Moksleivius vežios daugiau geltonųjų autobusų

Kauno rajono savivaldybės taryba nutarė imti iki 1 mln. litų paskolą geltoniesiems autobusiukams pirkti. Savivaldybė yra sudariusi sąrašą, kurioms mokykloms šiemet bus skiriami autobusai. Jame yra Babtų ir Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos, Karmėlavos Balio Buračo, Kulautuvos, Ežerėlio, Piliuonos, Neveronių, Jonučių vidurinės mokyklos, Šlienavos ir Saulėtekio A.Mackevičiaus pagrindinė mokykla.

Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjas Giedrius Grigalius sakė, kad dabar bus skelbiamas konkursas rangovams parinkti. „Kai sužinosime dešimties autobusų kainą, skelbsime konkursą šiai sumai skolinti. Manau, kad rugpjūčio mėnesį jau turėsime naujus autobusus“, – sakė G.Grigalius. Jis pažymėjo, kad programa bus tęsiama ir kitais metais, kai vėl bus perkama dešimt autobusų.

Pagal Švietimo įstatymą, toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos gyvenantys kaimo bendrojo lavinimo mokyklų priešmokyklinio ugdymo grupių ir 1-8 klasių mokiniai privalo būti vežiojami į artimiausią savivaldybės ar kito steigėjo mokyklą mokykliniais autobusais ar kitu transportu.

Kauno rajone vidutiniškai per dieną yra pavežama 3640 moksleivių. Tai daroma įvairiai. Moksleivių vežimas organizuojamas autobusais reguliariais reisais (1962 moksleiviai), maršrutiniais taksi reguliariais reisais (425), autobusais specialiais reisais (977) ir geltonaisiais autobusais (257), tėvų transportu, pagal sudarytas sutartis (20). Visai nepavežami yra 102 moksleiviai, visi jie gyvena vienkiemiuose.

Rajone veikia 28 mokyklos. Iš jų tik keturios – Vilkijos vidurinė, Vandžiogalos vidurinė, Čekiškės Prano Dovydaičio vidurinė (2 autobusai) ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija turi geltonuosius autobusus. Ministerija Savivaldybei kasmet skiria tik po vieną autobusiuką.

Pagal Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą programą šiemet planuojama autobusą skirti Garliavos vidurinei mokyklai, o kitais metais – Babtų gimnazijai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , .

One Response to Moksleivius vežios daugiau geltonųjų autobusų

  1. Brilis

    Vaje,kaip nepasisekė mergaitei.Ir partiją pakeitė, ir posto nebeliko.Pensininkai našlaičiais liko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.