Tikisi greito orų atšilimo

Vakar miestiečiai, neišsigandę šalto vėjo ir purvyno, plūdo į parodą „Ką pasėsi… 2006“

Vakar Lietuvos žemės ūkio universiteto teritorijoje prasidėjo tradicinė žemės ir miškų ūkio paroda „Ką pasėsi… 2006“. Pasidairyti naujienų, pirkti ir parduoti bei papramogauti į ją suvažiuoja ne tik žemdirbiai ir amatininkai iš visos Lietuvos, bet ir būriai kauniečių. Šiemet jų laukia naujovė – modernios ir brangios žemės ūkio technikos ekspozicija įsikūrusi pačiame centre, o kai kuri stovi net ant dirbtinės plastiko žolytės. Visa, kas domina miestietį, išdėstyta ekspozicinio ploto periferijoje.

Paskutinįjį kartą senoviškai

Pavasaris vėluoja, sukeldamas papildomų rūpesčių medelynų bei dekoratyvinių augalų ūkių atstovams. Šie beveik vienu balsu tikina, kad vaismedžius ir krūmus reikia sodinti kuo anksčiau, todėl dabar pirkti sodinukus esąs pats laikas.

Kai kur, jų teigimu, sodinti galima jau dabar, o likusiose vietose – po savaitės. Tikėti ar ne, tenka apsispręsti pirkėjui, todėl ne vienas, užuot tiesęs keliolika litų, užsirašinėja medelyno adresą. Medelių pasirinkimas didelis. Vis daugiau retų augalų, pavyzdžiui, kelis derlius duodančių braškių ar per šaknis neplintančių aviečių bei gervuogių. Abrikosai, persikai ir nektarinai jau, regis, tampa Lietuvoje įprastais vaismedžiais.

Kitais metais, rengiantis pasaulio artojų čempionatui, kuris vyks Lietuvos žemės ūkio universiteto teritorijoje, bus pastatytas didžiulis paviljonas, sutvarkyti takai. Kartu ir didžiulio lankytojų srauto sulaukianti paroda nuo kitų metų vyks visai kitokioje aplinkoje.

Mediniai šaligatviai

Į parodas net prie vasarinių purvynų pratę sodiečiai važiuoja avėdami ne guminiais batais, todėl kol kas parodos teritorijoje, ten, kur nėra asfalto, nutiesti mediniai šaligatviai. Tam tikslui išnuomota tūkstantis kvadratinių metrų medinių takelių, o šlapioje pievoje paskleista 50 ritinių smulkintų šiaudų. Kiekvienas pardavėjas stengėsi kažkuo uždengti klampynę savame plotelyje, todėl prisemti batų tikriausiai niekam neteks.

„Kasmet didėja parodos dalyvių skaičius, šiemet jis jau per 500, o žemės ūkio technikos ekspozicija padvigubėjo. Iš viso paroda užima 7 hektarų teritoriją“, – sako universiteto parodų centro vadovė Birutė Steikūnienė. Jos teigimu, bus surengti 45 seminarai. Tikimasi, kad parodą aplankys 50 tūkstančių lankytojų.

Japoniškas dvelksmas

Tarp smulkiųjų prekeivių ir amatininkų daug pažįstamų veidų, tačiau kasmet galima aptikti ir malonių naujienų. Jei ir nepirksite, pajuokauti su kuo nors tikrai bus progos. „Iš manęs pirko abi Brazauskienės. Vyresnioji pirko štai tokius segtukus, o antroji iš raudonmedžio drožtą širdį“, – pasakoja žemaitis Algirdas Šukys.

Paklaustas, ką su tokiais gigantiškais segtukais veikti, žmogus sako: „Galima kaimyną pakabinti arba nosį prieš miegą užsispausti, kad neknarktum“. Paskui jau rimčiau priduria, kad tie segtukai labai universalūs, štai vienas karininkas iš Kauno, Klaipėdoje vykusioje mugėje, nusipirko jų kelias dešimtis ir ketino vasarnamyje užuolaidas jais prisegti.

Du Šilutės gyventojai skirtinguose parodos kampuose nustebina japoniška nata. Paulina Kardelytė parduoda drauge su močiute Lietuvoje aklimatizuotas magnolijas, kurios visą mėnesį žydi beveik delno didumo žiedais. Keramikas Remigijus Jucius ant prekystalio surikiavęs „raku“ technika spalvota glazūra dekoruotus juodosios keramikos indus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.