Dėmesio – už vairo humoro karaliai

Vytautas Šapranauskas policininkams baudas už kelių eismo pažeidimus moka anekdotais. Tačiau paskutinį kartą to neužteko. Todėl iki rugsėjo, kai nustos galioti 6 baudos balai už greičio viršijimą, vyras pasižadėjo važinėti ramiai.

„Man automobilis tik susisiekimo priemonė, – tvirtina „Mercedes – Benz“ vairuojantis V.Šapranauskas. – Tačiau mašina privalo būti patogi“.

Trisdešimt metų vairuojantis humoristas mano, kad Lietuvoje vairavimo kultūra tik formuojasi. Nepaisant didelės vairavimo patirties, vyras kartais patenka į nemalonias situacijas. Tačiau tai – ne nelaimės kelyje. V.Šapranauskas tiesiog nuolat pamiršta, kur pastatė savo automobilį.

„Kuo brangesnis automobilis, tuo mandagesnis žmogus, – mano V.Šapranauskas. – Visokie persmirdę taksistai tik nelaimes keliuose sukelia“.

Automobilio vyras netaiso nei pats, nei į dirbtuves varo. Humoristo principas – pasirink automobilį, kuris negenda.

„Anekdoto apie automobilius nežinau, – sutrinka V.Šapranauskas. – Jums ką, aš vaikščiojantį anekdotą primenu? Nors gal toks ir esu“…

Raimundas Šilanskas visą gyvenimą važinėjo autostopu. Tik dideli šalčiai humoristą priversdavo sėsti į traukinį. Tačiau mylimosios paragintas vyras nusprendė šiemet žūt būt gauti vairuotojo pažymėjimą.

„Yra kelios priežastys. Pirmoji – nenoriu mirti lovoje, – springo juoku humoristas. – Kai gali vairuoti, žinai, kad nereiks gulėti ir melsti, kad tave prižiūrėtų. Gali mirti iškart. Kita priežastis – antrajai pusei nusibodo mane visur vežioti“.

Keliauti autostopu R.Šilanskui patiko. Juolab, kad ilgai stovėti ant kelio dažniausiai netekdavo. Tačiau, ilgiau nesustabdęs automobilio, humoristas sviesdavo po atvažiuojančios mašinos ratais kepurę.

„Vairuotojas sustodavo ir klausdavo, ar aš kvailas? – prisimena humoristas. – Atkirsdavau, jog taip ir tvirtindavau, kad turiu pažymėjimą“.

Humoristą pažinę vairuotojai mielai jį pavėžėdavo. R.Šilanskas prisimena tik vieną nemalonų nutikimą. Vyras prie Klaipėdos stabdė mašinas, kai sugrįžo jį pravažiavęs „Mercedes – Benz“ tamsintais langais. Dureles pravėręs auksine grandine raumeningą kaklą papuošęs skustagalvis pasitikslino, ar humoristas tikrai yra R.Šilanskas. Įsitikinęs, kad neklydo, užtrenkė dureles ir nurūko tolyn.

R.Šilanskas žada būti pavyzdingiausiu Lietuvos vairuotoju. Taip pat yra įsitikinęs, jog mašina jam niekad nepakeis moters.

Anekdotų karaliumi vadinamas vyras neprašytas ima pasakoti linksmą istoriją iš vairuotojų gyvenimo.

Gruzijoje turistas įsėda į taksi. Vairuotojas it žuvis nardydamas tarp automobilių neria per sankryžą degant raudonai šviesai. Šalto prakaito išpiltas turistas klausia:

– Kodėl tu važiuoji per raudoną šviesą? – Aš džigitas!

Prie kitos sankryžos dega žalia šviesa. Gruzinas tvarkingai sustoja. Turistas vėl klausia:

– Kodėl sustojai? Juk dega žalia… – Taip, bet per raudoną gali atlėkti kitas džigitas…

Rolandui Kazlui sunkiausia vairuoti pavasarį.

„Kai šaligatviais vaikšto pusnuogės merginos, automobiliai gatvėse užsiima seksu, – atsidūsta „Volvo“ vairuojantis humoristas. – Kuo daugiau šalikelėse apsinuoginusių gražuolių, tuo dažniau įvyksta avarijos“.

Automobilis R.Kazlui – transporto priemonė. Aktoriui nepatinka blizgučiais apkarstytos mašinos.

„Tikri gerbėjai automobilyje vietoj muzikos klausosi variklio, – juokiasi humoristas. – Bet aš neatsispiriu muzikos vilionėms. Matyt, nesu visiškai priklausomas nuo mašinos“.

Vairuodamas vyras beveik visada klausosi muzikos. Tačiau negarsiai, kad neišblaškytų dėmesio. Susikaupimas, R.Kazlo manymu, saugios kelionės garantija.

Kelyje humoristas stengiasi būti mandagus, tačiau susidūrimų su policija neišvengia.

„Keliukai“ dažnai prašo, kad juos pralinksminčiau, tačiau to niekad nedarau, – prisipažįsta R.Kazlas. – Susitariu ir be juokų“.

Nors pavasarį į merginas užsižiūrėjęs kartais sukelia avarines situacijas, R.Kazlas tvirtina niekad automobilyje nesimylėjęs.

„Baisu, ką nors sulaužyti, – tramdydamas juoką tvirtina R.Kazlas. – Be to, moteris kulniukais gali subraižyti salono apdailą“.

Kai automobilis sugenda, vyras važiuoja į servisą. Humoristo manymu, šiuolaikiniai automobiliai tokie, kad pačiam rankų verčiau nekišti. Tačiau padangą R.Kazlas pakeisti galėtų. Tiesa, jam dar neteko to daryti, nes kiekvieną ratą vyras užburia nuo nelaimių.

Jei automobilis sugestų viduryje laukų, R.Kazlas pirmiausiai apžiūrėtų vaistinėlę: „galbūt ten rasčiau ką nors, kas pakeltų nuotaiką“.

Dvylika metų vairuojantis humoristas negaili patarimų kitiems. Jo manymu, senyvo amžiaus vairuotojai neturėtų prisiploti prie stiklo, nes stabdydami sudaužys akinius. Gatvėmis lakstančiam jaunimui R.Kazlas pataria verčiau anksčiau atsikelti, nei lėkti it akis išdegus.

Žinomas humoristas prisipažįsta, kad anekdotų apie automobilius neatsimena.

Juozas Zavaliauskas vairą sukioja jau 24 metus. Vyras tvirtina, kad be automobilio negali žengti nė žingsnio.

„Vairuoju puikiai, , – tikina J.Zavaliauskas. – Pradėjau nuo „Žiguli“, o dabar turiu „Honda Accord“ pikapą. Gal man sekėsi, bet nepadariau nė vienos avarijos“.

Šiandieninius vairuotojus vyras apibūdina, kaip gatvėmis be jokios kultūros lakstančių paauglių minią. J.Zavaliauskui gaila ne tik žmonių, bet ir laužomų automobilių.

Mašinas humoristas taisydavo tik sovietų okupacijos laikais. Šiuolaikinį automobilį vyras mieliau varo į servisą: „Pats pakeičiu tik padangą ar kitą mažmožį, bet ir dėl smulkmenos kartais važiuoju į dirbtuves“.

Per daugiau nei du dešimtmečius kelyje J.Zavaliauskui teko įsivelti į daugybę kurioziškų situacijų su policija. Tačiau humoristas atsipirkdavo anekdotais ir netikrais pinigais.

„Policininkus prajuokindavau ir jie mane paleisdavo, – tvirtina vyras. – Tačiau nuvažiuodamas siūlydavau pinigų. Juos buvau specialiai atsispausdinęs. Nepaisant to, kad tai buvo 22 ar 11 litų banknotai, pareigūnai iškart jų neimdavo. Turėdavau pamojuoti jais prieš nosį, kad suprastų juoką“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.