raudoni nuo sniego, balti nuo nakties”, o M.Jonutis savo darbe, pavadintame „Ratu”, pavaizdavo gyvenimo karuselę. J. Gasiūno kūrinys „Come together” skirtas gėlių vaikams.
„Iki parodų salių ateina nedaug žmonių, tad šis projektas yra humanistinė akcija arba tam tikra edukacinė priemonė”, – sakė J.Gasiūnas. A. Obcarsko teigimu, bendraudamas su praeiviais jis išgirdo, kad žmonės norėtų daugiau panašių renginių. „Praeiviai pastebi, kad tokių renginių Rotušės aikštėje reiktų daugiau, nes jie itin pagyvino vieną pagrindinių miesto erdvių. Žmonės ateina čia pasižiūrėti paveikslų, atsiveda vaikus”, – sako jis.
Kas kalbėtų, bet Žukauskas patylėtų.Šis išverstaskūris pakeitė jau 5 partijas ir vėl braunasi prie lovio.