„Lino” smulkieji akcininkai kyla į kovą

Panevėžio „Lino” smulkiųjų akcininkų grupė, kuriai priklauso kiek daugiau nei 10 proc. „Lino” akcijų, siekia, kad metiniame bendrovės akcininkų susirinkime sandoriai, kuriais buvo parduotas bendrovės nekilnojamasis turtas, būtų pripažinti neatitinkančiais verslo praktikos.

Bene pirmą kartą smulkieji akcininkai nusprendė susivienyti ir kartu ginti savo interesus. Taip jie siekia, kad būtų atlyginta, jų nuomone, įmonės vadovų padaryta žala, rašo dienraštis „Verslo žinios”.

Akcininkai taip pat siekia, kad dėl to patirtą žalą atlygintų įmonės vadovai, nes turtas, preliminariu smulkiųjų akcininkų vertinimu, parduotas už gerokai mažesnę, nei rinkos kainą.

„Praėjusių metų rudenį „Linas” viešai paskelbė numatantis vystyti nekilnojamojo turto projektus. Visa rinka stipriai reagavo į tokias naujienas – investuotojai pirko akcijas, jų kaina gerokai pakilo. Tačiau vėliau taip ir nepradėjus nė vieno projekto visas nekilnojamasis turtas neskaidriai parduotas bendrovei, kurios vienintelis akcininkas yra „Lino” vadovas”, – teigė vienas smulkiųjų „Lino” akcininkų Gintaras Balčiūnas.

Paskelbus apie bendrovės reorganizaciją bei numatomus planus, „Lino” akcijos kaina buvo pasiekusi ir 1,72 lito. Trečiadienį bendrovės akcija biržoje kainavo po 0,78 lito.

2005 metų lapkričio pabaigoje „Linas” už 12,4 mln. litų pardavė „Nordic investiciją” vienai iš didžiausių bendrovės akcininkių – su „Lino” valdybos pirmininku Ramūnu Lenčiausku susijusiai Kauno nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Rentija”.

R. Lenčiauskas tikina, kad smulkiųjų kaltinimai yra nepagrįsti, visi sandoriai buvo atlikti laikantis įstatymų.

Siekdamos apginti smulkiųjų akcininkų interesus, Lietuvos akcininkų asociacija ir Lietuvos finansų maklerių asociacija kreipėsi į rinką prižiūrinčią Vertybinių popierių komisiją (VPK).

„Atlikus tyrimą paaiškėjo, jog VPK neturi galimybių imtis kokių nors priemonių viešajam interesui ginti, nes formaliai taisyklės nebuvo pažeistos. Tokiu atveju tai jau civilinis ginčas, kurį turi spręsti teismas”, – sakė VPK pirmininkas Virgilijus Poderys.

Pernai „Linas” uždirbo 3,98 mln. litų ikimokestinio pelno – 14,1 karto daugiau nei 2004 metais. Rezultatui įtakos turėjo ir minėti sandoriai. Iš šio pelno dividendų akcininkams siūloma nemokėti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.