Pastaruosius penkerius metus Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse nedalyvavęs Marijampolės klubas tikisi kitą sezoną grįžti į elitinę lygą
Dar prieš dvejus metus stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) rungtyniavo 10 komandų, tačiau šį sezoną jų tėra aštuonios. Iš pradžių iš lygos dėl finansinių sunkumų pasitraukė Mažeikių „Nafta”. Po metų jos likimas ištiko ir Alytaus „Alitą”. Vis dėlto, regis, komandų mažėjimo procesas baigiasi – po 5 metų pertraukos į LKL pasirengusi grįžti Marijampolės ekipa. Tuo metu, kai žaidė elitinėje lygoje, Sūduvos klubas vadinosi „Suvalkija”.
Antrą kartą mokėti atsisakė
Marijampoliečiai jau keletą sezonų puoselėjo planus grįžti į LKL, tačiau jiems išsipildyti buvo nelemta. Šiais metais Marijampolės krepšinio federacijos vadovai tikriausiai turės progą džiaugtis. Antrą gegužės mėnesio pusę vyks LKL valdybos posėdis, per kurį bus svarstoma galimybė vėl priimti į lygą Suvalkijos sostinės komandą. Pasak Marijampolės krepšinio federacijos prezidento Algio Žvaliausko, LKL vadovybė šiuo klausimu nusiteikusi palankiai.
– Kada kilo mintis sugrąžinti į Marijampolę aukščiausio lygio vyrų krepšinį?
– Prieš keletą metų Marijampolės ekipa dalyvavo LKL čempionate, ji vis dar yra lygos narė. Tada mums pavyko visai neblogai pasirodyti – užėmėme septintąją vietą. Tačiau 2001 metais likome paskutiniai ir turėjome žaisti pereinamąsias rungtynes su stipriausia tuometinės Lietuvos krepšinio A lygos (LKAL) ekipa – Mažeikių „Nafta”. Seriją pralaimėjome ir iškritome į LKAL, bet šios lygos čempionate nedalyvavome. Klubas laikėsi pozicijos, kad LKAL pirmenybėse rungtyniauti neverta, nes buvome nusipirkę vietą LKL čempionate, tad mūsų prašymas grąžinti komandą į LKL – teisėtas. Keletą kartų mėginome sugrįžti, tačiau LKL vadovybė reikalavo vėl sumokėti lygai stojamąjį mokestį – 250 tūkst. litų. Kadangi vietą LKL pirmenybėse kartą jau buvome nusipirkę, antrą sykį mokėti tokios sumos nesutikome. Dėl šios priežasties mūsų komandos bandymas sugrįžti į LKL buvo nesėkmingas.
– Ar dabar LKL vadovybė nereikalauja mokėti mokesčio?
– Ne, šiemet lygos vadovai pakeitė savo poziciją. Esame ne kartą su jais susitikę, sakę, kad jei klubui būtų suteikta galimybė grįžti į pirmenybes nemokant startinio mokesčio, mielai tuo pasinaudotume. Šiandien turime labai rimtų rėmėjų, kurie sutinka skirti komandai lėšų dalyvauti kito sezono LKL čempionate. Jeigu valdyba pritars tam, kad Marijampolės ekipa sugrįžtų į lygą, ji vėl žais pirmenybėse. Jau esame pateikę prašymą kitą sezoną dalyvauti LKL čempionate ir viliamės, jog lygos valdyba jį patvirtins.
– Ar Marijampolės klubas pastaruosius dvejus metus egzistavo?
– Taip, jis žaidė LKBL čempionate. Nebuvo tikslo burti stiprios ekipos, nes negalėjome dalyvauti LKL pirmenybėse. Jeigu grįšime į LKL, turime planų sukurti pajėgią komandą.
Suvalkijos regionui būtina turėti savo klubą LKL. Lygos valdyba ir pati privalėtų būti suinteresuota plėsti krepšinio geografiją. Manau, LKL turėtų rungtyniauti bent 10 komandų, tada būtų visai kitoks jos „svoris”, o čempionate kovojant dėl vietos tarp aštuonių stipriausiųjų atsirastų intriga. Pavyzdžiui, Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) žaidžia tik 6 klubai. Dėl šios priežasties ten trūksta intrigos, nedidelis komandų skaičius neigiamai atsiliepia ieškant rėmėjų, pritraukiant į rungtynes žiūrovų.
BBL nežaistų
– Kaip būtų formuojama Marijampolės ekipa, jei grįžtumėte į LKL?
– Jos pagrindą sudarytų jauni krepšininkai. Esame numatę strateginį komandos rengimo planą. Ketiname kviesti į klubą jaunus perspektyvius krepšininkus ir sudaryti su jais mažiausiai 3 metų sutartis. Jeigu grįžtume į LKL, po 2 metų, tikimės, Marijampolė jau turėtų pajėgią komandą.
– Kokie tikslai būtų keliami ekipai pirmą sezoną?
– Iš pradžių didelių reikalavimų jai nekeltume – tik išsilaikyti lygoje. Nenorime, kad pirmas blynas būtų prisvilęs.
– Jeigu grįšite į LKL, pirmą sezoną nedalyvausite Baltijos krepšinio lygos pirmenybėse. Tad LKL komandai reikėtų sužaisti vos 16 rungtynių. Ar ne per mažai? Gal puoselėjate viltis rungtyniauti ir BBL čempionate?
– Neturime tikslo jau pirmą sezoną žaisti BBL. Šiose pirmenybėse dalyvauja tokią teisę išsikovojusios komandos. Mums pakaktų ir LKL čempionato mačų. Galbūt žaistume keliuose draugiškuose turnyruose… Nemanau, kad nedidelis skaičius rungtynių gali sukelti sunkumų. Mūsų tikslas – suburti pajėgią komandą, o to per metus padaryti neįmanoma. Pirmą sezoną daugiau laiko skirtume treniruotėms, jaunų žaidėjų ugdymui. Viską reikėtų pradėti nuo pradžių.
– LKL čempionate rungtyniaujantiems klubams lyga kelia reikalavimus turėti pusės milijono litų biudžetą, reikia ir neblogos arenos. Ar dėl to Marijampolės komandai nekiltų sunkumų?
– Tuos reikalavimus žinome. Stengsimės juos įvykdyti. Marijampolės žaidimų ir sporto mokyklos krepšinio salė neseniai buvo suremontuota – tai reikėjo padaryti, nes „Arvi” moterų ekipos, dalyvavusios FIBA Europos taurės varžybose, salė turėjo atitikti FIBA reikalavimus. Be to, „Arvi” dar šiais metais ketina pradėti statyti naują areną. Taigi nemanau, jog turėsime sunkumų.
– Kas žada būti pagrindiniai klubo rėmėjai?
– Mūsų sprendimą grįžti į LKL labai palaiko Marijampolės miesto savivaldybė. Ji turi nemažai pajėgių įmonių, kurios galėtų ir norėtų paremti mūsų komandą. Manau, reikėtų pasinaudoti šia galimybe ir sugrąžinti į Suvalkiją aukščiausio lygio krepšinį.