Sibiras šiandien

Mintimis apie šiandieninį Sibirą, jo realybę, pakvietėme mintimis pasidalinti žymų Lietuvos keliautoją Gintautą Alekną, kuris lydės visas keturias jaunimo ekspedicijas į Sibirą.

– Gintautai, koks Sibiras dabar?

Kai kurie miestai ir gyvenvietės net klesti, tačiau dauguma kaimų apleisti ir nykstantys arba jau sunykę. Išnyko kolūkiai ir tarybiniai ūkiai, žmonės neteko darbo, nedirba didelės valstybinės ir miško pramonės įmonės (dabar jos privačios). Situacija panaši į Lietuvos prieš dešimtmetį, tik masteliai kiti.
Bet yra ir teigiamų poslinkių: tiesiami ir asfaltuojami keliai, statomi tiltai, tiesiami naftotiekiai, dujotiekiai ir t.t. Po truputį tvarkomi didieji miestai, juose vyksta nemažai statybų.
Tačiau Sibire gyvena atšiaurių sąlygų užgrūdinti ir labai nuoširdūs, atviri žmonės. Jie visada paduos pagalbos ranką į bėdą patekusiam. Ypač šiomis savybėmis pasižymi kaimuose ir nedidelėse gyvenvietėse gyvenantys žmones.

– Kam reiktų pasirengti, kas galėtų šokiruoti jaunus Lietuvos žmones?

Lietuvaičius pirmiausia nustebins absoliuti betvarkė kaimuose ir gyvenvietėse. Čia jie pamatys krūvas metalo laužo, t.y. buvusios technikos likučiai. Dilgėlių ir kitų piktžolių sąžalynai šalia sodybų. Nors lietuvaičiai ruošiasi pamatyti daug uodų ir maškaros, tačiau kai kuriose vietovėse šių parazitų kiekis gerokai pranoks jų įsivaizduojamą. Deja nustebins ir blogai prižiūrimos kapinės, ypač ten likusios lietuvių.

– Ar skiriasi Lietuvos ir Rusijos jaunimas?

Rusų jaunimas nedaug skiriasi nuo mūsų… Mes per vyresniąją kartą dar labai jaučiame Rusijos įtaką, nes pilna jaunimo, kuris valgo saulėgražas ir čia pat meta lukštus, arba rūkymas laiptinėse, kitose visai tam netinkamose vietose – tai iš Rusijos atkeliavusi „kultūros“ dalis. O iš kur miestų gatvėse ir aikštėse garsiai grojantys automobiliai – tai taip pat iš ten. Viso šio elgesio nepamatysime Vakarų Europos šalyse. Tačiau Rusijoje yra daug labai išsilavinusio jaunimo. Dažnai jų žinios pranoksta Vakarų šalių jaunimo išprusimo lygį. O mes esame tarp vakarų ir rytų, todėl ypatingų skirtumų nėra, nes mus įtakoja abi kultūros…

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Be kategorijos su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.