Sugrįžta po užsitęsusios pertraukos

Viena talentingiausių jaunosios kartos Lietuvos dainininkių Rūta Ščiogolevaitė po ilgesnės pertraukos sugrįžta į aktyvų muzikinį gyvenimą ir jau po kelių savaičių lietuviškos popmuzikos mėgėjams pristatys savo naująjį darbą.

Debiuto nesiklauso

„Aš nesvajoju apie didžiulius šio albumo tiražus, tiesiog noriu, kad klausytojai galėtų išgirsti man brangias ir artimas dainas. Kai kurios jų buvo sukurtos gana seniai, tad nesinorėjo, kad taip ir nugrimztų į nebūtį“, – apie leidybai ruošiamą ir kol kas pavadinimo neturintį albumą pasakojo netrukus 24-ąjį gimtadienį pažymėsianti Rūta.

R.Ščiogolevaitė dainuoja nuo mažumės. „Ilgus metus dainavimą studijavau savarankiškai, kaip ir visos mergaitės, pasitaikius bet kokiai progai traukdama Marajos Kėri (Mariah Carey) dainas. Sulaukusi 15 metų, pradėjau dairytis dėdžių ir tetų, kurie mokytų mane dainavimo technikos“, – šypsodamasi pirmus žingsnius prisimena Rūta.

Vos po metų, 1998-aisiais, ji jau rankose laikė ir savo pirmąjį albumą „Kelionė tolyn“, kurį merginai padėjo įrašyti žinomas kompozitorius, aranžuotojas ir prodiuseris Aurelijus Ščiuka. „Tiesa, dabar savo pirmojo albumo nesiklausau. Ne todėl, kad kraupstu nuo savo paauglystėje sukurtų dainų žodžių ir melodijų, – priešingai, tai atrodo gana brandus darbas, kuriame popmuzika susilieja su džiazo elementais. Tačiau mano vokalinės galimybės bei dainavimo technika per tuos metus smarkiai žengė į priekį, tad gana sunku girdėti tuometinius savo bandymus“, – paaiškino dainininkė.

Koją pakišo L.Vaikulė

Rūta bendradarbiavo su grupėmis „Funkadelix“ bei „Comodo“, tačiau didesnio pripažinimo sulaukė po 2002 metais įvykusio jaunųjų Baltijos šalių talentų konkurso „Fizz Superstar“. Jame lietuvaitė užėmė antrąją vietą, tik per plauką neiškovojusi pagrindinio prizo. Viską nulėmė latvės Laimos Vaikulės sprendimas Rūtai skirti trečią vietą, nors visi ekspertai lietuvaitės talentą įvertino jai skirdami pirmąsias ir antrąsias vietas. Keli prarasti taškai lėmė, kad pirmąją vietą iškovojo Estijos atstovė, Rūtai teko tenkintis antrąja vieta.

Įdomiausia, jog prabėgus metams Laimos Vaikulės ir Rūtos Ščiogolevaitės keliai vėl susikirto – šį kartą jos susitiko Jūrmaloje (Latvija) vykusiame prestižiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Naujoji banga“. Iš pradžių Rūtą globojo ir jai įvaizdį kūrė Rusijos prodiuseriai, tačiau Laima, pasibaisėjusi rusų neskoningumu, pati ėmė rūpintis lietuvaite. Pirmosios festivalio vietos, kaip jau buvo galima nuspėti dar prieš renginį, atiteko Rusijos popmuzikos žvaigždžių proteguojamiems atlikėjams. Vis dėlto Rūtos talentas taip pat buvo atitinkamai įvertintas – jai atiteko prestižinis publikos simpatijų prizas.

Sumainė žiedus

Ilgą laiką koncertavusi su uostamiesčio grupe „Studija“, 2003 metų pabaigoje R.Ščiogolevaitė, padedama Estijos prodiuserių, ėmė ypač kruopščiai ir atsakingai rengtis 2004-ųjų nacionaliniam „Eurovizijos“ atrankos konkursui. Jos atliekama daina „Over“ buvo vadinama viena realiausių kandidačių laimėti nacionalinį „Eurovizijos“ atrankos konkursą, tačiau po papildomo komisijos narių balsavimo paaiškėjo, jog į Stambule vykstantį „Eurovizijos“ finalą vyks Linas ir Simona. Rūta neslepia, kad iki šiol jaučia šio konkurso paliktą kartėlį – pergalė išslydo iš rankų paskutinę akimirką. „O juk tai buvo mano galimybė. Estų prodiuseriai buvo ypač rimtai nusiteikę dirbti ir daug investuoti. Deja…“ – atsidūsta Rūta.

Praėjusiais metais simpatiška atlikėja sumainė aukso žiedus su oreiviu Vytautu Samarinu, tačiau jaunavedžių gyvenimą apkartino Rūtos negalavimai, kurių priežastimi tapo pervargimas. Vis dėlto, pademonstravusi tvirtą charakterį, Rūta kartu su savo kūrybinu bendražygiu Laimonu Vaišvila, padedama kelių prodiuserių, per kelis žiemos mėnesius įrašė antrąjį savo albumą. Pirmasis naujos plokštelės pranašas – kūrinys „Niekada“ – jau skamba radijo stočių eteryje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.