Seimas nesiėmė skalbti kanceliarijos marškinių

Į antradienio Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę parlamentarai neįtraukė naujojo Seimo vadovo Viktoro Muntiano projekto, siūlančio sudaryti Seimo laikinąją komisiją, tirsiančią visuomenės informavimo priemonėse įvardytas Seimo kanceliarijos veiklos problemas.

Už tai, kad šis projektas būtų pateiktas balsavo tik 34 Seimo nariai, prieš buvo 2, susilaikė 62 parlamentarai. Seimo pirmininkas tokius rezultatus komentavo paprastai: „Nenorima aiškintis privilegijų….”.

Atidėti Seimo kanceliarijos skandalą tirsiančios komisijos sudarymą pasiūlė Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas. Anot jo, reikia atsižvelgti į Konstitucinio Teismo sprendimą dėl laikinųjų tyrimo komisijų sudarymo ir į tai, kad Valstybės kontrolė atlieka Seimo kanceliarijos auditą.

Kontrolė yra numačiusi atlikti Seimo kanceliarijos finansinį auditą ir įvertinti jos darbą iki šių metų liepos 1 d.

Tuo tarpu opozicijos lyderis Andrius Kubilius apgailestavo, kad Seimui neberūpi naudojimasis tarnybinėmis privilegijomis, kad nenorima pasikalbėti su apie tai viešai prabilusiais Seimo vairuotojais, staliais. „Šitaip kovojame su nomenklatūrinėmis tradicijomis, gėda”, – sakė A. Kubilius.

Anot kito opozicijos atstovo Liberalų sąjūdžio seniūno Eligijaus Masiulio, tai, kad klausimas nebuvo įtrauktas į darbotvarkę rodo, kad nepasitikima naujuoju Seimo Pirmininku V. Muntianu. „Gal jau keičiasi valdančioji dauguma?” – svarstė jis.

Tačiau socialdemokratas Julius Sabatauskas atmetą tokius įtarimus, teigdamas, kad tai neįrodo nepasitikėjimo Seimo pirmininku ir to, kad nenorima sistemiškai spręsti problemos.

Remdamasis Konstitucinio Teismo išaiškinimu dėl laikinųjų tyrimo komisijų sudarymo jis sakė, kad tokios komisijos sudarymas netikslingas tol, kol Valstybės kontrolė nepateiks savo išvadų.

Praėjusią savaitę Seimo valdyba buvo pasiūliusi sudaryti Seimo kanceliarijos problemas tirsiančią komisiją. Planuojama sudaryti Seimo komisija tirtų, ar visuomenės informavimo priemonių paskelbta informacija apie Seimo kanceliarijos veiklos problemas atitinka tikrovę. Jai siūloma išsiaiškinti, ar atskirų Seimo kanceliarijos darbuotojų veiksmais buvo pažeisti galiojantys teisės aktai ir (ar) tarnybinės etikos bei moralės normos, ar nebuvo nusižengta viešųjų ir privačių interesų atskyrimo principui.

Nauja parlamentinė komisija taip pat tirtų, ar naudojant valstybei nuosavybės teise priklausantį turtą asmeniniams poreikiams tenkinti valstybei nebuvo padaryta žalos. Jei žala buvo padaryta, siūloma įvardyti už tai atsakingus pareigūnus, privačius asmenis ir nustatyti asmenis, privalančius atlyginti valstybei padarytą turtinę žalą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.