„flyLAL” keleiviai tapo įkaitais

Garsus smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekkeris ir dar 34 bendrovės „flyLAL” keleiviai valandą turėjo kankintis nevėdinamame orlaivyje

Pasaulinio garso smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekkeris ketina boikotuoti bendrovės „flyLAL” skrydžius. Daugiau kaip 17 metų Lietuvos avialinijų paslaugomis naudojęsis muzikantas pasijuto įžeistas, kai kartu su 34 keleiviais maždaug valandą buvo priverstas nevėdinamame orlaivyje laukti, kol į orą pakils ilgą laiką vėluojantis lėktuvas.

„Nereikalauju jokių kompensacijų, tačiau noriu, kad bendrovė vykdytų savo įsipareigojimus ir nesityčiotų iš keleivių”, – LŽ sakė Švėgžda.

Iš Barselonos atskridęs į Amsterdamą jis keletą valandų laukė skrydžio į Vilnių. „Kad nebūtų nuobodu, oro uoste griežiau smuiku”, – prisiminė 18.50 val. iš Amsterdamo turėjęs išskristi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas. Jis labai nustebo, kai pradėjęs domėtis savo skrydžiu, oro uosto informacijoje sužinojo, kad tokio skrydžio apskritai nėra. „Paaiškėjo, kad skrydis į Vilnių seniausiai atidėtas beveik pusantros valandos”, – Švėgžda piktinosi, kad apie pakeitimus „flyLAL” jo neinformavo. Netrukus smuikininkas sužinojo, kad apie tai nieko nežinojo ir dar daugiau kaip 30 keleivių, laukusių to paties skrydžio į Vilnių.

Pagaliau į nedidelį lėktuvą įsodinti keleiviai patyrė naujų išbandymų – net 45 minutes jiems teko laukti, kol orlaivis pakils iš oro uosto. „Tarp žmonių kilo sumaištis, – pasakojo Švėgžda. – Niekas mums nepaaiškino, kodėl neskrendame. Tik tada, kai žmonės ėmė garsiai piktintis, pilotas paaiškino, kad skrydis dar šiek tiek vėluos. Pikta, kad net nebuvo įjungtas ventiliatorius, senyvo amžiaus moterims nebuvo pasiūlyta stiklinė vandens. Netikiu, kad save gerbianti aviakompanija taip galėtų pasielgti su savo klientais”.

Skrydžio metu keleiviai nusprendė parašyti raštą dėl nepatogumų, patirtų skrendant „flyLAL” lėktuvu. Jį pasirašė 28 keleiviai – kiti buvo užsieniečiai. „Jie stebėjosi, kad tokie dalykai gali nutikti”, – smuikininkas sakė, kad ne stiuardesės, o keleiviai jiems aiškino apie nepatogumus.

„flyLAL” atstovas spaudai Mantas Vaitiekūnas pripažino, kad balandžio 30 dieną keleiviai beveik valandą dėl Amsterdamo oro uosto Antžeminių paslaugų departamento kaltės nepakilo į orą. „Jeigu bus gautas raštas, nagrinėsime jį kaip kiekvieną skundą, – sakė Vaitiekūnas. – Tądien lėktuve dirbusios stiuardesės nepastebėjo, kad tarp keleivių būtų kilusi psichologinė įtampa, todėl keleiviams ir nebuvo pasiūlyta nemokamai vandens”.

Pasak bendrovės atstovo, visam sezonui skrydžiai iš Amsterdamo numatyti 20.10 val., todėl ant visų lėktuvu skridusių keleivių bilietų nurodytas kitas laikas tebuvo techninė klaida. „Gerai, kad skrydis buvo atidėtas vėlesniam, o ne ankstesniam laikui”, – piktinosi pasaulinio garso smuikininkas.

Civilinės aviacijos administracijos Oro transporto skyriaus vedėja Virginija Žegunytė mano, kad dėl kilusių nesklandumų bendrovė privalėjo pasirūpinti savo klientais. Jau nuo šio mėnesio bus pradėti kaupti duomenys apie skrydžių vėlavimus. Pasak Žegunytės, ši statistika turės įtakos nagrinėjant keleivių skundus dėl aviakompanijų veiksmų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.