Varšuva ir Lenkija šiltai pasitiko garbingą svečią. Oro uoste susirinkę žmonės pradėjo ploti, kai popiežius lenkų kalba perskaitė kelis pasveikinimo sakinius. Tiesa, mieste beveik nematyti popiežiaus atvaizdais ir kita bažnytine simbolika išpuoštų langų ir balkonų, neskaitant valstybinių Lenkijos ir Vatikano vėliavų, kaip būdavo visuomet net atokiausiose vietose per Jono Pauliaus II viešnagę tėvynėje.
Tiesa, gatvėse, kuriomis važiavo Šventasis Tėvas, susirinko nemažai žmonių, tačiau labai didelio entuziazmo minioje nebuvo juntama. Kaip sako patys lenkų komentuotojai, bent jau pirmomis akimirkomis tarp Benedikto XVI ir lenkų maldininkų nesuveikė ta „chemija”, kuri buvo juntama Jono Pauliui II ganytojiškų kelionių po Lenkiją metu.
Vizito išvakarėse popiežių vokietį lenkams stengėsi priartinti spauda, televizija, radijas, informuodami apie Benedikto XVI asmenybę, jo biografiją, ypač akcentuodami Benedikto XVI artimus ryšius ir draugystę su Jonu Pauliu II.
Komentuojant Benedikto XVI vizitą, pabrėžiama, kad tai pirmoji paties popiežiaus suplanuota užsienio kelionė ir kad taip popiežius rodo ypatingą pagarbą savo didžiąjam pirmtakui Jonui Pauliui II ir visai lenkų tautai. Ir, kaip pabrėžiama, tai bus taip pat lenkų religingumo išmėginimas, kurį stebės visas pasaulis. Lenkai raginami parodyti protingą patriotizmą – šiltai priimti popiežių vokietį. Tikimasi, kad susitikimuose su Benediktu XVI, popiežiaus aukojamose mišiose dalyvaus apie tris milijonus lenkų.
O ko lenkai tikisi iš popiežiaus Benedikto XVI? Šventosios kelionės išvakarėse atlikta apklausa parodė, kad dauguma lenkų norėtų, kad Benediktas XVI kuo labiau primintų Joną Paulių II. 85 proc. lenkų svarbiausia yra tai, kad vokietis popiežius kuo daugiau kalbėtų lenkiškai. 83 proc. lenkų norėtų, kad popiežius kuo daugiau minėtų savo pirmtaką Joną Paulių II, 67 procentams svarbu būtų išgirsti iš Benedikto XVI lūpų žodžius apie lenkų ir vokiečių santykius, o kas trečias apklaustasis tikisi iš Katalikų Bažnyčios vadovo išgirsti liberalios šiuolaikinės civilizacijos kritiką. Apžvalgininkai perspėja, kad Benediktas XVI nėra Jono Pauliaus II kopija, ir kad nereikia ir negalima tikėtis, kad jis kartos savo pirmtako gestus.
Tačiau akivaizdu, kad kiekviename žingsnyje lenkai lygins Benediktą XVI su Jonu Pauliumi II. Net televizijos ir radijo žurnalistams, kalbant apie Joną Paulių II, dažnai išsprūsta žodžiai „mūsų popiežius”. Nuo pat Benedikto XVI pirmos akimirkos Lenkijoje kai kurie komentuotojai daugiau dėmesio skiria ne tam, ką popiežius sako, o tam, kokia kalba, skaičiuojama, kiek žodžių ar frazių popiežius pasakė lenkiškai.