Pagaliau fortūna nusišypsojo ir „Atlantui”

Užvakar prasidėjo Lietuvos nacionalinės futbolo klubų asociacijos (NFKA) A lygos čempionato antrasis ratas. Sėkmingai jį pradėjo namie rungtyniavę Klaipėdos „Atlanto” futbolininkai.

ATLANTAS – VĖTRA 2:1 (0:0) 2006 m. gegužės 24 d. Klaipėdos miesto centrinis stadionas. 300 žiūrovų. Teisėjai: D. Kančelskis, J. Lukjančukas, G. Mirauskas (visi iš Šiaulių). Įvarčiai: 48 min. D. Navikas – 1:0, 82 min. D. Milošeskis – 1:1, 90 min. V. Trakys – 2:1.
„Atlantas”: L. Valius, E. Lukoševičius (67 min. įspėtas), E. Žukauskas (kapitonas), D. Žutautas, D. Navikas, M. Morozovas, A. Bartkus (nuo 78 min. – R. Žvingilas), S. Kušovas, A. Sulejmanovičius (17 min. įspėtas), V. Trakys (90 min. įspėtas), J. Poliakovas (nuo 68 min. – A. Petreikis).
„Vėtra”: V. Žutautas, Ž. Žudys, J. Raliukonis (kapitonas), A. Jankauskas, D. Vencevičius, N. Sasnauskas (nuo 73 min. – E. Blažys), D. Šernas (36 min. įspėtas, nuo 53 min. – K. Talancevas), B. Boženovskis (9 min. įspėtas, nuo 46 min. – A. Preikšaitis), D. Milošeskis, R. Karčemarskas, S. Kuznecovas.

Iki šio susitikimo „Atlanto” futbolininkai namie rungtyniavo tik su apatinėje turnyrinės lentelės dalyje esančiais klubais. Na, o trečiadienį atlantiečių laukė kur kas rimtesnis išbandymas – į Klaipėdą atvyko antroje vietoje buvusi sostinės „Vėtros” ekipa.

Klaipėdiečiai, jausdami taškų stygių, rungtynes pradėjo aktyviai. Tačiau ir svečiai nebuvo linkę nusileisti. Reikia pažymėti, kad abu kolektyvai pirmame kėlinyje pasigirti itin geromis progomis įmušti įvartį negalėjo.

Tarsi žibalo į ugnį įpylė tuoj po pertraukos D. Naviko pelnytas įvartis. Atlantietis smūgiavo maždaug iš septyniolikos metrų ir kamuolys atsidūrė V. Žutauto saugomuose vartuose.

Po įmušto įvarčio uostamiesčio futbolininkai ir toliau kontroliavo situaciją aikštėje, neduodami svečiams laisvės prie savo vartų. Vilniečiai pirmąkart rimčiau mūsiškių vartams pagrasė tik 61 minutę. Atlantiečiai šioje situacijoje išsigelbėjo išmušdami kamuolį į kampinį.

Atrodė, kad „Atlantui” pakaks to vienintelio įvarčio pergalei iškovoti. Tačiau 82 minutę į atlantiečių vartus krito gana netikėtas įvartis – po baudos smūgio iš dešinio krašto D. Milošeskis klastinga trajektorija nukreipė kamuolį į tinklą – 1:1.

Laiko pakeisti situaciją aikštėje atlantiečiams liko labai mažai. Atrodė, kad klaipėdiečiai vėl „įmerks” du taškus. Tačiau jau per pridėtą teisėjo laiką kovingai užvakar rungtyniavęs „Atlanto” puolėjas V. Trakys pirmasis suskubo prie iš dešinio krašto M. Morozovo skersuoto kamuolio ir sugebėjo iš arti pelnyti pergalingą įvartį – 2:1.

„Atlanto” klubo direktorius V. Lekevičius po laimėto susitikimo kalbėjo: „Gerai, kad viskas taip baigėsi – pagaliau fortūna nusišypsojo ir „Atlantui”. Įsivaizduokit, po apmaudžiai praleisto įvarčio vėl lygiosios, vėl prarasti taškai… Dabar visai kita nuotaika. Vyrams šios pergalės labai reikėjo, kad patikėtų savo jėgomis”.

Po rungtynių „Vėtros” vyriausiasis treneris E. Gesas sakė: „Labai apmaudu praleisti įvartį paskutinę teisėjo pridėto laiko minutę. Ilgą laiką pirmavo varžovai, tačiau mums pavyko išlyginti rezultatą. Lygiosios būtų teisingiausias rezultatas. Deja, paskutinės aikštės šeimininkų atakos metu praleidome įvartį. Mūsų komandai trūksta šviežumo, nes jau šeštas rungtynes iš eilės žaidžiame kas trečią dieną”.

Ir toliau pergalingai rungtyniauja šalies vicečempionai „Kauno” futbolininkai. Jie išvykoje rezultatu 2:1 (2:1) nugalėjo ambicingus planus šį sezoną kuriančią „Šiaulių” ekipą. Kauniečių gretose pasižymėjo R. Beniušis (5 min.) ir A. Velička (43 min.), o aikštės šeimininkams įvartį pelnė V. Afanasenka (8 min.). 35 min. iš aikštės buvo pašalintas M. Butavičius („Šiauliai”).

Čempiono titulą ginantis Panevėžio „Ekranas” Kaune 4:0 (3:0) sutriuškino Kėdainių „Nevėžį”. Tris įvarčius į kėdainiečių vartus įmušė V. Kavaliauskas (14, 37 ir 47 min.) ir vieną – P. Lukšys (24 min.).

Sostinės „Vilnius” išvykoje įveikė Šilutės „Šilutę” 1:0 (1:0). Vienintelį įvartį iš baudinio 44 min. įmušė M. Panka.

Vilniaus „Žalgirio” ir Marijampolės „Sūduvos” susitikimas baigėsi lygiosiomis – 0:0.

Rezultatyviausių čempionato žaidėjų sąraše pirmauja I. Galiūza („Šiauliai”) – 7 įvarčiai. Po šešis įvarčius įmušė ekraniečiai M. Savėnas ir V. Kavaliauskas bei A. Velička („Kaunas”).

Šį savaitgalį vyks XI turo susitikimai. „Atlanto” futbolininkai sekmadienį namie susitiks su „Šiauliais”. Šių komandų pirmojo rato rungtynes rezultatu 3:1 laimėjo šiauliečiai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .