„Alytaus tekstilei” bus bandoma padėti perkant jos kultūros rūmus

Kultūros rūmus siūlo pati įmonė
Beveik prieš trejus metus Alytaus miesto savivaldybės taryba buvo parodžiusi iniciatyvą savo žinion perimti „Alytaus tekstilės” kultūros rūmus. Bet tuomet šios stambiausios miesto pramonės bendrovės kontrolinis akcijų paketas priklausė privačiai užsienio įmonei, ir savivaldybei nepavyko miesto poreikiams perimti „Alytaus tekstilės” kultūros rūmų.
Dabar, kai tekstilininkų bendrovės kontrolinį akcijų paketą valdo valstybė, vėl iškilo klausimas dėl šių rūmų. „Alytaus tekstilė” birželio pradžioje miesto savivaldybei pati pasiūlė kultūros rūmus, kurių balansinė vertė – apie 2 mln. 600 tūkst. Lt, įsigyti už 9 mln. Lt.
Praėjusią savaitę „Alytaus tekstilės” vadovai pakvietė savivaldybės tarybos narius apsilankyti rūmuose, įvertinti jų būklę ir pasitarti dėl įsigijimo. Tarybos nariai tekstilininkams buvo dėkingi už gerai išsaugotus kultūros rūmus, kurių patalpos kartu su rūsiais – apie 10 tūkst. kv. m. Didžiojoje jų salėje telpa daugiau kaip 700 žiūrovų. Tai vienintelė tokio dydžio kultūrinės paskirties patalpa mieste.

Bus perkama valstybės biudžeto lėšomis

Užvakar vykusiame miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo pateiktas svarstyti klausimas dėl „Alytaus tekstilės” kultūros rūmų pirkimo valstybės biudžeto lėšomis.
Kaip tarybos nariams sakė miesto meras Vytautas Kirkliauskas, nupirkus šiuos rūmus, būtų padėta „Alytaus tekstilės” darbuotojams: „Bendrovė ketina iš darbo atleisti apie 400 darbuotojų, su jais atsiskaityti reikia apie 3 mln. 500 tūkst. Lt, keturių mėnesių atlyginimų įsiskolinimui likviduoti – apie 3 mln. Lt, apyvartinėms lėšoms ir naujoms technologijoms – maždaug 2 mln. Lt. Beveik susidarytų už kultūros rūmus jų prašoma pinigų suma”.
V.Kirkliausko įsitikinimu, taip dar kartą būtų padėta „Alytaus tekstilei”. Šia pagalba labiausiai suabejojo tarybos narys Gediminas Jegelevičius, sakydamas, ar ne geriau skelbti „Alytaus tekstilės” bankrotą.
Miesto meras su šiuo pasiūlymu kategoriškai nesutiko: „Aš niekada taip nemaniau ir nemanysiu. Gerai, kad mes padedame šiai įmonei. Žmonės per tą laiką susiranda darbą naujose mieste įsikuriančiose įmonėse. Šiandien „Alytaus tekstilėje” dirba apie 1 tūkst. 900 žmonių, kas mėnesį į vietinį biudžetą surenkama iki 700 tūkst. Lt gyventojų pajamų mokesčių. Jei įmonė bankrutuotų, kartu su tekstilininkų išlaikomais šeimos nariais nukentėtų apie 6 tūkst. žmonių, nes paprastai jų šeimose tik vienas asmuo dirba, ir jo darbovietė – „Alytaus tekstilė”, arba šioje įmonėje dirba abu šeimos nariai”.
V.Kirkliauskas tvirtino, kad dėl „Alytaus tekstilės” kultūros rūmų įsigijimo kalbėta su Premjeru Algirdu Brazausku, Vyriausybė tam neprieštarauja, tačiau pirmiausiai reikia apsispresti savivaldybės tarybai. Vyriausybė šią savaitę vykusiame posėdyje miesto savivaldybei jau skyrė pradinę sumą šiems rūmams įsigyti – 3 mln. Lt.
Dauguma miesto savivaldybės tarybos narių pritarė, kad „Alytaus tekstilės” kultūros rūmai būtų perkami valstybės biudžeto lėšomis.

Spręs bendrovės valdyba

Remiantis savivaldybės turima „Alytaus tekstilės” kultūros rūmų galimybių studija, jie būtų panaudojami kultūros, jaunimo užimtumo, socialinėms, verslo bei kitų visuomeninių organizacijų reikmėms.
Kaip „Alytaus naujienoms” sakė „Alytaus tekstilės” generalinis direktorius Albinas Jasiulevičius, ateinančią savaitę planuojamame bendrovės valdybos posėdyje bus sprendžiama, kaip kultūros rūmus perduoti savivaldybei skelbti viešąjį aukcioną ar neskelbiamų derybų būdu. Artimiausiame bendrovės valdybos posėdyje turėtų būti priimtas sprendimas ir dėl „Alytaus tekstilės” darbuotojų mažinimo.

Alma Mosteikaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.