Autobusų stotis iškeliama

Artėjant savivaldybių rinkimams, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos atstovai suskubo vykdyti dar prieš rinkimus duotus pažadus. Po ne vienerius metus vykusių svarstymų, vakar Tarybos nariai pagaliau ryžosi iškelti miesto centre esančią Autobusų stotį. Šiam sprendimui pakako vos šešiolikos valdančiosios daugumos politikų balsų.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba dar 2003 metų rugsėjo mėnesį patvirtino Savivaldybės 2003-2007 metų veiklos planą. Jame 53 punkte įrašyta per 2004-2007 metų laikotarpį iškelti Autobusų stotį iš centrinės miesto dalies. Tiems darbams atlikti veiklos plane numatyta ieškoti investuotojų.

Talkino nepriklausomi ekspertai

Miesto Tarybos nariai beveik valandą svarstė ir ginčijosi panevėžiečiams itin aktualiu klausimu – naujos autobusų stoties statybos perspektyvomis. Projektą svarstymui parengė Panevėžio autobusų parko bendrovės specialistai, pasitelkę nepriklausomus ekspertus iš „Verslo procesų valdymo“ bendrovės.

Ekspertai atliko esamos autobusų stoties iškėlimo iš miesto centro ir naujos stoties statybos veiksmų planą, remiantis techniniais, ekonominiais, teisiniais bei organizaciniais kriterijais. Veiksmų planui pritarė Panevėžio autobusų parko stebėtojų taryba ir valdyba. Naują autobusų stotį ketinama statyti Autobusų parko teritorijoje Beržų gatvėje. Kartu būtų pastatyti nauji autobusų parko bazės statiniai.

Surado galimus investuotojus

Projektą įgyvendinti siūloma privačių investuotojų lėšomis. Būsimąjį investuotoją parinks atviro konkurso būdu. Su didžiausios ekonominės vertės pateikusiu investuotoju projektui įgyvendinti sudaryti jungtinės veiklos sutartį. Galimais investuotojais, kurie jau pateikė komercinius pasiūlymus, minimos trys bendrovės: „Baltisches Haus“, „NDX projektai“ ir LIDL. Kuri bendrovė imsis įgyvendinti projektą, paaiškės po konkurso.

Siūlė skaidyti

Svarstant pateiktą Tarybai projektą, liberalcentristo Alvydo Misiūno nuomone, jį reikėtų skaidyti į dvi dalis. „Gali būti skelbiami du konkursai. Vienas jų naujos Panevėžio autobusų parko bazės
statybai, o kitas – autobusų stočiai. Manau, labai skubama. Nebuvo svarstomas alternatyvus pasiūlymas – galimybė atlikti senosios autobusų stoties pastatų rekonstrukcijos darbus. Nekalbama apie transporto srautų reguliavimą miesto centre. Nesidomėta, ką mano apie autobusų stoties iškėlimą iš centro panevėžiečiai. Abejonių kelia ir tai, kad investuotojai, laimėję konkursą, vietoj senosios stoties pastatys dar vieną prekybos centrą“, – aiškino politikas.

Kvietė priimti sprendimą

Socialdemokratas Vytautas Steponas Buterlevičius teigė, kad pateiktas projektas svarstymui tinkamas. „Tą įrodo atlikta galimybių studija. Jei vėl atidėsime svarstymus, neteksime galimų investuotojų, kurie nori dalyvauti konkurse“. Socialliberalas Vidas Balakauskas sakė, kad reikia baigti juokinti vieni kitus ir priimti sprendimą. „Apie Autobusų stoties iškėlimą kalbame ne vienerius metus. Galų gale reikia nuspręsti, ką su ja daryti“.

Pakeitė nuomonę

Kad reikia laukti dar mėnesį ir šiame Tarybos posėdyje nepriimti sprendimo dėl Autobusų stoties iškėlimo, siūlė ir liberalcentristas Ramūnas Vyžintas, nors prieš savaitę vykusiame Ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje pritarė projektui dėl naujos autobusų stoties statybos perspektyvų.
Politiko R.Vyžinto nuomone, galima skelbti konkursą investuotojams, kurie sutiktų statyti naujus autobusų parko bazės pastatus. „Senojoje parko bazių teritorijoje investuotojai pastatytų prekybos centrą. Autobusų stoties iškėlimo klausimą reikia svarstyti. Realiausia būtų skelbti dar vieną konkursą. Atsiradus investuotojui, parengti projektą tokį, kad miesto centre neatsirastų dar vienas didžiulis prekybos centro pastatas“.

Pajuto pavojų verslui?

Socialliberalas Vidas Balakauskas, išgirdęs tokius liberalcentristų pamąstymus, pasakė: „Vadinkime daiktus tikrais vardais. Nieko keisto, kad liberalcentristai pajuto nerimą, jog centre gali atsirasti prekybos centras. Kažkas pajuto pavojų verslui“, – įsitikinęs politikas.
Miesto centre verslo interesų turi liberalcentristai A.Misiūnas ir S.Latvėnas.

Sprendimui priimti – vardinį balsavimą

Prieš senosios Autobusų stoties iškėlimą buvo ir krikščionis demokratas Julius Beinortas. Jo nuomone, sutvarkyti miesto centrą reikia, bet tik tuo atveju, kai bus aišku, kas bus statoma senosios stoties vietoje. „Turime galvoti apie panevėžiečių reakciją. Garantuoju, kad atlikus apklausą aštuoni iš dešimties panevėžiečių bus prieš stoties iškėlimą į miesto pakraštį. Taip paprastai atiduodame žemę miesto centre, nežinodami, kaip ji bus sutvarkyta“. Krikdemas pasiūlė, kad sprendimui priimti būtų skelbiamas vardinis balsavimas.

Prieš sprendimo projekto svarstymą buvo ir dar vienas liberalcentristas Valdemaras Jakštas. Politiko nuomone, nors apie Autobusų stoties iškėlimą kalbama ne vieneri metai – projektas pristatytas neseniai. „Nėra parengtas miesto centro užstatymo planas. Labai svarbu, kad centre neatsirastų dar vienas prekybos centras“.

Diskusijose nedalyvavo

Miesto meras Vitas Matuzas diskusijose nedalyvavo, tik politikų atkakliai prašė apsispręsti, kaip vyks balsavimas. Politikams išsiaiškinus buvo priimtas sprendimas. Už, kad Autobusų stotis būtų iškelta, balsavo konservatoriai, socialdemokratai ir socialliberalai. Svarstymuose prieš iškėlimą nusistatę liberalcentristai balsuodami susilaikė. Vienintelis krikdemas J.Beinortas balsavo prieš stoties iškėlimą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , , , , .

One Response to Autobusų stotis iškeliama

  1. elena

    duokit ir mums skaniau pavalgyt. nenoriu uzsienio slamsto, duok vyrui mano mylymiausiam skaniai rast nupirkt lietuvisko maisto be konservantu, visiems bus geriau. galvokit apie tautos islikima ,o ne apie pinigus. nenuodykit, noriu skaniai valgyt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.