Neringos savivaldybė kreipėsi į Klaipėdos apylinkės teismą dėl buvusio Neringos policijos komisariato viršininko iškeldinimo iš savivaldybei priklausančio buto
Neringos savivaldybė panaudojo visas priemones, kad gražiuoju priverstų iš tarnybinio buto išsikelti buvusį Neringos komisariato viršininką Mamertą Vainorių.
Gavo išimties tvarka
Kaip LŽ sakė savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Pocienė, Vainoriui buvo išsiųstas raštiškas raginimas iki sausio 31-osios išsikraustyti iš savivaldybei priklausančio buto, esančio Nidoje, Taikos g. 9-4. Anot Neringos mero Viganto Giedraičio, į savivaldybės raštus buvęs komisaras nereaguoja, todėl miesto taryba nutarė iškeldinti Vainorių iš tarnybinio buto.
Šimto kvadratinių metrų tarnybiniame bute 59 metų Vainorius gyveno nuo 1998 metų, kai buvo paskirtas eiti Neringos policijos komisariato vadovo pareigas. Jis nebuvo vietos gyventojas, į Nidą atvyko iš Klaipėdos, o tarnybinis butas buvo suteiktas išimties tvarka. Neringos policijai Vainorius vadovavo pusseptintų metų. Į pensiją jis pasitraukė pernai lapkritį, tačiau buto savivaldybei negrąžino. Jį pažįstantys Nidos gyventojai teigė matantys Vainorių Nidoje, tad neabejoja, kad jis dar gyvena savivaldybės bute.
Šiuo metu Vainorius eina Pasienio kontrolės punktų direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Klaipėdos regiono vedėjo pareigas. Direkcijos filialas yra Klaipėdoje, bet jo skyrius įkurtas ir Nidoje.
Precedentas Klaipėdoje
Pasak dabartinio Neringos policijos komisariato viršininko Sigito Šveikausko, jo pirmtakas – vienintelis iš policijos pareigūnų, kuriam buvo suteiktas savivaldybės butas.
Keliose Neringos gyvenvietėse esama tarnybinių butų, kurie suteikiami komandiruotiems pareigūnams, tačiau šis butų fondas priklauso ne savivaldybei, o Policijos departamentui. Neringos savivaldybė rezervinio tarnybinių butų fondo apskritai neturi.
Savivaldybės vadovai jau neabejoja, kad nestigs rūpesčių siekiant atgauti jai priklausantį turtą. Juoba precedentas tokiam atvejui jau sukurtas. Klaipėdos savivaldybė antrus metus negali iš jai priklausančio buto iškeldinti buvusio Klaipėdos teisėjo, vėliau paskirto valstybės kontrolieriumi, dabar advokatu dirbančio Jono Liaučiaus. Teismui priėmus sprendimą iškeldinti Liaučių, šis į savivaldybės raginimą ir toliau nereaguoja. Savivaldybės specialistai rašys dar vieną raginimą išsikelti. Jeigu jis ir toliau bus ignoruojamas, ketinama kreiptis į antstolius.
Nuomojo poilsiautojams
Kai kuriuos nidiškius piktina tai, kad naudodamasis tarnybiniu butu Vainorius iš to turėdavo apčiuopiamos naudos.
Buvusio pareigūno kaimynai LŽ tvirtino, kad vasarą viršininkas tarnybinį butą nuomodavo poilsiautojams. Tokia veikla Nidoje vasarą verčiasi kas antras gyventojas, tačiau tarnybinis butas suteiktas gyventi, o ne verstis komercine veikla.
Dirba Klaipėdoje
Vainorius LŽ prisipažino girdėjęs apie savivaldybės kreipimąsi į teismą dėl jo iškeldinimo.
„Neketinu iš buto išsikelti, nes noriu jame gyventi, – tvirtino buvęs pareigūnas. – Be to, prašiau, kad jie leistų man bute gyventi. Turiu savų priežasčių pasilikti gyventi Nidoje”. Tačiau tų priežasčių Vainorius nepanoro atskleisti. Jis tikino lauksiąs teismo sprendimo, o vėliau galvosiąs, ką daryti.
Buvęs komisaras patvirtino šiuo metu dirbąs ne Neringoje, o Klaipėdoje. LŽ duomenimis, Vainorius turi butą uostamiestyje, turėjo namą Palangoje.
Pateko į avariją
Vainorius vidaus reikalų sistemoje dirbo nuo 1973-iųjų rugsėjo iki 2005 metų liepos. Manoma, kad komisaro išėjimą į pensiją paskatino eismo įvykis, į kurį jis pateko pernai vasarį. Klaipėdos centre, S.Daukanto ir H.Manto gatvių sankryžoje, susidūrus dviem lengviesiems automobiliams – „Mercedes Benz” ir „Audi A4” – nedidelių sužalojimų patyrė abiejų mašinų vairuotojai ir viena keleivė. Nors buvo sekmadienis, Neringos policijos komisariato viršininkas važiavo tarnybiniu automobiliu „Mercedes Benz”. Po susidūrimo į įvykio vietą su tą dieną budėjusiu Eismo priežiūros skyriaus pareigūnu atskubėjo ir Vainoriaus sūnus Simonas, dirbantis Klaipėdos eismo priežiūros skyriaus vyresniuoju inspektoriumi. Ta diena jam buvo išeiginė, tačiau jis padėjo braižyti įvykio schemą.