Kauno mafijos vilkas nusimetė avelės kailį

Gėda pareigūnams atėmė žadą

Kauno kriminalinio pasaulio vadeivos ir su teisėsaugininkais sutikusio bendradarbiauti Jono Bielskio atgaila, pasirodo, buvo nenuoširdi.

„Lietuvos rytui“ pavyko sužinoti, kad mafijos bosas, kuris turėjo būti akylai saugomas savo namuose, jau daugiau kaip dvi savaites yra dingęs be pėdsakų.

Visą tą laiką gėdingai apmulkinti policijos pareigūnai šį skandalingą įvykį bandė nuslėpti nuo visuomenės.

Įvairiais sunkiais nusikaltimais ir net žmogžudystėmis įtariamas 57 metų J.Bielskis pradingo po Velykų, balandžio 19-ąją.

„Dabar yra paskelbta jo paieška“, – taip situaciją vakar lakoniškai komentavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka.

Turėjo būti saugomas

Kelis mėnesius praleidęs kalėjime J.Bielskis, šalies kriminalinio pasaulio vadeivų nuostabai, praėjusių metų vasarą sutiko bendradarbiauti su teisėsauga.

Jam buvo paskirta kardomoji priemonė – namų areštas. Įtariamasis niekur negalėjo išeiti be pareigūnų leidimo.

Kadangi įtariamasis sutiko liudyti prieš Kauno gaujų narius, jam skirta ir policijos apsauga.

Į Vilniaus apygardos teisme vykusius posėdžius J.Bielskį visuomet atlydėdavo kaukėti ir automatais ginkluoti policininkai.

Veidą įtariamasis irgi slėpdavo po kauke.

„Negaliu pasakoti, kaip J.Bielskis buvo saugomas, kadangi ši informacija yra valstybės paslaptis. Tačiau dėl policijos pareigūnų, turėjusių saugoti įtariamąjį, veiksmų atliekamas tarnybinis patikrinimas“, – vakar aptakiai kalbėjo prokuroras A.Kliunka.

Pareigūnas teigė negalįs kalbėti, ar J.Bielskis dingo iš savo namų Kaune, ar iš policininkų saugomo slapto buto, kur dažniausiai gyvena su teisėsauga sutikę bendradarbiauti nusikaltėliai.

Neaišku ir tai, ar su įtariamuoju dingo jo šeimos nariai, kuriems valstybė irgi privalo garantuoti apsaugą.

Kalbėjo apie Kauno mafiją

Prieš kelis mėnesius J.Bielskis davė parodymus Vilniaus apygardos teisme.

Jis teisiamas kartu su Jaunųjų verslininkų sąjungos prezidentu Gintaru Skobu, dar vienu Kauno kriminalinio pasaulio autoritetu ir savo geru draugu Ariku Pastuškovu bei dar keliais vyrais.

„Aš sėdėjau kalėjime ir nusprendžiau viską papasakoti“, – tuomet teisme pareiškė jau daug metų nusikalstamam pasauliui vadovavęs J.Bielskis.

Šio teisiamojo žodis būdavo įstatymas kriminalinių šeimų vadeivoms, jam būdavo patikimos gaujų paslaptys, taip pat – bendra pinigų kasa.

„Spaudoje rašyta, kad išdaviau savo draugą A.Pastuškovą, bet iš tiesų pirmą sykį jis mane išdavė.

Prieš keliolika metų jis yra davęs parodymus ir dėl jų atsidūriau kalėjime, o jis liko laisvėje.

Mes su juo buvome tik draugai, dalyvaudavome gimtadieniuose. Kai ką nors nušaudavo – kartu nupirkdavome vainiką“, – senus laikus prisiminė J.Bielskis.

Prieš kelis mėnesius kaltinamasis teisme pasakojo ir apie vadinamąją Kauno nusikalstamų šeimų tarybą, kuri posėdžiaudavo Lampėdžiuose: „Ten susirinkdavo iki 100 žmonių. Ir ne tik gaujų lyderiai, bet ir eiliniai, vienas kitą bandydavo perrėkti. Aš ten irgi būdavau, čia rinkdavo pinigus, gautus iš nusikalstamos veiklos“.

Įtariamas užsakęs nužudymą

Papasakojęs daugybę nusikaltėlių paslapčių ir prisipažinęs dėl įvairiausių nusikaltimų, J.Bielskis neigė tik tai, jog yra prisidėjęs prie Ramūno Kuzmino, pravarde „Ramaškė“, nužudymo 2000 metais.

Šią bylą iki šiol dar tiria Generalinė prokuratūra.

„Buvo apvogtas „Ramaškės“ butas, vagys buvo nuteisti ir pakliuvo į koloniją. Ten R.Kuzminas pasirūpino, kad jie kentėtų.

Išėję į laisvę tie žmonės toliau bijojo keršto ir patys nusprendė suorganizuoti „Ramaškės“ nužudymą“, – savo versiją prieš kelis mėnesius teisme dėstė J.Bielskis.

Įspūdį padarė ir pareigūnams

J.Bielskis pats nepriklausė jokiai Kauno šeimai, tačiau jį gerbė ir jo klausė visi miesto nusikaltėlių autoritetai. Jis sugebėdavo taikiai išspręsti ginčus tarp gaujų ir išvengti kraujo liejimo.

J.Bielskis mėgo prabangą ir poeziją. Jo eilėraščius sovietmečiu yra spausdinęs literatūros žurnalas „Nemunas“.

Draugų būrelyje šis vyras galėdavo ištisas valandas cituoti poezijos klasiką.

Keliomis žmogžudystėmis įtariamą vyrą savotiškai gerbė ir su juo bendravę policijos pareigūnai.

J.Bielskis, garsėjęs puikia atmintimi, sugebėdavo prisiminti visų nusikaltimų smulkmenas. Jo išpažinties klausęsi policininkai galėtų parašyti ne vieną romaną.

Padėjo atgaivinti daugybę bylų

Vien tik pagal jo pasakojimus teisėsaugininkai pareiškė įtarimus maždaug 50 žmonių. J.Bielskis liudijo ir prieš Henriką Daktarą, ir prieš žinomą Palangos verslininką Gediminą Jacką.

Jis davė parodymus ir prieš savo geriausią draugą A.Pastuškovą. Būtent šiuos abu vyrus Kauno nusikalstamo pasaulio atstovai laikė neišskiriamais bičiuliais.

Tiesa, kai abu draugai buvo kalėjime, J.Bielskis pareigūnų pasiprašė perkeliamas į tą pačią kamerą. Jis bandė įtikinti ir A.Pastuškovą bendradarbiauti su teisėsaugininkais.

Tačiau jo geriausias draugas su tokiu pasiūlymu nesutiko.

„Nenoriu būti Marytė Melnikaitė (sovietų partizanė. – Red.) ir kentėti vienas“, – pažįstamiems dėl savo sprendimo bendradarbiauti su pareigūnais bandė pasiteisinti J.Bielskis.

Prašys skirti šeimai apsaugą

Sužinojusi apie J.Bielskio pabėgimą Palangoje gyvenanti Virginija Jackienė susirūpino savo šeimos saugumu.

Būtent dėl J.Bielskio duotų parodymų šios palangiškės vyras verslininkas G.Jacka kaltinamas sunkiais nusikaltimais.

„Aš tuojau pat prašysiu policijos skirti mano šeimai apsaugą. Mūsų gyvybei gresia pavojus.

J.Bielskis jau yra mums anksčiau grasinęs“, – vakar „Lietuvos rytui“ sakė susijaudinusi moteris.

Pranešė apie rengiamą pabėgimą

Apie tai, kad J.Bielskis gali pabėgti, V.Jackienė Generalinę prokuratūrą informavo praėjusį penktadienį.

Buvo kalbama, kad valstybės saugomas nusikaltėlis ketina pabėgti. Tam tikslui jis kaupia pinigus – už 6 milijonus litų parduoda savo namą Kaune.

Užsuko J.Bielskio pasiuntinys

Apie tokius J.Bielskio ketinimus V.Jackienė pareigūnus įspėjo po vieno netikėto vizito.

Balandžio pradžioje į šios moters namus pasibeldė nepažįstamas vyriškis ir prisistatė siųstas J.Bielskio.

„Aš nustebau – kaip nuolat pareigūnų saugomas nusikaltėlis įsigudrino pasiųsti savo žmogų“, – pasakojo V.Jackienė.

Vyriškis pranešė, kad J.Bielskis už pinigus pasiruošęs pakeisti prieš vyrą duodamus parodymus. Tikslios prašomos sumos jis nenurodė, bet perdavė telefono numerį, kuriuo paskambinus bus pasakyta suma.

Advokatas įžvelgė klastą

Apie šį paslaptingą vizitą palangiškė tuoj pat informavo savo advokatą Juozą Gaudutį.

Šis prokuratūrai parašė skundą, jog pareigūnų saugomas žmogus sugeba reketuoti žmones. Advokatas prašė pareigūnų surasti šį žmogų ir jį apklausti.

„Iš tiesų aš pamaniau, kad tai galėjo būti policijos sukurpta operatyvinė operacija. Pareigūnai šitaip galėjo siekti mano klientę išprovokuoti nesankcionuotam pokalbiui su J.Bielskiu“, – „Lietuvos rytui“ pasakojo J.Gaudutis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.