Panevėžiečiai pageidautų policininkus visada matyti uniformuotus

Prie PB „Karštojo telefono” pusvalandį laiko praleidusiam Panevėžio vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Stanislovui Poliakui ir vėliau jį pakeitusiam pavaduotojui Vitalijui Gailiui teko atsakinėti ir apie policininkams duodamus kyšius, ir apie savo reikmėms pareigūnų naudojamą tarnybinį transportą

Betikslis važinėjimas

Tik pusvalandį į panevėžiečių klausimus galėjusį atsakyti miesto policijos vadovą

S.Poliaką nuo pirmųjų bendravimo minučių užgriuvo daugybė skambučių. Į redakciją skambinusius panevėžiečius ypač domino, kodėl skelbiama, kad miesto policijai trūksta transporto, o gatvėse kartais visai be reikalo važinėja patruliai, net įsijungę sirenas. Nesusipažinusiesiems su policijos funkcijomis S.Poliakas paaiškino, kad pareigūnai ne tik mieste prižiūri viešąją tvarką, bet ir vykdo apsaugos funkcijas. Todėl, net ir suveikus signalizacijai, į įvykio vietą skubama įjungtais švyturėliais.

Naudojama ne pagal paskirtį

Su miesto policijos viršininku norėjęs pabendrauti neprisistatęs panevėžietis buvo įsitikinęs, kad pareigūnai dažnai tarnybinį transportą naudoja savo reikmėms. PB skaitytojas teigė ne kartą matęs prie namo, kuriame gyvena policijos pareigūnas, po kelias valandas stovintį tarnybinį automobilį. Pašnekovas teigė žinąs, jog pareigūnai nuveža į darbą žmonas, paveža iki mokyklų vaikus.

Į tai VPK viršininkas S.Poliakas atsakė, kad nemažai rajono Policijos komisariate dirbančių pareigūnų gyvena mieste. Galbūt jie grįžta į namus tarnybiniais reikalais. Miesto policijos vadovas neslėpė, kad tai kontroliuoti sunku. S.Poliakas teigė nematantis nieko bloga, jei pareigūnas pakeliui į darbą paveža ir savo vaiką iki mokyklos.

Keli „Karštojo telefono” dalyviai pageidavo, kad pareigūnai visad dėvėtų uniformas. Anot pašnekovo, būna ir taip, kad uniformą pareigūnas apsivelka tik atvykęs į darbą.

Kyšiai…

Panevėžiečiai neliko abejingi ir Lietuvoje šiuo metu ypač daug dėmesio skiriamai kyšininkavimo policijos struktūrose problemai. Miesto policijos vadovą S.Poliaką sudomino paskambinusiojo teiginys, kad bene dažniausiai sulaikomi tik tie prasižengę vairuotojai, kurie pareigūnams duoda per mažą kyšį. Atsakydamas pareigūnas paaiškino, jog už kyšio davimą jau keliamos baudžiamosios bylos ir atliekamas ikiteisminis tyrimas. „Visko gali būti, gal koks pareigūnas ir susigundo paimti kyšį. Tačiau dabar ir patys prasižengę vairuotojai bijo jį duoti, nes žino galimas pasekmes. Beje, ir pareigūnai yra nuolat tikrinimai. Jie negali būti garantuoti, kad paėmę kyšį nebus tuoj pat sulaikyti”, – atsakė į klausimą S.Poliakas.

Panevėžiečius domino, ar pareigūnai gali bausti vieni kitus, ar teikti vieni kitiems dovanas. Į tai S.Poliaką prie „Karštojo telefono” pakeitęs pavaduotojas V.Gailius atsakė, kad policijos tarnybos veiklą reglamentuoja Vidaus tarnybos įstatymas. Už nusižengimą atsako kiekvienas. Jei pareigūnas pažeidė eismo saugumo taisykles, jis turi būti baudžiamas kaip vairuotojas. Visiems pareigūnams galioja kelių eismo taisyklės, išskyrus atvejus, kai skubama į įvykio vietą.

Miesto policijos vadovams teko kalbėti ir apie mobiliųjų telefonų, automobilių vagystes. Beje, panevėžiečius domino, ar Savivaldybės nutarimu teisėtai įvesta rinkliava už automobilių parkavimą miesto centre.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.