Fenomenalusis violončelininkas – festivalio koncerte magnum

Net penkias savaites trukęs ir didingu klasikos skambesiu Klaipėdos koncertų salės erdvę pripildęs festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris” baigiasi. Šįvakar 18 val. visus kviečiame į uždarymo koncertą – paklausyti Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, diriguojamo meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Juozo Domarko.

Vadina „nauju genijumi”

Malonu, kad Maestro vėl atvyksta į savo jaunystės miestą, kur prieš daugelį metų mokėsi groti klarnetu muzikos mokykloje – dabartinėje S.Šimkaus konservatorijoje. Keturis dešimtmečius vadovaudamas Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui, jis koncertuoja ne tik su pripažintais Lietuvos ir pasaulio muzikos meistrais, bet ir su jaunaisiais virtuozais.

Šį kartą patyrusio dirigento batutos mostui paklus išskirtinio talento asmenybė – vokiečių ir japonų kilmės violončelininkas Danjulo Ishizaka. „Jo techniniai gebėjimai – fenomenalūs, jis žavi išradingomis ir spontaniškomis spalvomis bei sumania frazuote,”- rašė „Süddeutsche Zeitung”. Frankfurto „Allgemeine Zeitung” jį pavadino „nauju genijumi”.

D.Ishizaka laimėjo pirmąsias premijas keliuose tarptautiniuose konkursuose. Neseniai už virtuoziškumą, išskirtinį meistriškumą ir meninę charizmą jam buvo įteiktas „Geriausio metų jaunojo atlikėjo” prizas.

Griežia Stradivarijaus violončele

Tarptautinį pripažinimą violončelininkas pelnė 2003 metais po koncerto su Vienos simfoniniu orkestru. Nuo tol D.Ishizaka koncertuoja visame pasaulyje – Vokietijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Italijoje, JAV, Lenkijoje, Rusijoje ir Japonijoje, pasirodo su žymiausiais orkestrais – NHK, Tokijo, Bavarijos radijo, Baltimorės, Frankfurto radijo, Gulbenkiano, Singapūro simfoniniais, Franso Listo ir Miuncheno kameriniais orkestrais. Jis taip pat groja solo rečitalius bei kamerinę muziką.

2004 metais su nepaprastu pasisekimu diriguojant Mstislavui Rostropovičiui violončelininkas debiutavo Italijoje. M.Rostropovičius jį pakvietė 2007 metais kartu koncertuoti didžiausiuose Europos miestuose.

Apie šio jauno atlikėjo stulbinančią sėkmę byloja ir išskirtinė sutartis su „Sony Classical” įrašų kompanija. Įdomu, kad D.Ishizaka griežia 1696 metais legendinio meistro A.Stradivarijaus pagaminta violončele „Lord Aylesford”, kurią jam išnuomavo „Nippon” muzikos fondas.

„Klaipėdos muzikos pavasaryje” D.Ishizaka atliks romantinį šedevrą – Edvardo Elgaro Koncertą violončelei ir orkestrui e-moll, op. 85.

Simfonija – kaip drobė

Na, o pirmojoje koncerto dalyje LNSO atliks Osvaldo Balakausko Penktąją simfoniją – kompozitoriaus opus magnum. Didelis simfoninis orkestras yra tikroji šio kūrėjo, beje, taip pat kadaise su Maestro J.Domarku kartu studijavusio Klaipėdos muzikos mokykloje, stichija.

Pasak Šarūno Nako, šis pusvalandžio trukmės intensyvios muzikos kūrinys asocijuojasi su milžiniško formato tapybos drobėmis, kurioms eksponuoti kartais statomi specialūs pastatai. Aktyvi ir temperamentinga ritmika, gana laisvi „bigbendiški” kulminacijų proveržiai kurs modernaus skambesio paveikslą, o nemažo formato Liudvigo Natalevičiaus tapybos darbais bus galima pasigėrėti salės fojė.

Po šio didingo kūrinio unikaliojo D.Ishizakos interpretuojamas Elgaras asocijuosis su romantišku vakaru prie jūros ir žavės neaprėpiamais emocijų toliais… Taip Klaipėdoje nuskambės dar vienas pavasaris…

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.